Палец или биберон - кое е по-малкото зло?

  • 2 568
  • 90
  •   1
Отговори
Мили мами,
Моля, споделете опит! Моят Нико е вече на 2 месеца и половина и вече няколко пъти го хващам как сладко-сладко си смуче палеца. Знам, че този навик не е от най-здравословните и затова реших, че е по-добре бебо да смуче биберон (него поне ще мога да го скрия по някое време, а палеца - не). Та, започнах да му махам палчето и да слагам бибка в усатата, но малкият разбойник не се лъже толкова лесно и .... абе борбата е голяма и в повечето случаи резултатът е в негова полза  #Crazy Вчера купих и нов биберон - каучуков на Чико... А Нико не прояви кой знае какво въодушевление от подаръка.
Вероятно повечето от вас са имали същите премеждия. Споделете опит! Да се боря ли с бебока и неговия палец или да оставя нещата така  newsm78

# 1
  • Мнения: 674
 И аз в момента това се чудя. Само, че при нас приоритет имат средния пръст и безименния, а не палчето! Crazy Благодаря за темата - ще я следя внимателно! Wink

# 2
  • Мнения: 2 677
Темата е обсъждана многократно.  Rolling Eyes Пробвай с търсачката.
Но все пак по-темата - залъгалката е по-малкото зло. Всъщност, изобщо не е зло.

# 3
  • Мнения: 171
определеноот биберон се отучва по лесно най много до 2 год. а от палец не, виждала съм деца в училищна възраст още да го правят baby_neutral

# 4
  • Мнения: 296
И при нас има голяма борба с този палец. И аз какви ли не биберони смених, но от палеца по-вкусно за него няма. От палеца трудно се отвиква, че и зъбките се изкривяват( от личен опит го знам Embarassed). Според мен настоявай да смуче биберона.

# 5
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 374
Биберон - по възможност само докато заспи.

# 6
  • Мнения: 2 821
И аз мисля, че по-малкото зло е залъгалката, но въпроса е как да му я тикнеш на бебето в устата newsm78..и аз имам този проблем, че и в двойна доза Confused

# 7
  • Мнения: 209
Според мен - борбата си заслужава, защото това със смукането на пръстите е много вреден навик, който ако не се спре навреме може да продължи до много късна - дори и след пуберитетна възраст. Докато залъгалката-биберон винаги може да се махне, пръста винаги е на разположение и от него отказване няма - ако детето само не реши да го направи в един момент, но това е малко вероятно - кой се отказва сам от това което го успокоява и му помага да заспи. Аз махнах биберона на дъщеря ми, когато започнаха да й растат повече зъбки - около 8-9 месечна възраст, но ако беше свикнала с пръста нямаше как да стане - това може да доведе до изкривяване на зъбчетата, захапката и дори пръстчетата се деформират от смукането. Ние също опитвахме няколко вида биберони докато попаднем на такъв, който да ни хареса ..... пробвай различни форми - на нас най-много ни допадна тази, която е като топче отгоре - на Чико - каучукова  Peace

# 8
  • Мнения: 4 965
определеноот биберон се отучва по лесно най много до 2 год. а от палец не, виждала съм деца в училищна възраст още да го правят baby_neutral

Много точно.
Бибата в един момент може "да се изгуби", "да я открадне някой" и т.н., а палчето - няма начин.

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
Темата е обсъждана многократно.  Rolling Eyes Пробвай с търсачката.
Но все пак по-темата - залъгалката е по-малкото зло. Всъщност, изобщо не е зло.

На същото мнение съм  Peace

# 10
  • всъщност в Габрово, а в сърцето си в Берлин
  • Мнения: 2 975
И аз си мисля, че е по- добре залъгалка пред палец или друг пръст. Случва се да ме критикуват по-възрастни жени , че съм го  научила на биберон, но аз си казвам доводите и ги подминавам. Joy

# 11
  • Мнения: 576
определеноот биберон се отучва по лесно най много до 2 год. а от палец не, виждала съм деца в училищна възраст още да го правят baby_neutral

Много точно.
Бибата в един момент може "да се изгуби", "да я открадне някой" и т.н., а палчето - няма начин.

И аз смятам така!  bouquet

# 12
  • София
  • Мнения: 625
Аз пък съм на обратното мнение! Щом детето има нужда да си смуче пръста нека си го смуче! Това не е гаранция че ще го прави до първи клас!

# 13
  • Габрово
  • Мнения: 1 220
Темата е обсъждана многократно.  Rolling Eyes Пробвай с търсачката.
Но все пак по-темата - залъгалката е по-малкото зло. Всъщност, изобщо не е зло.
newsm10   smile3504

# 14
  • София
  • Мнения: 4 035
Аз също съм за биберона,все пак дори и от стоматологична гледна точка,той е направен така,че да не деформира челюстта и захпката на бебо.Лошото при теб е,че бебо явно вече е свикнал с пръстчето и доста зор ще видиш,но не се отказвай,сега във всички случаи ще е по-лесно,отколкото след година-две Peace

Общи условия

Активация на акаунт