Как да й отпуша носа?

  • 10 769
  • 41
  •   1
Отговори
  • Мнения: 5 468
От сума време носа й е запушен. Секрет й взеха - чист е, няма бактерии, гърлен секрет - също чист. Не се отпушва от Виброцил, от спрей Кузихром, от Пиносол... говори на нос...
Кажете някой сигурен лек за отпушване, моля ви. Само да не е с лук ooooh!.

# 1
  • Мнения: 982
Пробвали ли сте с инхалации.Има ли секрети или само е запушен?

# 2
  • Мнения: 5 468
Мъчи се да го издуха, но нищо не излиза. Иначе тече вода отвътре, но като капна капки, спира да тече.
С инхалации не сме пробвали. Няма ли по-лесен начин? Ще ме побърка с тези инхалации.., то и без друго я гоня като империалист, за да й капна нещо в носа Tired.

# 3
  • Мнения: 982
Знам,че е трудно ooooh!.
Ако го направите под формата на игра и ти участваш,дали ще стане?

# 4
  • Мнения: 5 468
Лошото при Гери е, че като стои така със запушен нос и не правя нищо, и чакам да й мине, слиза надолу и прави бронхиални спазми със всичките му екстри.
А днес свършваме антибиотика, който й изписаха преди 5 дни. Преди него пи 2 шишета Аугментин, който обаче не й повлия..., освен първите 3 дни, после пак започна кашлица, с гърло зачервено и се наложи да сменим антибиотика. СЕга, обаче, ето на... свършва тоя и от снощи носа й пак запушен, тече от време на време и не мога да се побера в кожата си вече.
Утре ще я водя пак на доктор. Но искам да я стопирам тази хрема от раз с нещо. Явно, антибиотици не помагат #Cussing out. Изтрових си детето.

# 5
  • Мнения: 1 753
Ммммм  Thinking от мен някои по-леки варианти. Не знам колко ще помогнат, но поне няма да навредят.
- Витамин Ц - през 2-3 часа по 2-3 капки във всяка ноздра.
- Цитросепт - разрежда се по указание и капеш
- Стеримар....  Confused... знам, че ти се струват прекалено леки тези неща, но в крайна сметка силният антибиотик не е помогнал, защо пък да не пробваш.

А капките от лук са просто безкомпромисни с хремата, ама.... много са гадни....  Sad

# 6
  • Мнения: 945
Аz имах подобен проблем, постоянно ми течеше носа и сутрин се събуждах винаги със zачервено гърло. Когато ходих на лекар ми каzа, че лигавицата в носа ми е увеличена и ми даде специално кремче. Слава богу кремчето помогна доста, но тогава ме предупреди, че ако не помогне ще се наложи да се отстрани с лаzер иzлишната лигавица. "Операцията" трае минути, след това само 2 дена носът ти е тотално zапушен от кръвта.  Двама мои колеги вече са минавали по тоzи път и каzаха, че иzобщо не е страшно.

Аz живея в Германия и до колкото zнам това намаляване на лигавицата на носа е често практикувано тук, но май в БГ не се прави.

Колкото до капките zа нос, на мен не ми действат никакви, към всички вече съм алергична  и те предиzвикват при мен само усложняване на ситуацията като допълнително подуване на лигавицата и тотално zапушване на носа. За това полzвам само спрейове със фиzиологичен раzтвор zа промиване, а zа лечение... хапчета или се моля да мине от самосебе си.

# 7
  • Мнения: 241
Щом казваш, че секретите са бистри и воднисти, до сега ставало ли е дума за алергичен ринит? Пролетта е сезонът на сенната хрема и много народ / включително бебета и деца/ страдат от хвърчащите полени. Има ли някакви повтарящи се периоди през годината, примерно да си забелязала пролет или есен да се влошава положението?Придружено ли е с кихане, сърбеж в носа? А дали и бронхиалните спазми не са на алергична основа.Но все пак тези неща специалист трябва да ги уточни, само ти давам насоки за размисъл.

