Отговори
Синът ми постоянно иска да го занимавам да го държа на ръце....само да го оставя и се изпотява от рев. Даже и с играчките не си играе...предпочита аз да си играя с него....Ето и сега едвам пиша защото той пипа клавиатурата, и аз просто нищо не мога да свърша на спокойствие...., а той само на бели  налита. Даже и в тоалетната го взимам понякога когато се е вкопчил в мен...къса хартията и така....поне мирува....Кажете как да се справя...? Някой имал ли е такъв проблем...и как се е справил....?! Tired Но и в интерес на истината аз много обичам да си играя с него през повечето време. Сега си дойде сестра му и разгеле зарадва и се и сега уж ще играе с нея...

# 1
  • Be realistic - plan for a miracle.
  • Мнения: 797
Кой както си го научи... Simple Smile

# 2
  • в Низината
  • Мнения: 705
Лошо си го научила, да знаеш.
Оставяй го да се занимава самостоятелно - като се заиграете двамата, неусетно се отдръпни и го остави да си играе сам. Обяснявай му, събирай го с деца на неговата възраст и го стимулирай да играе с тях. Не знам какво друго да те посъветвам. Няма да е лесно, но ще е по-добре и за него и за теб!

# 3
  • Мнения: 677
Тва с децата не си е работа..И теб ли не те предупредиха?! (червен емотикон с размахана ръка и ругаещ)

Последна редакция: вт, 22 май 2007, 20:13 от Тони Сопрано

# 4
  • Мнения: 9 894
ще подкрепя предишните отговори, но ако искаш успокоение и разбиране, пусни тема в Майките.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Ами и аз съм 24 часа с детето сама, но не съм стигнала чак до там. Като чистиш или си заета, сложи му играчки в кошарата и излез... Не може при всяко разплакване да го вземаш при теб.

Имам приятелка с подобен на твоя проблем, сина й се поуспокои чак когато тръгна на градина.

# 6
  • Мнения: 2 792
Тва с децата не си е работа..И теб ли не те предупредиха?!
Това е най-обикновен световен заговор, никой, никога не предупреждава, да не е само той прецакания.


 По проблемът, не е точно до лиготия, до дете е, отшумява с времето, стискай зъби и така. Учи го да прави разни неща сам, връчвай по някой парцал и четка да ти помага в чистенето. Направи го тартор на играчките, той да е отговорника, размърдай му малко фантазията, ще се оправите, малко усилие се изисква  Laughing

# 7
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
познато, познатооооо, направо ми се ревеше.

На четири години ще стане и още е лепната за мен. В който край на стаята да се преместя, събира си играчките и хайде до мен. Отърване и в тоалетната няма. Не ще нито на танци да ходи, нито на рисуване, въобще никъде, където няма да ме вижда.

Ама с второто такъв проблем нямам. Питай патило да ти каже.  Още от начало я научих, като я оставя в кошарката, седи докато я извадя, понякога реве, но за минута - две се успокоява и се заиграва с нещо. И в 21 - 21.30 хайде в кошарата за спане. Не съм знаела, че е тъй лесно да се гледа малко дете.
А голямата сега я строявам да седи в детската стая "да пази сестра си" и о чудо! в 22часа имам време да вечерям и да погледам телевизия.

# 8
  • Мнения: 2 220
Не е както си го научиш... За съжаление. Моят син така в пълна степен се лепна за мен, когато се научи да си отваря вратите. Преди това - като се заиграе, ставам и излизам, като затварям след себе си. И се връщах, когато го чуех да протестира. Понякога минаваше и по час  Laughing Ама после... само да ме чуе, че тръгвам, хуква след мен, нищо, че преди това не ми е обръщал никакво внимание. И просто няма какво да направя. Мисля, че ще отшуми по някое време, сигурно и на него самият ще му писне.  Mr. Green

# 9
  • Мнения: 40
Наистина е до дете,но с времето нещата се променят и всичко отшумява.При нас сиуацията беше подобна,по цял ден само двамата,нямаше на кого да го оставя дори за час.Сега е вече на 2г и пак сме все заедно,но вече се заиграва,мога да изляза и да ме види не плаче,въобще мога да го оставя на някого ,а преди беше немислимо.Аз също бях притеснена като теб и започнах да го водя в детски парти клубове.В началото влизах с него ,защото без мен не искашеи седяхме по 30мин,а сега вече седим и по 1час и повече и се сеща да ме потърси само когато му се пишка.В къщи също вече си играе сам,гледа филмче или разглежда книжки и така и за мен има малко почивка.Така че спокойно всичко ще си дойде на мястото имай още малко търпение.  bouquet

