Филм след книга, или книга след филм

  • 6 977
  • 114
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 423
Хич не обичам да гледам филм,
след като съм прочела книгата,
по която е направен. Фантазията
ми бива наранена най-безсрамно.

Как е при вас? Разочаровате ли се от филма,
след като сте прочели вече книгата? А обратното?
Кое предпочитате? И защо?

# 1
  • Мнения: 1 533
И аз така. Шифърът на Леонардо ми беше интересна, филмът го изтърпях до 15та минута.

# 2
Определено предпочитам книга и след това филм. Почти винаги обаче не ми харесва филма след това.

# 3
  • Мнения: 936
В повечето случаи ме разочарова филма, защото докато съм чела книгата съм си изградила "мои" образи. А после във филма се оказват съвсем различни.  Crossing Arms

# 4
  • Мнения: 2 070
По принцип предпочитам първо книгата, после филма, НО откакто гледах "Изкуплението Шоушенк" и после прочетох книгата - направо се удивих от сходството. НО пък е толкова различно да четеш "Време разделно" и да гледаш "Време разделно", разликата е огромна...за мен де...
Това за Шифъра на Леонардо и аз съм го чувала, само книгата прочетох, якой път ще видя и филма...

# 5
  • Мнения: 2 792
 Филм след книга, предпочитам. Рядко ми харесва  филмът, но се случва и това. Книгата "Пилето" на Уилям Уортън и филмът "Пилето" на Алън Паркър са ми пример за това.

# 6
  • Мнения: 125
Предпочитам първо да прочета книгата, така си изграждам някаква моя представа, а с филмът виждам различната гледна точка...обаче почти винаги се разочаровам от филма

# 7
  • При хората, които обичам
  • Мнения: 3 192
Това за Шифъра на Леонардо и аз съм го чувала, само книгата прочетох, якой път ще видя и филма...

Недей. Ще се почувстваш ограбена.
В повечето случаи се чувствам така. Предпочитам, ако вече съм чела книгата, да не гледам филма. Режисьорите никога не са прочели същото като мен Tired

# 8
  • Мнения: 4 841
Много труден въпрос.
Ако гледам първо филма, после образите му се налагат при четенето на книгата, и ми пречат да си развихря фантазията.
Ако първо прочета книгата, после филмът ми се вижда твърде опростен (което е нормално предвид изразните средства на киното).
Та гледам да не смесвам много-много нещата.

# 9
  • Мнения: 3 268
"Опасни връзки" е единствения филм,който ми е харесал повече от книгата.Сега имам желание да гледам "Парфюмът" по едноименната книга.Както вече писах в друга тема,това е една от книгите ,оставила огромен отпечатък в паметта ми.Ако някой е гледал филма,да каже моля, дали си струва гледането.

# 10
  • Мнения: 3 423
В седми клас четох "Птиците умират сами".
След години гледах Ричард Чембърлейн.
В главата ми вървеше съвсем друг филм.

Гледах "Мостовете на Медисън". Залях София
със сълзи. Купих си книгата. Измъчи ме.

# 11
  • Мнения: 3 423
"Опасни връзки" е единствения филм,който ми е харесал повече от книгата.

Кое си попила първо?
Филма или книгата?

# 12
  • Мнения: 3 268
"Мостовете на Медисън" е един от най-въздействащите филми,които съм гледала.Актьорската игра е просто блестяща.Двама човека да изнесат цял филм от 2 часа е направо велик талант.Не съм чела книгата,но и едва ли седна да я чета ,след този филм-шедьовър.

# 13
  • Мнения: 2 792
  Аз преживях огромно разочарование от "Полет над кукувичето гнездо"-  филмът, стори ми се еднопластов , бозав и безличен  след книгата.
  "Шифърът на Леонардо"- книгата ми беше смешна и посредствена, филмът и не възнамерявам да го гледам.

# 14
  • Майничка
  • Мнения: 12 482
Предпочитам книгите. Филмите ми се струват постни след тях. Но има и изключения - "Гордост и предразсъдъци" (сериалът на ВВС, не новата версия с Кийра Найтли), "Изкуплението Шоушенк", "Властелинът на пръстените", при които явно със сценаристите и режисьорите сме от "една" порода.

Общи условия

Активация на акаунт