# 8
  • Мнения: 1 113
Ню, инхалациите с физиологичен разтвор отпушват, спрей със същият разтвор също ще свърши работа (Стеримар, Низита и др. такива), мисля че дори Низита-та я има и под формата на мехлем. Щом при секретите не се изолира нищо, може да пробваш да оставиш Гери два дни без никакви капки, така ще може лигавицата да отбъбне.
Ако решиш да правиш инхалации, е добре да се правят с инхалатор (виж някой твой познат дали няма).
Хайде, бързо оздравяване на Гери, че не обичам да те чета в този подфорум  Heart Eyes

# 9
  • Мнения: 22
Аз лично не слагам никакви капки за нос, а правя промивки с физиологичен разтвор- вземам една спринцовка и една банка физиолог. разтвар, с иглата пробивам дупка и напълвам спринцовката. В носа на детето под налягане вкарвам доста от течността (зависи колко кубика е спринцовката), без иглата, разбира се. Слагам по много, наистина, не капки, а впръсквам. Така се отпушва за през нощта и през деня, но не спират сополките веднага. Трябва търпение и явно лечение на причината, защото може би проблемът е друг.
Относно инхалациите- казаха ми за такива инхалаторни маски, които се прикрепят към носа-устата и в тях се сипва течността (лекарство, вода със сода, с лайка ит.н.) и тя се превръща в пара. Не били ефтини-стотина лева, но си струвало.

# 10
  • Мнения: 2 211
Виждам разрешението на проблема ти само с хомеопатия. Намери добър класически хомеопат, а междувременно промивай носа през няколко часа със Стеримар /най-добре с него, защото разтвора излиза под налягане и чисти по - добре/ и отстранявай секретите. Капките за нос са безмислени.

# 11
  • Мнения: 5 468
Щом казваш, че секретите са бистри и воднисти, до сега ставало ли е дума за алергичен ринит? Пролетта е сезонът на сенната хрема и много народ / включително бебета и деца/ страдат от хвърчащите полени. Има ли някакви повтарящи се периоди през годината, примерно да си забелязала пролет или есен да се влошава положението?
Миналата година по същото време бяхме в болница. ЗА това и вече се съмнявам, че е нещо такова.
Но след хремата, се получават усложнения. Не знам, дали е нормално при такъв ринит това...
И са й изписали противоалергични капки, които давам сутрин и вечер, но няма ефект.

# 12
  • Мнения: 14 654
В носа на детето под налягане вкарвам доста от течността (зависи колко кубика е спринцовката), без иглата, разбира се. Слагам по много, наистина, не капки, а впръсквам.
Точно това не бива да се прави- да впръскваш под налягане, попитай който искаш педиатър!
Капките, които съдържат ксилометазолин (ксилофарм, олинт)отпушват носа, но рядко ги изписват на деца.

# 13
Гледам че сте на 3г носа за цяла нощ го отпушва само ксилометазолин 0.1за деца.Не е хубаво да се капе продължително време наи-много 3-4дни.Аз и слагам само вечер за да спи спокойно.

# 14
  • Мнения: 1 942
Щом казваш, че секретите са бистри и воднисти, до сега ставало ли е дума за алергичен ринит? Пролетта е сезонът на сенната хрема и много народ / включително бебета и деца/ страдат от хвърчащите полени. Има ли някакви повтарящи се периоди през годината, примерно да си забелязала пролет или есен да се влошава положението?
Миналата година по същото време бяхме в болница. ЗА това и вече се съмнявам, че е нещо такова.
Но след хремата, се получават усложнения. Не знам, дали е нормално при такъв ринит това...
И са й изписали противоалергични капки, които давам сутрин и вечер, но няма ефект.
Аз също мисля че говорим за ринит  Rolling Eyes Нормално е да се възпали гърлото от стичащите се назад секрети и в последствие да слезе надолу. А и като цяло спада имунитета докато си с хремата. Спъсение съм видяла в едни капки Neorinit /дано не бъркам името/, предписани ми бяха от специалист уши, нос гърло и единствено те спряха теча  Laughing Нямам прдстава дали са подходящи за дете. Ходили ли сте при специалист уши, нос гърло? Ако да, той какво ви каза?

И сега гледах на една витрина хомеопатичен препарат подобен на седатифа имено за ринити и сезони проблеми.

Общи условия

Активация на акаунт