скъсани шевове

  • 8 477
  • 16
  •   1
Отговори
Здравейте.Родих преди 10 дена момченце по нормален начин.То е добре но аз имах 12 шева.Преди 2 дни забелязах че раната ми е отворена.Отидох при гинеколога.Оказа се че съм скъсала 3-те външни шева.Каза ми че не може да се зашие повторно и щяло да зарастне много бавно.Сега си правя промивки и се мажа с някакъв крем"ТРИДЕРМ".Но мисля че не помага.Дайте ми някакъв съвет защото ще се побъркам а и може да ми спре кърмата от притеснение.

# 1
  • Стара Загора
  • Мнения: 1 448
Помоли да ти преместят темата в "Бъдещи и настоящи майки" Peace
Мисля, че там ще получиш отговори!

# 2
  • Мнения: 2 567
И аз бях със скъсани шевове. Имах не малка дупка. Още на третият ден след изписването ми, акушерката, която следеше бременността ми, ме повика на преглед и го установи. Позна веднага кой ме е шил по калпавата работа  Simple Smile
Каза ми, че освен промивките със смрадлика трябва и компреси с нея да си правя. И така няколко пъти на ден. Имаше много добър ефект и нямах никакви проблеми или забиране.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 162
Не съм имала отворени шевове, но с първото ми дете раната от епизотомията много дълго и силно ме болеше, та накрая послушах баба ми и започнах да мажа местото с отвара от чер оман по няколко пъти на ден и след 3-4 дни всичко беше минало. Обаче билката не е безобидна за кърмачка, ако се приема орално (нещо ми се върти в главата, че действаше и антилактогонно). Аз въпреки че кърмих тогава в крайна сметка реших, че едва ли като се мажа външно ще премине нещо в кърмата. Все пак те съветвам, ако имаш възможност да се консултираш с някой билкар.
И не се притеснявай, дори и да зарасне бавно, все пак ще зарасне. Пожелавам ти бързо оправяне Hug

# 4
  • Мнения: 439
и аз съм минала по този път не се притеснявай,както ти самата казваш да не ти спре кърмата.Ще ти мине,но по-бавно и е болезнено аз не можех да си седна на Д-то сума ти си време,кърменето ми беше ад-някакси на една страна на чорчек(сигурно за това и ми спря на 24 ден)СПОКОЙНО
Ползвай само лиглин,никакви превръзки.При всяко пишкане промивки със смрадлика,два пъти на ден се пръзках с Бивацин на шпрей,а нощно време компрес с течен риванол-много облекчава и така лека по-лека ми мина без да ходя на лекар от шубе.А секса го забрави 1-2 месеца(само напомням)
Успех мила и бързо възстановяване Peace

# 5
  • ГОре на черешата...
  • Мнения: 11 511
На мен също ми се беше отворил единия външен шев. Решението - Вишневски /това е мазило, май го правят в аптеките, но питай майка си или някой друг дали имат останало от едно време- то не се разваля с години и е по-добро от това, което приготвят днес/.
Освен това бани със смрадлика. Ще зарасне, но трябва време и упоритост от твоя страна.

# 6
  • София
  • Мнения: 1 775
Аз се справях с Бивацин, омекотяваше шевовете( а те бяха доста) и не ме болеше толкова( доколокото можеше, разбира се) и действа противовъзпалително и охлажда, което успокоява.

# 7
  • Мнения: 2 677
Не ща да те плаша, но след като моите шевове се отвориха, им бяха нужни три месеца, за да заздравеят напълно. Вярно е, че аз имах доста повече от теб.
Пръскай с Бивацин и промивай със смрадлика. Успокоява.
Пожелавам ти нещата при теб да се оправят по-бързо. И няма място за притеснение. Ще зарастнат.  Wink

# 8
  • Мнения: 2 388
смрадлика  newsm10

# 9
  • Мнения: 1 516
Ако решиш да пръскаш Бивацин, имай предвид, че това е антибиотик и продължцителното му ползване може да доведе до развитиена гъбички ( както стана при мен) Дано бързо да зарастне раната !

# 10
  • В подножието на планината
  • Мнения: 813

 Не са ми се разкъсвали шевовете,но епизиотомията ми зарастна доста бързо с киснене в смрадлика
 по 2-3 пъти на ден и мехлема Вишневски(майка ми също го е използвала след операция на
 дебелото черво)наистина е много ефикасен(при мен не е приготвен в аптека,а си е в тубичка).
 Желая ти бързо възстановяване.

# 11
  • Мнения: 669
Аз също имах една дупчица, която видях може би 1 месец след раждането и се бях притеснила, но не меболеше, и една приятелка каза че и при нея било същото, и аз оставих така нещата и не отидох на лекар. След известно време започна да се затваря и дупката изчезна. Така че спокойно, ще се оправиш.

# 12
  • Мнения: 1 364
Сестра ми след раждане имаше същият проблем. Раната зарасна бавно. Използвай смрадлика.

# 13
  • София
  • Мнения: 1 775
Ако решиш да пръскаш Бивацин, имай предвид, че това е антибиотик и продължцителното му ползване може да доведе до развитиена гъбички ( както стана при мен) Дано бързо да зарастне раната !
Да, мисля, че една седмица можеше да се ползва. Пише си на опаковката. Чак към 6 месец се поуспокоиха нещата при мен , но си зависи от случая ooooh!. Аз редувах със смрадлика, но при нея залепваше на превръзката и болеше много. Не знам какъв е случая тук, но аз бях като майска роза.

# 14
Благодаря ви за съветите.Честно казано се поуспокоих.Ще пробвам със смрадлика дано ми помогне.В момента аз също съм като майска роза.

Общи условия

Активация на акаунт