# 10
  • Някъде в Европа...
  • Мнения: 3 435
Моят син е също така. На 8м е вече, никаква играчка не го впечатлява, освен ръцете ми Sad. Не  мога да изляза от стаята, ако се заиграе с нещо, очите му са в мен.... Сутрин като станем, докато си направя тоалета в банята, той реве.... За спането няма да говоря, че и там е една мъка.....Не мисля, че съм го учила. До 3 м. беше много спокоен, играеше си сам и после буквално за един ден се промени. Аз го отдавам на това, че по това време са започнали да му се появяват обриви ( в последствие, след 2 м, след поредица от посещения при доктори, решиха, че е АД), които педито сметна за нещо нормално и те са го притеснявали и затова така започна да ме търси, с надежда, че ще го облекча. Не знам дали също има значение, но е късно захранен (след 6м) и  още сме почти изцяло на кърма.
Ще следя темата...

# 11
  • Мнения: 1 327
имах същия проблем с Ати. Бяха кошмарни месеци. Вече ходеше на ясла, вечер я вземам уморена от работа, вкъщи ме чака чистене, готвене, бяхме и в ремонт.. Не искаше да седи нито при брат ми, нито при баба ми (без тати сме), сега вече няма няма подобни проблеми. Верно, плътно при мен е, ако аз съм в кухнята и тя там, преместя ли се в стаята търчи при мен. Но навсякъде си намира някаква занимавка и от време на време идва да се гушне или да се закача. Четеме книжки заедно, даже на моменти ми липсва онова седене на ръце, тогава поне се гушихме повече  Laughing Това с висенето пред тоалетната обаче още не е отшумяло напълно  ooooh! то е мамоооооооооооо мамууууууууу маааааааааамооооо и чукане по вратата, но се надявам скоро и това да отшуми  Wink
да ти призная на мен много ми е помогнал слинга. слагах я на моменти в него и ми бяха свободни ръцете.
само да уточня, че тя обича да се заиграва сама от малка, но и те си имат периоди като нас  Wink

# 12
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 530
Ами така бяхме почти....до скоро. Напоследък си играе някакви сюжетни игри - говори по телефона, реди плюшките, кара колата... Иначе - откакто е проходил (9м) все е до мен, домакинствах само като спи. Сега да се сетя на тази възраст какво му привличаше вниманието newsm78 , играехме винаги заедно - обикновено разваляше, разхвърляше и чупеше на тази възраст Mr. Green Имаше спокойствие само докато разхвърли някой шкаф, затова го слагах пред шкафа с тавите и тенджерите - те са по-тежки и се разхвърлят по-бавно, а и ми беше пред очите докато готвя.

# 13
  • Мнения: 4 399
И аз да ти кажа че си е до дете. Моето е така откакто се е родило. Бебетата спели и си играели сами в кошарите... дръшки. Нито спеше като малка, нито пък си играеше сама. Оставяла съм я и сама, но номера не минава. И слинга не помага когато е 11 кг. Единственото е търпението. С времето се учат да се заиграват по малко сами. Моята се заиграва също с шкафовете. След това къщата изглежда все едно бомба е паднала, но мога да приготвя поне нещо за ядене. Всичко друго върша само когато спи. И тя е с мен в тоалетната, при това не понякога, а винаги. Дори и да се заиграе обаче винаги ме държи под око и тръгна ли да излизам от стаята веднага се сдобивам с компания или реве до посиняване. Има моменти в които е по-търпима, има моменти в които не ми се отлепва от панталона, но като цяло тенденцията е към подобряване на положението.

# 14
  • Мнения: 1 426
При нас това стана след като 2 годишният ми син беше седмица в болница без мене. Буквално: влизах в тоалетната - и той ми се намърдваше на коленете... Как го отучих - ами доста бавно, сантиметър по сантиметър...

Общи условия

Активация на акаунт