Колики

  • 1 511
  • 18
  •   1
Отговори
Някой може ли да ми каже, как да помогнана моето бебче да преодолее кооликите. Може би не са от най-силните, но са почти непрекъснато. Давам и капки, но н помагат особено.

# 1
  • Мнения: 1 733
Пробвай с мехлемчето за коремче на Бейбинос. На нас само то ни помогна.

# 2
  • Русе
  • Мнения: 2 354
Пробвай с мехлемчето за коремче на Бейбинос. На нас само то ни помогна.
и на моята дъщеря само то й действаше (макар че тя нямаше мн силни колики)  Peace

# 3
Благодаря. Не бях чувала до сега за това мехлемче. Моята бебка е само на 22 дни и още се учим взаимно. Още днес ще пробвам. Дано има ефект, понеже сърцето ми се къса като я гледам как страда.

# 4
  • Мнения: 145
Здравей,
може малко страннно да ти прозвучи,но опитай няма да навредиш на бебчо.Давахме всяка сутрин зехтин(на водна баня правен),като се започва с 2/3 капки и всеки ден ужвеличаваш докато стигнеш една кафена лъжичка(това се случва за около 4 дена).Това на нас много ни помогна,а и за акането е добре.
Преди това ползвахме капки Еспумизан,но почти никаква полза.А и колоките просто трябва да си отминат,без тях неможе!Успех

# 5
  • София
  • Мнения: 625
А твоето хранене как е? Сигурно знаеш, но т.к аз не знаех първия път и много измъчих детето да кажа все пак: избягват се бобови /боб, леща, нахут, соя/, фъстъци, цитруси /портокал, лимон, грейпфрут/, зеле, прясно и кисело мляко. Ако някой се сеща за друго да добави!

# 6
  • Мнения: 11 003
Здравей,
може малко страннно да ти прозвучи,но опитай няма да навредиш на бебчо.Давахме всяка сутрин зехтин(на водна баня правен),като се започва с 2/3 капки и всеки ден ужвеличаваш докато стигнеш една кафена лъжичка(това се случва за около 4 дена).Това на нас много ни помогна,а и за акането е добре.

Как се прави зехтин на водна баня? Да не би да имаш предвид преварен на водна баня?

# 7
  • Мнения: 1 467
Помага носене по корем, поне на моето дете помагаше. Отминават, но наистина без тях не може май  newsm78

# 8
  • Мнения: 291
Това е ужасен период  Sad Моето бебе е на месец и малко, а ве4е е изпил по една опаковка САБ СИМПЛЕКС - не помага, ЕСПУМИЗАН - той е добър за газове, но за колики не е мнг подходящ, ИНФАКОЛ - вълшебни капки и половинка капки на БЕЙБИ КУЧОЛО - също вършат работа, но те се дават само на последните две хранения. А за мехлемчето, което мамите ти препоръчват си мисля, 4е не толкова то помага, колкото масажчето, което се прави на корем4ето с него.
Моят съвет е да си намериш ИНФАКОЛ: по принцип са английски, но се продават и в Гърция под името ИНФАКОЛИК, като м/увременно не спираш да даваш или чайчето на ХИПП с/у колики, или преварена вода с копър и анасон (продават се в аптеките)
Успех и дано малкото сладурче по-бързо да израсте гадните колики

# 9
  • Мнения: 545
Моят злощастен опит е, че нищо не помага. Не го тъпчи бебето с тези капки, файда няма. Ева пи Еспумизан, пи Саб симплекс, после Инфакол от Англия, варих чайчета от копър, купих Бебезан. За тези мехлемчета - честно казано доверие нямам, въпреки че има и положителни отзиви. Всички капки съдържат симетикон, така че и Лефакс от Германия да ти донесат - все тая. Купих капки Бейбинос, те са с екстракт от копър, кориандър и лайка, но от тях повръща много и ги спрях, те повече вредят. Тук във форума следя всяка тема за колики, дано аджеба да науча за някой друг цяр, дето не сме го пробвали, но за съжаление това е един супер гаден, отвратителен период, който при нас още продължава и не знам кога ще приключи. Търпение му е майката и здрави, волски нерви. Само като се замисля Бейби Кучоло не сме ползвали. Те дали съдържат симетикон или са на друга основа?

# 10
  • Мнения: 1 668
На нас ни помогна чайче от копър, но съвсем обикновен копър от аптеката се купува и на него е описано как да се дава при кармачета, иначе сме давали и спецялните чайчета эа колики на HIPPР,Бебеэан ,но те не ни помогнаха хич Naughty давала съм и капки- sabsimplex,espumisan ама вятар работа и от това ooooh!

# 11
  • Мнения: 7 201
Помага носене по корем, поне на моето дете помагаше. PeaceИ чайчетата на HIPP.

# 12
Като гледам колко много съвети сте ми дали, малко се обнадеждих. Макар че, чесно казано стигнах до извода, че това е гаден период, който трябва да мине. Ще опитам всички лекове, които са с естествени продукти, както и масажчето на коремчето. Дано облекча малко това мъчение на бебка. А дали адаптираното мляко дпринася допълнително за увеличаване на коликите. От 2-3 дни се налага понякога да я дохранвам.

# 13
  • Мнения: 162
На нас засега капките САБ симплекс ни помагат. На моменти пак има но не са много силни. Аз мисля че трябва да намериш начин да помогнеш на бебчето си.Вярно че всичко ще отмине но защо да се мъчи детенце

# 14
  • София
  • Мнения: 625
А сега се сещам по горе са те посъветвали за копър от аптеката - и на мойто бебче му помагаше!

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 19:49 от anya

Общи условия

Активация на акаунт