Има ли такъв закон.....

  • 1 015
  • 7
  •   1
Отговори
  • Мнения: 32
....в който да е казано на каква възраст се изписват децата от ясла.Моят син навърши 3 години на 30.03,в яслата казват,че ще ни изпишат в периода 1-20.06,а в градината ще ни приемат от септември,т.е. около 2 месеца и половина трябва да се гледаме,после пак изследвания и всякакви такива неприятни процедури.Една майка ми каза,че имало закон,в който пише,че децата могат да останат в яслата до 3 год. и 6 месеца,но не била сигурна newsm78,има ли такова нещо

# 1
  • Мнения: 2 534
Директорката има право за ви изпише по нейно усмотрение на 1.06 , при добро желание може да ви задържи до излизането на яслата в лятна ваканция , после градина , но не е нужно да се правят въпросните изследвания .
Говорете с директорката на градината , за това дали не е нужно да занесете само документ от джипито , че детето няма контакт със заразно болни , обикновено само това е нужно при прехвърляне от ясла в градина + здравната карта на детето от яслата

# 2
  • Мнения: 32
Благодаря за бързия отговор.Яслата ни е много хубава,персоналът е страхотен.Минали години децата са стояли до септември,но тази година има много желаещи за яслата,пък и от нашата група са 10 деца за изписване,ако се направи компромис на някой,трябва да се направи за всички.
Иначе идеята за разговор с директорката на градината е много хубава Simple Smile

# 3
  • Мнения: 2 534
Съжалявам , ама така стоят нещата , точно защото има много желаещи , може би ще ви отпишат по-рано , но не се знае , примолихте ли се , пробвайте ... , ще спечелите така месец-два   Sick , ама понякога и това е много , ако няма кой да помага

# 4
  • Мнения: 95
Не съм се сблъсквала още с това, но наскоро моя приятелка имаше същия проблем - наистина има закон, според който детето може да посещава ясла до навършване на 3 г. и половина  Peace Тя ходи даже да подава жалба в кметството, тъй като от яслата искаха да отпишат детето при навършването на 3 г. Разгледаха жалбата й и върнаха детето в яслата.

# 5
  • Мнения: 32
Цитат
наистина има закон, според който детето може да посещава ясла до навършване на 3 г. и половина
Ако може да ми кажеш от къде да го видя,ще съм ти много благодарна.Просто искам да го извадя черно на бяло,за да отида с него и да ги #2gunfire

# 6
  • Мнения: 95
Ще питам приятелката ми. Май казваше, че е наредба от 92 год, която не е променяна и е още в сила... Ще пиша, като разуча въпроса

# 7
  • Мнения: 95
Съжалявам, че се забавих с отговора, но бяхме извън града и сега се прибираме. Значи, търси НАРЕДБА 6 ОТ 27.02.1987 ЗА ОРГАНИЗАЦИЯТА И ДЕЙНОСТТА НА ДЕТСКИТЕ ЯСЛИ. Това ми предаде по телефона приятелката ми. Ако ми остане време тази вечер, ще потърся има ли я публикувама в интернет, за да ти пратя и линк, но всъщност може и ти да я потърсиш в lex.bg , paragraf22.com или друг подобен сайт. Дано съм била полезна  Peace Не съм чела наредбата, но там имало текст, според който дете до 3,5 г. може да посещава ясла

Общи условия

Активация на акаунт