До мамите в Германия ,може би ще имам нужда от помощ!!!!

  • 3 129
  • 38
  •   1
Отговори
  • Мнения: 3 914
Здравейте мили немски мами.Повечето тук знаят моята история ,но аз пак ще напиша за какво става дума.
Имам детенце със сериозен очен проблем ,който не се лекува тук в БГ,затова миналата година бяхме поканени за операция в Германия-Грейфсвалд,тогава събирахме и средства тук във форума.Заминахме ,но операцията беше отложена за тази година ,поради факта ,че детето има доста операции до момента ,и беше по добре да се изчака още малко.Годината чакане измина и сега пак заминаваме.Има там една българка ,на име Иванка Бохман,може би сте чували за нея,тя тогава ни съдейства с посрещане,престой при нея,превод в болницата.Тази година обаче ,ми отказа посрещане и престой.Ще отседнем в хотел до болницата,но се притеснявам ,дали няма да ми откаже и да превежда,а аз нищо не разбирам на немски Cry
Молбата ми към вас е : Ако наистина ни откаже и това ,има ли някоя мама, готова да ми съдейства с превод,разбира се ако живее близо до гр.Грейфсвалд,източна Германия,на три часа от Берлин /с влака/.
Благодаря Ви предварително Hug 

# 1
  • Мнения: 7 605
Здравей, мама на Вики,

ли4но аz zа съжаление живея прекалено дале4е от Грайфсвалд, аz съм до Франкфурт ам Майн  Sad  Заповядай в темата на немските мами, не помня накой да живее в тоzи край но току виж може да иzско4и някоя въzможност.

Стискам палци  Peace

# 2
  • Мнения: 1 959
Не съм от Германия но искам да ти предложа нещо.По принцип в Англия в болниците могат да ти намерят човек преводач на който болницата му плаща за превода.Защо не питаш директно в болницата дали ще могат да ти намерят човек от теб никой няма да иска да плащаш за това.Успех за операчията и моля те пиши как е минало и дано твоята малка принцеса се оправи бързо  Praynig Praynig Praynig Peace

# 3
  • Мнения: 5 183
Аз не живея в ГЕРМАНИЯ, но искрено се надявам някоя от майките тук да може да ти помогне. Добра идея е да пуснеш запитване и в немската тема.
Желая на теб и семейството ти много здраве и късмет!

# 4
  • Мнения: 907
Не съм от Германия но искам да ти предложа нещо.По принцип в Англия в болниците могат да ти намерят човек преводач на който болницата му плаща за превода.Защо не питаш директно в болницата дали ще могат да ти намерят човек от теб никой няма да иска да плащаш за това.Успех за операчията и моля те пиши как е минало и дано твоята малка принцеса се оправи бързо  Praynig Praynig Praynig Peace

Да, това е добра идея. И тук го има това. Мен са ме викали в болница да превеждам на един  руснак. Питай непремено в болницата имат ли такава възможност - тук работят с преводачески фирми. Може и от болницата да намерят някой българин в персонала - тук почти във всяка по-голяма болница има и бг лекари.

# 5
  • Мнения: 3 914
Благодаря ви за пожеланията Hug
Въпросната дама Иванка Бохман всъщност е точно това- изглежда е нещо като канал за помощ при лечение на деца с тежки очни проблеми, а защо на мен отказа сега, незнам Cry
Затова питам, ако пък няма мами оттам, ще видим какво ще правим, ще го мисля на място Tired

# 6
  • Мнения: 3 521
Мама на Вики, zа съжаление и аz съм доста далече от Грайфсвалд, но Татяна е напълно права_питай смело в темата, не се сещам някой от активно пишещите да е директно във въпросният град, но може да има някой на блиzо Embarassed.
Успех и късмет при ОП  bouquet

# 7
  • Мнения: 3 423
Не се отказвай. Ще се намери някой.
Пита ли във форума на zaedno.de?
Там пишат и доста студенти, може някой
да откликне, да е наблизо, или да живее там.
Стискам палци да се уредят нещата!
Късмет!!!

# 8
  • Мнения: 7 605
4удесна идея, Лиска, в Грайфсвалд има голям университет и със сигурност Ще се намери някой бълг. студент  Peace

# 9
  • Мнения: 3 914

Пита ли във форума на zaedno.de?

Ако пиша на български ,ще ме разберат ли Embarassed,дали е уместно да пиша на БГ де?

# 10
  • Мнения: 3 423
Това е форум на българите в Германия.
Доста хора го четат!

Велинград и Мр. Бомбастик са важни хора там.
Пиши им на лични, ако искаш, може те да ти
пуснат съобщението, където счетат за добре.

# 11
  • Мнения: 3 914
Да ,сега го намерих,Благодаря Heart Eyes  bouquet
Отивам там да питам Hug

# 12
  • Мнения: 1 959
Не би трябвало да ти отказва особено аки и се плаща.Аз също съм в регистрите на нашата болница за преводи ако се налага на някой. Peace

# 13
  • Мнения: 3 914
Благодаря Ви за съпричасността Hug
Току що се свързах с българката там и както предполагах отговора беше:*Ми май няма да мога тогава*-знаех си,нещо усещах нещата Cry,само се чудя защо?
Но пък от *Заедно де* сега се свърза с мен един български студент/даже са 5-6 момчета от БГ/ ,който е в Щралзунд,а той е на 40 км. от Грейфсвалд,ще чакам да ми се обади сега Simple Smile
Благодаря ви за идеите,помогнахте ми страшно много Hug

# 14
  • Мнения: 1 817
За съжаление съм далече от там. Във Франкфурт на Майн съм.
Искрено се надявам да успееш да намериш някой да ти превежда! Заедно.де е много добър вариант! Иначе мога да се обадя да ги питам дали има преводач в болницата! Пиши ми (може и на ЛС), ако искаш да се обадя.
Успех!   bouquet  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт