Отново за билките

  • 1 212
  • 7
  •   1
Отговори
  • град Русе
  • Мнения: 78
Привет на всички! Голяма привърженичка съм на лечението с билки и в момента ме интересува доколко е ефикасен чаят от слез за кашлица. Харесват ли го децата ви или е неприятен на вкус? Дъщеричката ми в момента е с кашлица (не много силна) и незнам дали да се доверя на моя позната, която ми го препоръча...

# 1
  • Мнения: 1 494
За слез не мога да кажа, но може да използвате лайка, мащерка или една смес, специално за кашлица- глава лук, няколко счупени ореха, индрише, дюля (само, че по това време незнам къде ще намерите) + билки по желание: мащерка, липа, бъз....

# 2
  • Мнения: 3 456
И аз бих ти предложила чай от мащерка. Също давам на моята дъщеря капки прополис ( от аптеакта)- също много помага при кашлица

# 3
  • Мнения: 57
Аз бих ти препоръчала чай "Broncho-lin" - гръден чай на фармацевтична компания "Евелин 29". Вътре има жълт кантарион, риган, лайка, резене, анасон и мащерка /нашата лекарка при възпалено гърло с кашлица винаги ми казва, да им правя чай от мащерка - за кашлицата и лайка - за възпалението/. Този чай има противовъзпалително, отхрачващо, откашлечно действие, ... и успокоява кашлицата /така пише на опаковката/. За кърмачета и деца до 6 г. - по 1-2 с. л. през 1 час.
Не мога да кажа дали има ефект, защото по него време давах и сироп "Стодал" - хомеопатичен, но се оправиха!

# 4
аз използвам подбел , мащерка, борови връхчета

# 5
  • Мнения: 2 082
слез съм ползвала,но в комбинация с други-лайка,подбел,живовлек... отдавна не купувам сиропи за кашлица...

# 6
  • град Русе
  • Мнения: 78
Благодаря ви, момичета, за съветите!

# 7
  • Мнения: 133
Щом си привърженик ная билките , аз давам на моя син РЕСПИТОНИН- това е тинктура от над 12 вида билки, страхотен ефект при кашлица .Питай  повече чичко  GOOGLE за този препарат , защото не го продават по аптеките, пиши респитонин или веридая и рови , че някъде го имам web адресът , но в момента не мога да го даМ.

Общи условия

Активация на акаунт