Резултати от БХС

  • 4 756
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 072
Здравейте,
направих си биохимичен скрийнинг. Падна ми се вероятност 1/11000. Реших, че е задоволителен резултата, за да не си правя амниоцентеза. Вчера обаче една приятелка ме притесни като ми каза, че на нея при вероятност 1/1000 са й казали, че има завишен риск от дете със синдром на Даун. По този повод ме интересува колко варират горе-долу стойностите.  Знам, че за всеки е различно, знам и че нищо не значат, в смисъл, може 1/200 да е добре, а 1/100000 да се окаже зле, но въпреки всичко...
Предварително благодаря.
Поздрави, Сара
А, да, в опциите напр. между 1/1000 и 1/3000 означава от 1/1000 до 1/2999 реално, 1/3000 е включено в следващата графа.

# 1
# 2
  • Мнения: 498
Беше 1 към 3500 и нещо.И както ми обясниха нямаше нищо страшно,но това не означава че съм подсигурена това 1 да не съм аз.Мисля че твоя резултат е добър.! Peace

# 3
  • Мнения: X
След всяка изплашена бъдеща майка от прословутото им БХС се чувствам все по-ядосана от некадърната "пренетална медицина" в Бг.
Моят резултат бе 1:91, ако искаш подробности, имам цялата история/истерия/ описана в някои от най-ранните ми постинги /лесно се намират от профила/. Детето ми можеш да видиш на снимката долу Simple Smile

Всеки резултат над 1:250 се счита за безопасен и амниоцентеза не се препоръчва. Не е възможно лекар да каже на жена с резултат 1/1000, че има "завишен риск" !

# 4
  • Мнения: 1 072
То това не е в БГ, а в Холандия, тя не помнеше точно стойността, а мъжът и добави, че по това време тестът тъкмо е бил въведен и не са имали статистики. Иначе тук на 1/200 казват, че е добър резултат, не препоръчват амниоцентеца, а мойта акушерка ми каза за 1/10000, че е "супер добър", ама аз нали съм си леко чалната...

# 5
  • София
  • Мнения: 1 555
1:184....само ме психираха. И последва и при мен една истерия... ooooh! В крайна сметка амниоцентезата отхвърли подозренията и бебка е здравичка.  Party

Иначе не мисля, че при теб има нещо притеснително:)

# 6
  • Sofia
  • Мнения: 907
При мен вероятността за дете със Синдром на Даун беше около 1 : 1900 (вече не помня точните цифри  newsm78 ). Аз правих амнио, обаче заради друг проблем - ниски стойности на алфафетопротеин, а в крайна сметка се оказа, че май не са ми сметнали правилно срока на бремеността  #Cussing out .
1 : 11 000 е мнооого малка вероятност и все пак - това е оценка на риска, а не 100 - процентово диагностично изследване . Както и да е, с твоя резултат не мисля, че бих правила амнио  Hug .

# 7
  • Мнения: 5 790
След всяка изплашена бъдеща майка от прословутото им БХС се чувствам все по-ядосана от некадърната "пренетална медицина" в Бг.

Браво! Много точно изказване! Това не е изследване, а е оценка на риска. Аз лично не съм го правила, предпочетох фетална морфология. Реших, че няма нужда да се стресирам допълнително от глупости.
Леко бременеене!

# 8
  • Мнения: X
Момичета, четете преди да се подложите на тази "оценка на риска" Peace
Прочетете малко в прословутата онлайн консултация на завеждащият Генетичната лаборатория към Майчин дом професор /май Кеременски, да ме прости, ако му бъркам името/
Така ще разберете как у нас с цел "поевтиняване" се изследват 2,а не 3 или 4 хормона, както е вече прието "по напредналия свят". Как пак в онзи свят към стойностите на тези хормони, възрастта на майката и другите данни, в компютърната програма се залагат и при оценката се имат предвид и някакви други...май ги наричаше "меки маркери"....
Така ще осъзнаете колко приблизително и в начален етап е цялото това направление у нас.
Дълбоко уважавам медицината и практикуващите я,но ме вбесява масовото подлагане на бременните на това нескопосано и поевтинено изследване.
Както и внушаването на страх от резултати, които са само "компютърна симулация" и то по моментни стойности на хормони в кръвта НА МАЙКАТА,НЕ НА ДЕТЕТО.
Както и препращането към амниоцентеза на основата на тези "резултати"...амниоцентезата е инвазивно и рисково проникване във вътреутробните води, при което умишлено се занижава и омаловажава рискът от усложнения...
Зад всичко това аз прозирам политика на събиране на пари от изплашени бъдещи родители /и от ЗК, разбира се/. Вярно,че генетиката е скъпа област, ама трябва ли по този начин да се набират средствата...

# 9
  • Мнения: 2 746
Момичета, четете преди да се подложите на тази "оценка на риска" Peace
Прочетете малко в прословутата онлайн консултация на завеждащият Генетичната лаборатория към Майчин дом професор /май Кеременски, да ме прости, ако му бъркам името/
Така ще разберете как у нас с цел "поевтиняване" се изследват 2,а не 3 или 4 хормона, както е вече прието "по напредналия свят". Как пак в онзи свят към стойностите на тези хормони, възрастта на майката и другите данни, в компютърната програма се залагат и при оценката се имат предвид и някакви други...май ги наричаше "меки маркери"....
Така ще осъзнаете колко приблизително и в начален етап е цялото това направление у нас.
Дълбоко уважавам медицината и практикуващите я,но ме вбесява масовото подлагане на бременните на това нескопосано и поевтинено изследване.
Както и внушаването на страх от резултати, които са само "компютърна симулация" и то по моментни стойности на хормони в кръвта НА МАЙКАТА,НЕ НА ДЕТЕТО.
Както и препращането към амниоцентеза на основата на тези "резултати"...амниоцентезата е инвазивно и рисково проникване във вътреутробните води, при което умишлено се занижава и омаловажава рискът от усложнения...
Зад всичко това аз прозирам политика на събиране на пари от изплашени бъдещи родители /и от ЗК, разбира се/. Вярно,че генетиката е скъпа област, ама трябва ли по този начин да се набират средствата...

Много точно изказване, Witchie! Както казват хората, хубава работа, ама българска.
Наскоро и аз бях изправена пред дилемата да правя или не въпросното БХС.В крайна сметка реших да се доверя на феталната морфология при доц.Балев /във Варна/.На въпроса ми за БХС и за "меките маркери" от ултразвука, Балев отговори, че единствено амниоцентезата може да покоже със сигурност има или няма проблем.Но това в никакъв случай не значи, че това изследване трябва да се прави поголовно от всяка бременна.Не случайно си има критерии за извършване на амниото - възраст на майката и това дали е първа бременност.

# 10
  • Мнения: 1 098
Моят резултат беше 1:171, наложи се амниоцинтеза. Преживях голям ужас, но Слава Богу, всичко се оказа наред с бебчо! Още немога да преценя дали БХС помага или напротив Sad

# 11
  • Мнения: 174
1:203 и на мен ми правиха амниото,малко се стресирах,но пък след това бях супер спокойна докрай и не съм си мислила дали детето ми е наред или не...

# 12
  • Мнения: 4 621
1/1200. Казаха ми , че е в нормите Peace

Общи условия

Активация на акаунт