Има ли пюре от череши? И кои зеленчуци разхлабват?

  • 2 304
  • 11
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 437
Това ми е въпроса, защото знам, че черешите разхлабват, а още май сме малки за сурови та затова мисля ако има такова пюре (аз не съм виждала) да му взема, тъй като тиква, круша, сливи не помагат за запека. Междудругото кои зеленчуци разхлабват, защото малкият яде пюрета основно с преобладаващи моркови и картоф, а те и двата зеленчука запичат та ако знаете кое зеленч. пюре разхлабва моля споделете?

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Аз съм много доволна от тиквата.Още по-доволна съм от кивито,но вие ста малки още.Давала съм пюре от череши,но обикновено са с още нещо/плод/,а не си спомням какво.

# 2
  • Мнения: 2 553
Има пюре от череши на Ам Ам. би трябвало и на други марки да има де  Mr. Green

За разхлабване - тиква, сливи, круши помагат много добре, но незнам какво хапва твоето детенце ...  Peace

# 3
  • Плевен
  • Мнения: 973
Разхлабващо действат броколите  Peace

# 4
  • Мнения: 24 467
По най- общо правило разхлабващ ефект имат зелените листни зеленчуци. Ние най- често ползваме спанак, даже коприва съм давала. Тиква, сливи, круши- имат разхлабващ ефект, но той определено е изразен в натуралната форма на плодовете, които съм давала след 6-тия месец в пасиран вариянт. Като гледам вие скоро ще навършите 6 месеца и ще е по- лесно.

# 5
  • Мнения: 27 524
Според мен е хубаво да потърсиш и отстраниш причината за запека, той винаги е в следствие на грешка някъде в храненето.

# 6
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Според мен е хубаво да потърсиш и отстраниш причината за запека, той винаги е в следствие на грешка някъде в храненето.
А не е ли и до организъм newsm78Например като при възръстните хора?Някои нямат никакви проблеми, а други са с адски запек каквото и да ядат?

# 7
  • Мнения: 24 467
Права си, Биляна, в къщи трима души се храним еднакво и резултатите са различни. Даже двете ми деца, сравнявам бебешката им възраст, бяха различни. Големият по- често имаше такива проблеми, а сега малкият почти няма. Даже в една дадена препратка от участник по сходна тема имаше информация за храните, които оказват определено въздействие върху организма. Интересно ми беше да прочета, че ябълките и млякото, напр., оказват индивидуален ефект, според особеностите на организма.
При мен, напр., стресовите ситуации оказват ефект и върху храносмилането, при съпруга ми- не. При него последиците са други.

# 8
  • Мнения: 27 524
А не е ли и до организъм newsm78Например като при възръстните хора?Някои нямат никакви проблеми, а други са с адски запек каквото и да ядат?

Донякъде е до организъм, но всичко се регулира с подходящото хранене. Има много начини за по-запечените - реводно плодове на гладно. Сутрин - плод или фреш от портокал. Зеленчуци. Движение. Вода. Бобови и зърнени храни. Баластни вещества. Не е възможно да ядеш плодове, зеленчуци или овесени ядки и жито и да си запечен  Simple Smile
До организъм е и при малките, както с АМ-то, някои мелка страшно запичат определени бебета, при други няма проблем. Затова се сменя млякото и готово. И тук е така - сменяш вида хранене и режима и става. Организмът е съвършена система и няма начин да си запечен при определени условия (изключвам ако е болестно състояние).
Запекът е храносмилателно смущение. Следствие от неправилен начин на живот и погрешни навици при хранене. Затлъстяването също е фактор. Има страшно много литература по въпроса и никъде няма данни, че това е до организъм и е необратимо  Simple Smile

# 9
  • София - Бургас
  • Мнения: 2 193
Пюре от череши имамат АМ,АМ.Не сям доволна от марката, обаче череши има, макар и даста рядко като консистенцияпюре....

# 10
  • София
  • Мнения: 2 437
Благодаря ви момичета Hug За сранака и броколите не знаех. Ще взема да ги пробвам.

# 11

Общи условия

Активация на акаунт