Уф, проблем и при нас- с млякото..

  • 1 408
  • 17
  •   1
Отговори
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Напоследък взех да се шашкам. Често Юли не си изпива до край млякото. Друг път пийва колкото да не е без хич. Например вчера в 8 вечерта...бяха минали 4 часа от предишното хранене, а той пийна няма и 30 грама. Хили се, плюе, тече му от устата, говори....всичко друго, но не и да се храни. Дигах го да се уригне, носих го, пак пробвам с млякото- нъцки! Викам си, ще го оставя малко в леглото, а той ще огладнее по някое време. Така и стана, само дето това се случи чак тази сутрин в 6 Shocked  Изяде всичко, поприказва и пак заспа. В 10 без 15 даде зор, направих мляко и познайде дали яде...40 мл самоо.. Sad
Сега пак спи...
Много ме е страх да не се получи като при сестра му- на 6 м. отказа всякакво адаптирано и минахме на кисело...
Какво е това нещо, какво му става?
На Фризолак е, пие сок от ябълка не всеки ден, от няколко дни му давам плодово пюре (не е много очарован).
 #Puppy dog

# 1
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Имахме такъв период,май му казваха"кърмаческа",а сега ние"стачка на дете хранено с адаптирано мляко" Wink .И Александър ми се смееше и плюеше всичко,но вечерта на вторият ден прояде като огладня.И пюрета не искаше.Щом не плаче,че е гладен поизчакай преди да се притесняваш.

# 2
  • Мнения: 5 245
Ерика,възможно ли е да му е тясна дупката на биберона  Thinking При нас това беше една от причините,да ми отказва ядене.Като огладнееше зверси,си го изяждаше от няма и къде  Embarassed
И защо не пробваш да смениш млякото,например Милумил,сладичко е и сигурно ще му хареса,при нас го няма този проблем с качването на кг. (нали казват че от милумила се "помпели" много) Wink

# 3
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Обмисляла съм варианта със смяна на млякото, но нещо ми се върти в главата, че не било хубаво да се сменя. Ох, ще постискам зъби още няколко дни и ако положението не се промени май ще се наложи да сменям....
Питах Джи Пи- то по въпроса, а той взе да ми говори някакви общи приказки и да ме гледа умно...та, хич не ми помогна...

# 4
  • Мнения: 5 245
Няма проблем да смениш млякото,повечето ми приятелки от Фризолак минаха на Милумил.Не са имали никакви проблеми  Sign Exclamation Аз като питах педиатърката и тя кажа щом няма проблеми детето можеш да го сменяш  Wink

# 5
  • Мнения: X
Виж наистина биберона да не му е малък. Има такива моменти, сори, но не помня колко голям е дечко Embarassed  Ако не си имала проблеми с Фризолака няма смисъл да го сменяш. Може да го мъчи зъб, пробвай с по-студено или по-топло мляко, при Ния топлото се оказа, че я дразни Thinking .... А може да си сменя и часовете на хранене - Ния всяка седмица го прави newsm77

# 6
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Мъничък е- на 4м. Ама то може да му е малка дупката, но след 4 часа да не е гладен и да откърти за още 10 часа.... Rolling Eyes  #Puppy dog

# 7
  • София
  • Мнения: 2 172
Що да не е хубаво да се сменя млякото? Аз на наша Ива съм давала Фризолак, Аптамил и последно Нан - все с одобрение на педиатърката ни. Казват, че Милумил било най-вкусно, ама аз лично още не съм опряла до него. Естествено докато девойката не реши друго Grinning !
А млеката, които не ги харесва, ги ползвам за капучино Grinning ! Става супер!

# 8
  • Мнения: X
Цитат на: Erica
Мъничък е- на 4м. Ама то може да му е малка дупката, но след 4 часа да не е гладен и да откърти за още 10 часа.... Rolling Eyes  #Puppy dog

Хм, ами то на 4м. и ние имахме подобен проблем. Даже май от тогава почнаха да ни мъчат едни зъби, дето още ги няма. Imp

# 9
  • Мнения: 2 258
Щом спи детето ,значи не е гладно Rolling Eyes Като се замисля и Деница ми го е правила този номер известно време и точно тогава смених бибероните увеличих интервала и се оправи....Наистина може и зъбки да са-нищо чудно...

# 10
  • Мнения: 3 211
Сигурно си променя хранителния режим, нека да си спи, може да не е гладен, но по никакъв начин не го насилвай.

# 11
  • Мнения: 3 334
ооо ние редовно си имаме такъв проблем.Храним се с Аптамил и има дни,в които го яде с охота,а има и периоди когато пие по малко и й го слагам в др.храни.Не искам да си спомням какво ми беше когато пиеше само мляко /и намяше др. храна/-то бе залъгване,пеене и прочие.Със смяна на млякото пробвах и пак същото се получаваше.
Биберона също сменях-малки,големи дупки и пак нищо.Все си се лигавеше.
Стискам палци да отмине бързо този период при вас и да не се повтаря,а възможно  е и  да са зъби.

# 12
  • out of space
  • Мнения: 8 572
Красавеца на мама се наспа и омете 180 мл за няма и 5 минути.  Stuck Out Tongue
Голям сън, голямо нещо- 4 часа нанкане със само 40 мл в стомахчето. Голям е калпазанин, така да шашка майчето си!  Wink
Благодаря ви момичета, както винаги сте супер!   love001

# 13
  • Мнения: X
Цитат на: Sunny bunny
Що да не е хубаво да се сменя млякото? Аз на наша Ива съм давала Фризолак, Аптамил и последно Нан - все с одобрение на педиатърката ни. Казват, че Милумил било най-вкусно, ама аз лично още не съм опряла до него. Естествено докато девойката не реши друго Grinning !
А млеката, които не ги харесва, ги ползвам за капучино Grinning ! Става супер!


По принцип смяната на млеката води до образуването на газове, но това "правило" важи основно за малки бебчета 3 - 4 месечни. Когато стомахчето се регулира вече няма проблем - ти можеш да пиеш 5 вида наведнъж, но нищо няма да ти стане, нали Wink

# 14
  • София
  • Мнения: 6 541
И аз при Цвети имам такива периоди - не се шашкай!

Общи условия

Активация на акаунт