Херпес и въпроси...

  • 846
  • 2
  •   1
Отговори
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Здравейте,
четох, четох и се обърках съвсем.  Crazy

Преди 1/2 ден (т.е снощи) ми изби херпес. До тук, ОК, нищо ново. От дете ми излизат. Обаче моят син от петък е с варицела. Демек имаме още доста, докрая на карантината му.

Как и може ли да се обвържат 2-те събития?! Аз на книга и де факто не съм карала нито една шарка. Имам брат, с 1г.10м. по-голям от мен. Той е карал 2 вида + заушка, а аз нищо. Всеки знае, че опазване при малки деца с такава малка разлика няма, но е факт. Аз не съм карала нищо такова... или явно поне нищо с пъпки.

Херпесът ми е на долна устна. От години ми излизат, след или преди някакъв стрес (или здравословен дискомфорт) на организма ми.
Е, какво мислите?

Знам, че има 2 вида херпес. Ама аз от кой вид имам?  Rolling Eyes Карала ли съм шарка, без да знам...?
Хиляда въпроса... ooooh!

# 1
  • Мнения: 17 407
Вирусът на варицела и херпес зостер е един и същ. Твоето прилича на симплекс.Това според мен не означава, че не можеш да се заразиш и ти. Ето малко инфо:
http://en.wikipedia.org/wiki/Varicella-zoster_virus

# 2
  • София
  • Мнения: 1 433
Наистина твоят херпес прилича на  симплекс, т.е няма нищо общо с варицелния вирус. При прекарване на варицела или херпес зостер остава траен имунитет.

Общи условия

Активация на акаунт