Ходих на IPL процедура за махане на петна. Искам да споделя...

  • 5 705
  • 12
  •   1
Отговори
  • Мнения: 226
Както писах преди дни- вчера бях на IPL за махане на петна от акне по лицето. Мястото е ВМА, клиниката по дерматология и венерология. Процедурите ми ги назначи доц. Кадурина. И така за самата процедура...първо ме намазаха с някакъв безцветен гел, сложиха ми очила и започнахме. Усещането е на боцване и леко парене. Не е особено приятно. Цялата работа е около 5 мин. След това нямах никакви зачервяване от самата манипулация. Веднага след това не видях резултат, но днес по-силните петна са се посъбрали и са станали нещо като бемки. Но от една процедура, разбира се не може да се получи искания ефект. Разбрахме се, че ще направим още една, но за другите е под въпрос, защото става много силно слънцето.
Една седмица след процедурата, трябва да се мажа само със дълбокохидратиращ крем и разбира се много висока фотозащита- 50 фактор.
Аз си правих на бузите и на брадичката - 100лв.
За друга информация и кординати можете да видите [url][www.dermatology-bg.com/url]

А какво е IPL?IPL (Intense Pulse Light) - интензивна пулсираща светлина - некохерентна светлина в границите от 500 до 1200 nm на електромагнитния спектър. Прилагат се при:

съдови лезии - телангиектазии (разширени капиляри), съдови звезди, хемангиоми и други съдови малформации;
пигментни лезии - кафеникави петна, в резултат на интензивно излагане на слънце, бременност, прием на някои медикаменти, възрастови промени на кожата;
фотоподмладяване (Skin rejuvenation) - повлияване на признаците на стареене на кожата;
белези от акне, следоперативни и др.;
татуировки и други екзогенни пигментации на кожата.

Това е от мен за сега Hug

# 1
  • Мнения: X
Само не мога да разбера,защо ти беше да пускаш нова тема? Tired

# 2
  • Мнения: 7 414
  Благодаря ти,Silver Star! Hug
  Разбирам,че тук във форума никой друг не си е правил тази процедура.
  Дала си ни много полезна информация!

# 3
  • Мнения: 226
Evana, защото в другата тема момичетат ме помолиха да пусна нова, иначе аз нямах намерение да го правя. (или някой на лични ме беше помолил)

# 4
  • Мнения: 2 673
тези процедури не са ли противопоказни да се правят ПРЕЗ ЛЯТОТО???
мисля, че най -подходящо \да не кажа задължително\ е да се правят есен и зима Tired

# 5
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Благодаря ,за полезната информация!  bouquetЩе разгледам с интерес сайта на дерматологията.Ще ти бъда благодарна,ако продължаваш да съобщаваш как протича лечението!    bouquet  Успех!  bouquet

# 6
  • Мнения: 920
Доц. Кадурина ли ти прави самата процедура или не? С какъв хидратиращ крем се мажеш?

# 7
  • Мнения: 7 414
Evana, защото в другата тема момичетат ме помолиха да пусна нова, иначе аз нямах намерение да го правя. (или някой на лични ме беше помолил)
  Аз бях! Grinning
 Пак благодаря авторката на темата!  bouquet
 

# 8
  • София
  • Мнения: 34
профилактика на акне и махане на петна ? има ли разлика,аз понеже ходих на профилактика на акне в пикасо - 2 процедури направих. Много доволна бях от първата. Втората,обаче, като че ли не ми помогна Simple Smile

# 9
  • Мнения: 226
Мадам Гоца, тези процедури мисля че тя не ги прави. Направи ми я една друга дерматоложка ( не и запомних името). Мажа се с хидратиращ крем на Лиерак

ralralral, IPL-а има двойно действие, от една страна заличава петната, а от друга има антибактериален ефект. Така че и лекува.

karil, аз зададох същия въпрос, но ми казаха че с много висока защита през целия ден няма опастност. А и кактго писах май ще направя само още една процедура, защото слънцето става много силно.

# 10
  • Мнения: 920
С Agua D ли се мажеш? А за слънце какъв ползваш? Ефектът забелязва ли се? На есен пак ли ще ходиш?

# 11
  • по пътя на светлината
  • Мнения: 2 290
Аква -Д е с плодови киселини,едва ли ще е този крем,би трябвало да е от хидратиращата серия-така поне разбрах авторката на темата. Simple Smile

# 12
  • Мнения: 2 401
Много полезна информация. Тенк ю.

Общи условия

Активация на акаунт