Пак за обръщането

  • 643
  • 11
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 200
Кога започтаха да се обръщат бебоците ви от корем на гръб и обратно?
Еличка се обърна един единствен път до сега от корем на гръб, според мен я мързи просто. А от гръб на корем се мята така, че всеки момент имам чувството, че ще се обърне, но не го прави.
Има ли значение повърхността, върху която я поставям, обикновено е слагам на спалнята, която е с матрак, за да има място за въртене.

Предварително ви благодаря за мненията!!!

# 1
  • Мнения: 46 434
Веднъж на 4 месеца и повече не повтори чак до 6 месец. Сега вече не спира. Спокойно, малко ти е още бебчето, има време Grinning

# 2
  • Мнения: 6 472
Всяко бебо си е различно и няма какво да се шашкаш или пък специално да му създаваш условия. Ина ми се обръщаше от гръб на корем още на 2.5 месеца. Обратното, обаче го направи чак към 6-7 месец.

# 3
  • Мнения: 114
ние още не се обръщаме, а сме готови да почнем да лазим  Confused: така че всяко бебе е различно или както се казва в момента когато му дойде времето Stuck Out Tongue

# 4
  • Мнения: 2 596
Започна да се обръща от 4-тия месец. Тогава по-рядко, а сега вече не спира да се търкаля по спалнята. Спокойно, има време, пък и както са ти казали и другите мами всяко дете е различно.

# 5
  • Мнения: X
От корем на гръб почна от 4м. От гръб на корем не 5м. обаче тези акробатики са успешни, когато е само по боди или направо гола, защото от тия дебели дрехи и е трудно. При това не го прави непрекъснато един вид може, но не иска. Wink

# 6
  • Мнения: 2 258
Не се притеснявай:)Около 6-тия месец е нормално да започнат да се въртят като пумпалчета.А и щом правите опити вече-няма страшно:)

# 7
  • Мнения: 2 040
Ние започнахме от тази събота, дето мина. Вече и памперса немога да сложа за по- малко от 3 мин. Започне ли веднъж, няма спиране. До преди събота се обърна 2 пъти, но първия се изтласка от възглавницата, а втория не видях, защото като влязох в стаята тя вече се беше обърнала и като чу вратата да се отваря се обърна и си легна по гръб, за да види кой влиза.
Спокойно, може всеки момент да започне, само гледай да не е на спалнята ви без надзор, че аз много често я слагам на нашата, но бях сигурна, че неможе да се върти. Добре че в събота започна в креватчето си, та сега уж внимавам, пък знае ли човек. Дано няма инциденти!
Успех!

# 8
  • Мнения: 1 983
мили мами,ние сме на 7 месеца и половина и още не се обръщаме-според мен просто я мързи,питам педито,а тя ми казва да я науча,пробвам какво ли не,ама не ще и това е,все пак тя си знае.аз също много се притеснявах,ама спрях,все пак както казах тя си знае

# 9
  • Мнения: 554
Моята сладурка е много мързелива,до сега се е обърнала има няма 3 пъти и то с подбутване!
Педиатърката каза,че може дупето да и тежи защото е малко дебеличка Laughing !

# 10
  • София, "Младост 3"
  • Мнения: 9 210
като майка на бебе с проблеми - но мое лично мнение езказвам - ако нямаш причина за притеснение -т.е. ако не си наблюдавала някакви спец.отклонения - нямаш причина за притеснение - на мойта братовчедка на 5месеца беба се обърна за пръв път от гръб по корем и дори още не се върти от корем по гръб

Просто зависи от детето! Ако нямаш причини - като тежко раждане, бебе родено с проблеми, дете под опр. кг, проблемна бременост и някои др. - нямаш никакви причини да се притесняваш  Wink

# 11
  • Мнения: 4 414
подкрепям catnadeen...около 6-ия месец се превръщат в пумпали:) Ния се обърна от гръб по корем на 4 месеца, а обратно - по-късно...но ние не сме критерий, защото бяхме с проблем и ходехме на рехабилитация...

Общи условия

Активация на акаунт