Падна и си счупи зъбчето

  • 800
  • 4
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 562
Преден горен централен резец Дъщеря ми е на 1 и 7 месеца. Ходихме на зъболекар, зъбче почти не се вижда-има празно място, съвсем малко от зъбчето и малко ръбче, което утре ще изпилят. Въпросът ми е-може ли да се изгради ново? Ако не-да няма проблем с говоренето, храненето? И ще растат ли още самите зъби надолу или ще си стои почти празно мястото?
Моля някой да сподели  Cry

# 1
  • Germany
  • Мнения: 7 941
Синът ми си счупи леко зъбчето, като беше на около 1,6г и след това още веднъж на около 2год. При него обаче е само крайчетата и единственото, което ми казаха е че трябва да го следя да не потъмнее /тогава трябвало да се лекува/и да не му давам да гризе твърди неща поне 1 седмица за да не го травмира допълнително. Мисля, че не може да се изгради ново зъбче на толкова малко дете, а и то нали сред време там ще му излезе постоянното зъбче. Проблем с храненето надали ще има, но за говоренето не знам. На моя приятелка детето фъфлеше докато му се сменяха предните зъбчета, но бяха няколко накуп. Мисля че зъболекарите най добре могат да ти отговорят на всички въпроси!

# 2
  • Мнения: 57
Здравей, на мен не ми се е случвало, но си спомням един приятел на съпруга ми, на който му бяха "избили" преден зъб и липсваше, ходи на зъболекар и му го изградиха с някакъв винт в самия венец, предполагам. Само дето не знам, дали може да се прави подобно нещо на малко дете. А, дали липсата на зъбче  ще пречи на говора и храненето - мисля, че да, защото на моята дъщеричка - 6г. и се наложи да и извадят преждевременно две зъбчета, понеже новите растяха без да са избутали старите т. е. не се клатеха, сега новите са перпендикулярно на венеца и на нея и е трудно да захапва и плюс това малко "фъфли". Доколкото разбрах, детенцето е на 1 годинка и седем мес. - мисля, че до това време зъбчетата /предните/ отдавна са спрели да растат, имам тези наблюдения от малката ми дъщеря, която е на 2 г. Но за да си по-спокойна, когато ходиш при зъболекаря, да й го пилят, питай - ще ти даде по-компетентен отговор. Не се притеснявай и успех! Пиши след това, за да разберем какво става и как се действа при малки деца. На всеки може да се случи и не е зле да знае!

# 3
  • Мнения: 4 915
Не мисля, че се изгражда зъб на такова малко дете.  Rolling Eyes
Може би ще стои празно, докато започне да сменя млечните и поникнат постоянните резци.
За храненето не мисля, че ще пречи - другите резци са дастатъчни, за да отхапва.
За говоренето - сега се учи да говори по-сложни и дълги думи, изреченията ще дойдат е те скоро, може би езичето му ще се пригоди и няма да има проблеми с фъфлене, все пак едно зъбче липсва, не повече... Rolling Eyes

Ако нещо те притеснява, можеш да заведеш детето и на детски ортодонт.

Можеш да попиташ и в тези Стоматологични форуми.

# 4
 LaughingЗДРАВЕЙТЕ МАЛКАТА МИ ДЪЩЕРЯ Е 2000Г ПРЕДИ 2 Г ПАДНА ПО СТЪЛБИТЕ И СЛЕД 3-4 ДНИ ПРЕДНОТО ГОРЕ ЗЪБЧЕ СЕ РАЗКЛАТИ СЛЕД ВРЕМЕ ПАДНА  ЗАПОЧНА ДА СМЕНЯ ЗЪБИТЕ ПО РАНО НО ТОВА ЗЪБЧЕ ОЩЕ ГО НЯМА КАЗАХА НИ ЧЕ ТРЯБВА ДА СЕ НАПРАВИ СНИМКА И ЧЕ МОЖЕ НИКОГА ДА НЕ ИЗЛЕЗЕ МНОГО СЕ ТРЕВОЖИМ

Общи условия

Активация на акаунт