диета при хомеопатично лечение?

  • 9 147
  • 37
  •   1
Отговори
  • home!sweet home!
  • Мнения: 506
От днес след преглед от хомеопат синът ми започва изцяло лечение с хомеопатия.
Проруснах да питам доктора какво не трябва да приема малкия, за възрастни знам - кафе, кола, ментови продукти.
А за малките какви са ограниченията?

# 1
  • Мнения: 1 655
За малките ограничението е само в ментата.

# 2
  • Мнения: 3 211
За малките ограничението е само в ментата.
+какао, шоколад и т.н. съдържащи какао
като внимавай също пастата за зъби дали не е ментова

# 3
  • Мнения: 1 655
Не са необходими чак такива драстични забрани. Какаото е позволено в нормални дози, шоколада също. Общо взето, ако е дадено точното лекарство, трудно ще се антидотира. То за това са направени и хомеопатичните антидоти, с тях се антидотира най-сигурно. Има някои хомеопати, които дават един дълъг списък със забранени неща, включващи дори и всякаквите видове шампоани. Излишно е ...

# 4
  • Мнения: 3 211
Не са необходими чак такива драстични забрани. Какаото е позволено в нормални дози, шоколада също. Общо взето, ако е дадено точното лекарство, трудно ще се антидотира. То за това са направени и хомеопатичните антидоти, с тях се антидотира най-сигурно. Има някои хомеопати, които дават един дълъг списък със забранени неща, включващи дори и всякаквите видове шампоани. Излишно е ...
не знам, не съм пробвала, винаги съм гледала да спазват стриктно, когато взема гранули, през останалото време-не
така ми е казала хомеопатката, а за възрастни и без кафе, алкохол (мастика, мента, джин), антицелулитни кремове с кофеин (каза: по-добре недей Simple Smile)

# 5
  • Мнения: 4 414
ментата е забранена.
нещата, съдържащи кофеин, както и лайка /примерно/ могат да антидотират определени лекарства. така че най-добре се обади и попитай хомеопата ви.

# 6
  • Мнения: 2 237
На мен лично ми е забранено само ментата и много силни миризми.(ацетон,боя и т.н.) за детето нищо не ми е споменала,може би наистина зависи от типа лекарство.

# 7
  • Мнения: 1 737
на всеки антидотите действат различно. аз се ограничавам само от мента и кафе. Алкохол пия рядко, по малко и не ми антидотира л-вото, но при друг човек може и само 1 глътка да го спре.  Камфорът м/у другото е още по-силен антидот, но човек рядко се среща с него.

Имам приятелка, която не вярваше в хомеопатията и я отричаше дълго. Реши да опита след годишни наблюдения върху нашия успех. Тя пие минимум по литър кола на ден, яде поне 1 шоколад, и каза че няма никакви намерения да се съобразава с каквито и да е ограничения заради хомеопатията, даже пастата за зъби си остави ментова. Е тогава и казах - сега вече наистина няма как да се убедиш че хомеопатията действа, защото така няма да имаш никакъв ефект. За късмет, обаче еднократния прием на конституционалното и лекарство толкова силно и подейства и настъпиха редица благоприятни промени на здравето и, че чак и аз останах смаяна.

На мен пък кафе и мента са ми спирали съвсем категорично и осезаемо лекарството, за това тях избягвам.

При всеки е различно.

# 8
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
На мен лично ми е забранено само ментата и много силни миризми.(ацетон,боя и т.н.) за детето нищо не ми е споменала,може би наистина зависи от типа лекарство.

 По последни данни, нищо не може да спре действието на точното хомеопатично л-во -  Симилимума.
 Друг въпрос е, че алопатичните л-ва, камфор, ацетон, и др. под. Потискат Жизнената Сила и така пречат на оздравителния процес.

# 9
  • Мнения: 4 414
как точно ментата подтиска Жизнената сила?

# 10
  • Мнения: 201
Нашият хомеопат ни каза още в началото да избягваме само мента, камфор и ацетон.
А за ментата -  сигурно действието й не е толкова потискащо, колкото объркващо за организма ни ... поне така мисля ...

# 11
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
как точно ментата подтиска Жизнената сила?

 - Кой ли е писал за ментата?...

# 12
  • Мнения: 4 414
как точно ментата подтиска Жизнената сила?
- Кой ли е писал за ментата?...
честно казано, не виждам смисъл от подобни размени на реплики...
ще задам въпроса си по друг начин, щом ментата не влизала в тоя списък: Как точно влияе ментата, че антидотира ХЛ?
принципно ме интересува механизмът на антидотирането.  нямам за цел да се заяждам.

# 13
  • София - Варна - Бургас
  • Мнения: 4 107
 Агнешка, това беше само едно уточняване, съжалявам че погрешно си го усетила.

 На последните международни семинари с Ане Верварке и Жан Люк - Белгия, се уточни, че нито ментата, нито кафето, нито шоколада антидотират.
 Но, ако човек е чувствителен, по-точно - влошава се от някои от тях, това значи че имаме негативна поддържаща причина, която коствено влияе на лечението в обратна посока на излекуването. Пример: Алкохола не пречи, но ако човек се напие - това е влошаване, стрес, обратен на лечебния процес.
 Все пак е хубаво устата(лигавицата) да е чиста, например изплакване с вода преди приема, ако скаро сме яли.

 

# 14
  • Мнения: 2 237
Aleksander , не ми се смей на въпроса,но ме интересува следното:

От известно време почнах да ползвам противопърхотен шампоан,който е ментов и то доста силно ментов.Притеснявам се,все пак прониква през кожата на главата....Възможно ли е да антидотира или да не се притеснявам ? Въпроса е тъп,ама то човек като се напати.........

Общи условия

Активация на акаунт