Бихте ли се върнали в България ако ви предложат същите условия на труд?

  • 17 697
  • 294
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 329
Това ми е въпроса, бихте ли се върнали в Бг ако фирмата в която работите в чужбина каже че може да работите от Бг, предложи същите условия на труд и същото работно време.
Какво бихте предпочели, да живеете в собствен апартамент в София например и да работите сами, или да работите в офис в Зап. Европа и да плащате наем и средствата да ви стигат точно за месеца.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 10:53 от Biskara

# 1
  • Мнения: 2 292
Не, zащото не могат да прведложат същите условия на труд просто и чисто. Българското трудово право се спаzва на кукувици.
А и никога не могат да предложат същите условия на живот. Няма оправия в таzи тъпотия. НА иzборите в неделя гласували около 30%  ooooh! и то пак zа турците и комунистите. ОК. Сега могат да очакват съвсем да обеzлюдее държавата.

# 2
ами не, заЩото моят живот от доста време ве4е е тук ...

# 3
  • Мнения: 1 526
И да, и не...
Въпросът не е свързан само с работата, а и с други социални условия.
Като започнем със здравоопазването, минем през социалните служби и стигнем до условията в детските градини там.
За мен всичко е комплексно.
За протокола- вече го гледах този филм- връщах се, но не очаквах точно това което заварих. Обичам България, София, природата, хората, климата и много се надявам нещата най- после да потръгнат в положителна насока въпреки, че ще е труден и бавен процес.
Biskara, ако искаш можеш да пуснеш анкета да видим резултатите.

# 4
  • Мнения: 1 630
За мен условията на труд не са основния фактор,
така че въпроса не стои по този начин.
(всъщност изобщо и не стои)
 
Едно от нещата, които за мен са най-голяма спирачка  е образователната система в България. 

# 5
  • Мнения: 3 521
В тоя Абсурдистан? Невър агейн Crossing Arms. Тук може да ми е скучно, да са много мудни хората, всичко да е супер комплицирано, но поне нямам комшии, които да ми повръщат върху прането и имам къде да си раzхождам детето беz да ми се налага да качвам бордЮри от половин метър.

п.п. в БГ получавах по_висока zаплата отколкото тук, не са били и няма да бъдат парите причината да я напусна, респ. да се върна там.

# 6
  • Мнения: 5 475
ами не, заЩото моят живот от доста време ве4е е тук ...
 
  И аз съм на същото положение. Peace
  Съпруга ми е италианец,дъщеря ми учи тук. Rolling Eyes
  Като се върна в Бг се чувствам кофти,първите няколко дни ми е интересно,после нямам търпение да си се върна в Италия. Peace

# 7
  • Мнения: 1 329

Biskara, ако искаш можеш да пуснеш анкета да видим резултатите.

Не знам как се пуска, ако може някой да помогне.

# 8
  • Мнения: 1 329
Може би трябва малко по ясно да опиша, на мен мъжа ми е българин,нищо не ме свързва толкова с Германия, освен че завършихедна магистратура и сега работя. Работя в сфера която е пряко свързана с Бг, идвам си поне на 3 месеца веднъж, виждам че в Германия съм се превърнала малко на писарушка, а всъщност в България полето за изява  е малко по-добро. Идеята за условията на труд беше че аз мога да бъда назначена в Германия и да работя в Бг. Няма да се назначавам в Бг.

# 9
  • Мнения: X
 Tali Dan, и аз като теб
парите не са най-важни
спокойствието, законите, условията за децата, уредеността на живота, липсата на бюрокрация, уреждането на всичко по телефона или през интернет
чистотата, грижата за природата и т.н.
всичко това го няма в БГ
ако го има -  Да, ще се върна
не преди това

иначе и ние преживяхме връщане след 2 години в Дания
ами не искам повече такъв филм
децата ми са по-важни от криворазбран патриотизъм

лек ден на всички

# 10
  • Мнения: 1 526

Biskara, ако искаш можеш да пуснеш анкета да видим резултатите.

Не знам как се пуска, ако може някой да помогне.
Влезни в първия си поуст и натисни бутона за редакция, после ще видиш по надолу бутон с пусни анкета и после запазваш  Peace

# 11
  • Мнения: 664
Май ще стане още една тема за оплюване на България.
На въпроса -не знам дали бих, за кратко имахме такава възможност и не можах да избера да или не (накрая предложението отпадна). Нивото на здравеопазването е това, което ме притеснява най-вече, образованието също, но пък има и добри частни училища, френски лицей, американски колеж, това не е толкова страшно.

# 12
  • Stavanger,Norway/ Varna
  • Мнения: 1 934
И с малко по- малко бих се задоволила, само д ами предложат сигурност.  Peace Peace, не бих се замислила и за минута, веднага бих хаванала самолета, еххххх...

# 13
  • Мнения: 2 292
Май ще стане още една тема за оплюване на България.
...

Айде стига с теzи коментари zа оплюване на нещо си, zащото ми се гади от тях вече. Никой нищо не оплюва в темата, което не се е опллюло само и не печели кофти коментари.

# 14
Бискара, ами в такъв слу4аи пробваи, заЩо не? Не мисля, 4е Бг е 4ак такъв абсурдистан. Ако изкарваШ добри пари, можеШ много добре да си живееШ. И в Милано нито е уредено, нито е спокоино, мръсно е, има бурокрация, политиката е зле, безработица, проблеми всякакви, ама никои на никъде не бяга (освен млади хора с някои специфи4ни професии, които се реализират по_добре в Щатите).

Общи условия

Активация на акаунт