бейби бум

  • 2 312
  • 35
  •   1
Отговори
Знаете ли, че през 2006 г. са се родили 3900 бебета повече отколкото през 2005 г.? Гот,а Grinning
Според вас на какво се дължи това?
По-лесно ли се гледат сега деца, отколкото преди пет години да речем?
И изобщо как хората решават да имат деца? Заради по-стабилното си финансово положение или някаква лични, може би чисто биологични, потребности? 

# 1
  • Мнения: 4 726
Не мисля, че някоя двойка е решила да има дете за да повиши бройката на новородени в статистиките Laughing Просто годината е била по-любовна Flutter

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 14:34 от Kasidy

# 2
  • Мнения: 22 787
Ами времето си ляти,живота си тече и биологичния часовник тика...Жените ,все пак имат лимит във времето и не могат ,много да отлагат.Ако овек не е уреден материално,отглежданетпо на детет е трудно,но не е невъзможно.Според мен хората в един момент разбират това ,а и инстинктите за съхранение на рода си казват думата.Истина е обаче,че в днешно време се намират много и хубави продукти за бебета,които са на разумни цени.

# 3
  • Мнения: 7 837
Обаче държавата още е с отрицателен прираст. Гот, а?
Дай статистика, тези бебета от кои мнозиства и малцинства са. Знам че я имаш...

# 4
  • Мнения: 2 891
Да и на мен ми е интересна статистиката  Grinning

# 5
Няма статистика по етнически признаци. Такава се прави само веднъж на 10 години - при преброяванията.
Работата е там, че етническата принадлежност е признак как ти сам определяш себе си. В анкетната карта няма а) българин б) турчин в) арменец г) ром кардашар .... Въпросът е нещо като "какъв си". И ти сам избираш отговора си. Така през 2001 имало 21 ескимоса в някво село.

Каквито и да са това са 2903 бебета български граждани.
Не ви ли прави впечатление като си вървите по улиците колко много бременни има? Около мен последната година всички масово раждат или приятелките им/жените им раждат първо или второ дете. Вие нямате ли одобни наблюдения?
бтв - аз съм на 24 и говоря за познатите ми между 23 и 35 години

# 6
  • Мнения: 7 837
А е хубаво да се прави такава статистика. Няма нищо расистко тук, просто да се види, нагласите на обществото как се променят относно ражданията  Simple Smile

Айде, тази година поне 5000 евро-бебета  в повече да има  Simple Smile

# 7
  • Мнения: 2 759
                    Във филма "Неудобната истина" Ал Гор твърдеше, че за едно поколение (40-50 година май) жителите на Земята са се увеличили с нам си колко милиарда.

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
абе, и на мене ми направи впечатление , че напоследък много бебета и бременни / да са живи и здрави/ има по улиците! не е като преди 7-8 години, когато родих първото си дете...и не се заглеждам по малцинствата...белички ми се виждат всичките Mr. Green

# 9
  • При рома, пурите, какаото и бабиериндосите
  • Мнения: 3 607
За малцинствата не знам, но по-показателна е статистиката по възраст на майката. Всъщност сега се застъпват ражданията на тези, които са средно по принцип- между 20-30 години и тези, които са отлагали за по- добри времена. Добрите времена едва ли са дошли, но "влака отминава", "биологичния часовник тиктака" и т.н. Така едновременно диапазона на средното се е разширил и обхваща вече от 20 до 40 годишни. Има и нещо друго. Фактор за раждаемостта се оказват фактори, като режима на тока през1992година- през 1993 г има рязко покачване на ражданията  Wink , а наводненията и лошото време през последните 3 години също са фактор за увеличаване на раждаемостта, наред с другите причини. Човещинка. Явлението е временно и за съжаление не смятам, че е ще стане трайна тенденция.

# 10
  • Мнения: 12
Да има бейби бум и затова няма никъде, дори в складовете количка Пуки на Чиполино, а и много други неща, които съм харесала, затова сега в последния момент избирам други.

# 11
  • Мнения: 3 405
Така през 2001 имало 21 ескимоса в някво село.

леко в страни от темата:
Селото е в Македонско. Не са искали да се нарекат българи, определили са се като ескимоси.
Слушах една дискусия наскоро.

Иначе аз родих големия през '98. Нямаше много бебета тогава, след кризата. Чак сега се решихме да имаме второ дете, причините са комплексни.

# 12
  • Мнения: 434
В Германия тази година също има бейби-бум.  Свързват го със Световното първенство по футбол миналата година. Явно адреналинът не е отишъл напразно Mr. Green
Дали има връзка и с българската ситуация?

# 13
  • Мнения: 1 924
Знам ли, но е факт , че някои болници са претъпкани.Аз например чаках за легло, понеже нямаше никакви свободни.
Една приятелка твърди, че годината е била " плодородна".

# 14
  • Мнения: 2 755
За малцинствата не знам, но по-показателна е статистиката по възраст на майката. Всъщност сега се застъпват ражданията на тези, които са средно по принцип- между 20-30 години и тези, които са отлагали за по- добри времена. Добрите времена едва ли са дошли, но "влака отминава", "биологичния часовник тиктака" и т.н. Така едновременно диапазона на средното се е разширил и обхваща вече от 20 до 40 годишни. Има и нещо друго. Фактор за раждаемостта се оказват фактори, като режима на тока през1992година- през 1993 г има рязко покачване на ражданията  Wink , а наводненията и лошото време през последните 3 години също са фактор за увеличаване на раждаемостта, наред с другите причини. Човещинка. Явлението е временно и за съжаление не смятам, че е ще стане трайна тенденция.
yosarian, след теб нищо не остана за писане. Laughing Бях се засилила да напиша и аз нещо, а то, не останало какво. Wink

Общи условия

Активация на акаунт