Първото ви готвене?!

  • 3 590
  • 46
  •   1
Отговори
Grinning Помните ли го?! Аз се мъчих да се сетя какво е първото нещо, за което съм направила нещастен опит да сготвя, но се сещам като бистър спомен за първи път "впрегната" да беля картофи.  Laughing  Laughing Ама за ядене ooooh!  Thinking ...май пържени яйчица ми се въртят Embarassed  Rolling Eyes

# 1
  • Мнения: 4 390
Торта.

Бях на 10-11 години. Нищо не стана, но нашите ме излъгаха, че като за първи опит е идеална. Grinning После ги чух какво си говорят двамата и се убедих, че нищо не съм направила. Grinning
До ден днешен тортите не са ми сила. Twisted Evil

# 2
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
никога няма да забравя  първото си НЕтворение,бях на 7 години.връщам се аз от училищe и гледам мама е болна и легнала да си почива .аз като дъщеря за пример решавам да я изненадам като сготвя нещо....
отивам в кухнята и вземам тефтера с рецепти,първата рецепта беше озаглавена с непонятното за мен  тогава заглавие :"курабии"
запрятам ръкави , чета и изпълнявам в този ред -яйца,брашно,мляко....всичко върху един шкаф се изсипва и естествено започват да се стичат продуктите по пода.решавам,че трябва да спра този процес и започвам с две ръце да бъркам и връщам продуктите където ги бях поставила първоначално.......добре,че баща ми си дойде скоро и ме спаси от безизходица Mr. Green .до този ден не съм понечила да пробвам да направя курабии Rolling Eyes

# 3
  • Мнения: 7 821
Първия ми опит са яйца на очи, но забравих да сложа масло или олио. По едно време се сетих и го сложих от горе, е всичко загоря както се сещате яйцата отидоха в кофата, но това не ме отказа от готвенето  Wink .

# 4
Баница, изпържена в тиган почти без мазнина (бях на 8 години и не ми даваха да включвам фурната). Баща ми дойде след работа, зарадва се и я изяде цялата (предполагам, за да спаси майка Laughing ).
После направих кекс без никакъв набухвател и друг с цял пакет амонячна сода. Вторият избяга от формата, посивя и така вонеше, че отиде в боклука почти недокоснат.

# 5
  • Мнения: 246
Малееееееееееее не мога да си спомня какво съм правила за първи път Rolling Eyes . Само си спомням, че много обичах да седя при мама в кухнята и да й помагам или само да я гледам, а тя само ми повтаряше "Отивай да си учиш". Grinning  Grinning  Grinning

# 6
  • Мнения: 180
Моят първи опит беше във втори клас със комшийката която е колкото мен решеваме да се съберем и да приготвим изненада на майките ни, които са приятелки Wink. Опекохме блата за тортата някак, май биваше, но после така яко го сиропирахме (че да е по-сочна) че блата плуваше из табличката.беше ужасно, обаче майките и бащите ни + брат й и сестра ми я изядоха. А то си беше направо каша  Mr. Green И като се замисля май от тогава торта не съм правила  Embarassed

# 7
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Оооооо много добре си спомям!  Laughing
Бях в 4- ти клас и реших да изненадам семейството с кекс!
Отворих готварската книга и забърках чинно всички продукти както си трябва......но в легена за пране  #Puppy dog
Тогава се сетих, че не знам как се включва фурната и звъннах на една съседка да ме светне, тя на бързо охлади ентусиазма ми като изтъкваше доводи като "пожар" и други страхотии. Но аз бях твърдо амбицирана да спечеля малко червени точки пред родителското тяло и сложих вълшебната смес с легена на котлона....
Явно баща ми е имал силно развито шесто чувство, защото точно този ден като никога се върна вкъщи да обядва, да, дойде и то навреме...
Не знам тогава как не ми нахлупи легена на главата...

# 8
  • Мнения: 3 251
Майка ми бе в болницата,сестра ми на у-ще и аз реших да направя картофена супа.Нарязах всико каквото съм срещала из чинията си,обаче нещо започна да ми мирише на загоряло ,естествено без вода и мазнина!Обадих се на една съседка да ми каже какво да сложа,че да прилича на супа,а тя категорично ми каза:"вода!"Е да,ама не!Мама си спомням ,че слагаше нещо на котлона да заври и тогава го слагаше към супата-явно си спомням застойката!И сложих една купа с вода да заври и я люснах после в тенджерата.Всичко бе опекано до тъмно кафяв цвят и с тая вряла вода-беше ужасна гледка,а камо ли да ставаше за ядене!Но баща ми ме похвали за старанието,даже се престраши  да я опита!

# 9
  • Мнения: 3 251
Цитат на: Erica

Отворих готварската книга и забърках чинно всички продукти както си трябва......но в легена за пране  #Puppy dog

Хи-хи ,Ерика!Уби ме!
Що пък точно в легена за пране? Grinning  Grinning  Grinning

# 10
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Нинка, ами причината е доста прозаична.....съдовете ни седяха много на високо и дори качена на стол не можех да ги стигна!  Grinning

# 11
Моят първи опит бяха едни "курабии", не знам колко годишна съм била, но малка, определено. Сложила съм им страшно много сода и освен, че воняха на нея, се разляха из тавата до плътен блат. Майка ми мило ме пита "Сладкиш ли си правила?", на което аз обидено отговорих "Това са курабии!". Никой май не ги опита...

# 12
  • Мнения: 2 220
Това бях аз! Embarassed

# 13
  • Мнения: 3 200
Не помня

# 14
Ееееех, от сърце се посмях. Боже какви кулинарки сме имали във форума - кой в леген джурка, кой без вода прави супа, курабийки с цяла кутия аморячна сода, обаче не можах да си представя "пържената баница" Thinking  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт