Защо децата прекаляват?

  • 1 353
  • 23
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 034
винаги съм си задавала този въпрос.
и преди, като бях дете, и сега като родител.

защо, когато се заиграеш с детето и му кажеш "стига толкова", то не спира?
защо, когато то самото е решило, че нещо е интересно,но за теб не е, то не спира, съзнавайки много ясно, че така те дразни?
защо играчката минава в плачка?

и аз съм прекалявала много пъти, и детето ми прекалява. но все още нямам отговор защо?
как мислите?

# 1
  • Мнения: 4 629
Защото децата не разбират, че всяко хубаво нещо си има своя край, колкото и да не ни се иска

# 2
  • Мнения: 1 426
Не спира, защото то все още няма лични задължения и отговорности. То не може да знае, че това, което му е интересно, не ти е интересно на тебе. И надали чак съзнава, че те дразни. А ти защо се дразниш?

# 3
  • някъде ... тук ...
  • Мнения: 8 172
Защото децата не разбират, че всяко хубаво нещо си има своя край, колкото и да не ни се иска
и защото пробват до къде могат да стигнат Sunglasses

# 4
  • Мнения: 641
винаги съм си задавала този въпрос.
и преди, като бях дете, и сега като родител.

защо, когато се заиграеш с детето и му кажеш "стига толкова", то не спира?
защо, когато то самото е решило, че нещо е интересно,но за теб не е, то не спира, съзнавайки много ясно, че така те дразни?
защо играчката минава в плачка?

и аз съм прекалявала много пъти, и детето ми прекалява. но все още нямам отговор защо?
как мислите?

Защото  не сме с вроден усет за граница, рамка, ограничени възможности... Учи се, за жалост.

# 5
  • Мнения: 2 792
 Защото са деца и ти като възрастен трябва да го осъзнаваш, а не те.

# 6
  • Мнения: 7 821
И защото децата не се владеят, не се контролират добре и когато желаят нещо го показват ясно, не крият разочарованието си. Не са склонни на отстъпки. И на мен не ми е приятно да свършват хубавите неща, но се владея и се съобразявам с другите, а децата трябва да се учат на това.
 Освен това не осъзнават добре времето и за тях "по-късно пак", "утре пак" и т.н. не ги успокоява, те живеят в сегашно време и съответно искат и игрите да продължат сега.

# 7
  • Мнения: 24 467
За децата и хората с психически увреждания е установено, че имат недоразвити интелектуален и волеви момент, т.е. първият- не разбират точно свойството и значението на това, което правят, както и последиците, които могат да настъпят и второто- не могат да контролират съзнателно постъпките си /действия и бездействия/, те.е дори и да искат и да знаят, че нещо трябва или не трябва да се направи, често не могат да си го наложат. За това от правна гледна точка и едните и другите са недееспособни.  Laughing И от двата типа хора не се търси и юридическа отговорност, поради тези специфики.

# 8
  • в Низината
  • Мнения: 705
Защото са деца и нямат чувство за мярка.

# 9
  • Мнения: 1 494
На много места съм чела, че по този начин децата искат да привлекат нашето внимание.
Освен това, психолозите твърдят, че децата всъщност искат да бъдат контролирани- когато правят нещо нередно, те искат да бъдат контролирани от родителите си и ако това не се случи се чувствали объркани...
Не мога да приема със 100% тези твърдения, но има известна истина в тях...

# 10
  • Мнения: 3 034
......И надали чак съзнава, че те дразни. А ти защо се дразниш?


аз не говоря за моментите, когато нещо му е супер интересно - тогава е ясно.
имам предвид, когато му кажеш "стига сега", а то продължава и му виждаш дяволчетата в очите и ти се хили и прави нарочно.
а за дразненето - може би малко крайно се изказах, но така или иначе всеки човек си има праг на търпимост. моят не е от най-ниските.

# 11
  • Мнения: 3 479
Защото децата не разбират, че всяко хубаво нещо си има своя край, колкото и да не ни се иска
и защото пробват до къде могат да стигнат Sunglasses

И освен това ние сме тези, които трябва да ги научим какви са границите на всяко нещо. А това е толкова трудно ooooh! Те самите няма как да го знаят.

# 12
  • Мнения: 1 547
Освен това, психолозите твърдят, че децата всъщност искат да бъдат контролирани- когато правят нещо нередно, те искат да бъдат контролирани от родителите си и ако това не се случи се чувствали объркани... Не мога да приема със 100% тези твърдения, но има известна истина в тях...

Трябва да ги приемеш - истината в тях е не известна, ами 1000-процентова  Mr. Green

Не всички деца прекаляват. Най-често преминават границите тези, които имат най-малко граници.

# 13
  • Мнения: 2 084
Защото ние им позволяваме.
Вместо "стига" аз лично използвам: "Хайде сега ... , че вече ми е скучно". Ако работата се запъне сменям тона и идва "След малко ще се ядосам и ще се развикам, което не е приятно". Ние сме с близнаци на три години и е много важно да са ни ясни и точни правилата.
"Хайде да приберем играчките и да донесете картофи от килера!" ми е любимото. Такова скоростно прибиране рядко се вижда.
Гледането на деца е невероятен купон!

# 14
  • Мнения: 3 034
хубави отговори. Peace

замислих се напоследък, защото все повече си спомням каква съм била като малка, как съм реагирала в дадена ситуация......така ми е по-лесно да разбирам децата.
 
и си спомням, че имаше моменти, в които сякаш не можех да спра да правя нещо. имаше и такива, в които не исках.

интересно ми е от психологическа гледна точка.
разбирането на едно такова нещо напр. обяснява много неща.

















Общи условия

Активация на акаунт