пенетрационен тест

  • 1 835
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 904
Мили ,момичета,до сега май бях в неправилния форум.Искам да питам някой правил лие пенетрационен тест какво представлява.На нас ние назначен заедно със спермограма и ще го правим в Майчин дом ст.224

# 1
  • Мнения: 904
Някой има ли представа да ли се поема от касата въпреки че имам съмнения и знаете ли колко стува

# 2
  • Мнения: 904
Момичета,моля ви дайте някаква информация Praynig Cry

# 3
  • Някъде там...
  • Мнения: 3 992
Пенетрационния тест е т.нар. кръстосан тест. Поставя се върху предметно стъкло цервикална слуз от жената (взета в предовулаторна фаза), а непосредствено до нея се поставя сперма от чужд мъж с доказана оплодителна способност. Прави се изследване под микроскоп,като се следи дали сперматозоидите преминават границата между цервикалната слуз и спермата и дали навлизат в цервикалната слуз. При отрицателна проба сперматозоидите не навлизат в цервикалната слуз, а само се събират в по-голям брой на границата между слузта и спермата. При положителна проба се виждат значителен брой сперматозоиди,които са преминали границата и навлезли в цервикалната слуз, при това се вижда че движенията на сперматозоидите в слузта са по-бавни,отколкото в спермата.
На второ предметно стъкло се прави проба със спермата на съпруга и цервикалната слуз от жена с доказана способност за забременяване. Ако цервикалната слуз на пациентката не пропуска сперматозоидите на чуждия мъж с доказана оплодителна способност, причината за стерилитета лежи в в същата тази слуз и обратно,а ако сперматозоидите на съпруга не могат да влязат в цервикалната слуз на жена с доказана способност за забременяване, причината за неоплождането лежи в спермата на съпруга.

Не сме правили такъв тест. Не знам дали се поема от касата, можеш да питаш на сайта на НЗОК.
Виж и тук: http://www.zachatie.org/

Последна редакция: пн, 21 май 2007, 21:44 от Жабче

Общи условия

Активация на акаунт