грах и царевица

  • 1 118
  • 10
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 18 679
Това кога започнахте да го давате?Тежичко ми се вижда....но пък и ние вече не сме малки Stuck Out Tongue Има ли някакви особености в приготвянето/аз имам замразени във фризера, не от консерва/?

# 1
  • Пловдив
  • Мнения: 551
Грах давам от около две седмици. Мисля, че няма проблем. На мен граха ми е домашен, замразен. Като го варя, не го размразявам. Вадя няколко зрънца, поливам ги със студена вода, цепвам зрънцето с нокът и стискам. Люспата се отделя моментално.
Царевица още не съм давала.

# 2
  • Мнения: 1 517
Аз май по-отскоро започнах да ги давам, забравих вече.  Embarassed Но не отделям люспите на замразените - голяма играчка ще е. Пускам ги във врящата вода, както са замразени. После като пасирам, става на почти гладко пюре.

# 3
  • Мнения: 2 609
Цитат на: petty
Но не отделям люспите на замразените - голяма играчка ще е. Пускам ги във врящата вода, както са замразени. После като пасирам, става на почти гладко пюре.

И аз така с граха,царевица още не съм дала.

# 4
  • Мнения: 2 596
Давам ги от около месец. Замръзени са добре. Няма особеност за приготвянето. Вариш ги добре и ги пасираш, това е. Само дето аз ги меша с картоф и морков. Люспите на царевицата са малко ... трудни, но като са добре пасирани става.

# 5
  • София
  • Мнения: 18 679
Сложих десетина грахчета в пюрето/с картоф, морков, праз и магданоз Stuck Out Tongue /Засега ги обезлюспих Wink  като за сефте, но когато започна да слягам по повече, ща бъде с люспите.Определено е играчка!

# 6
  • Мнения: 3 211
Давах кухня от 6мес.там имаше редовно грах, а царевица след 1г

# 7
  • Мнения: 3 927
Грахът беше един от пурвите зеленчуци, които вкарах в пюрето, някъде на 7 месеца и нещо, но тогава още пасирах и люспите не бяха проблем.
Сега на беба готвя сушен, белен грах. Продават го по здравословните магазини. Трябва само да се накисне предварително. След завиране е готов за 20-25 минути, като се раздробява достатъчно и не му трябва никакво пасиране.

Царевица така и не съм дала още, защото отдавна готвя по на едро и не пасирам, а люспата на царевицата не ми харесва...

# 8
  • ville de Quebec
  • Мнения: 509
Аз днес дадох грах. Моят е домашен, замразен и като поредност на зеленчуците е 4ти. Мисля, че няма проблем, защото съм виждала пюрета на ХИП за след 12 седмица - картоф, грах, моркоф и карфиол. Не че е някакъв показател, ама все пак.... След 12 седмица май са за най-малките пюрета...
Значи аз го сварих и го пасирах много добре с люспите и Вики май й се услади Stuck Out Tongue

# 9
  • Haskovo
  • Мнения: 150
Аз до сега съм давала само грах,домашен смесвам го с телешко или  пил.месо добавям картофи или ориз и всичко го пасирам,сладуранчо много го харесва.Трябва да пробвам и царевица.А всишност вие каква точно царевица давате?

# 10
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Аз царевица от магазина вече никога няма да дам.....страх ме е от генномодифицираните храни, а царевицата е единствено одобрена за внос в ЕС.....само като отидем на море, може да си купим от някое село....то не че в България няма засадена ГМ царевица, но....много ще внимавам

Току виж, след 5 год. казали, че е супер канцерогенна или нещо от тоя сорт....направо ще умра Cry

по принцип през целия си живот ще гледам да избягвам, доколкото мога такива храни

Извинете, че измествам темата, но имайте и това в предвид

Общи условия

Активация на акаунт