С каква боя мога да рисувам върху латекс?

  • 10 236
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 405
Здравейте  Sunglasses
Аааааамаха от дъжд!! 
Искам да рисувам в къщи, ама по стените в коридора, че е дълъг, скучен, тъмен и бял... бляк!
Моля, с каква боя може моята идея да се изпълни? Мисля контурите с маркер да ги направя, ама иначе се чудя с какво да запълвам?
Please, help Simple Smile

# 1
  • Мнения: 6 315
Аз съм рисувала с водни боички Simple Smile.

# 2
  • Мнения: 1 120
Аз съм рисувала с водни боички Simple Smile.

но си мисля,че после трябва да се лакира,за да не се напука.поправиме,ако греша

# 3
  • Мнения: 6 472
аз също съм рисувала с водни боички. Ако после се минат с лак за коса или грунд за стени няма проблем. Рисувала съм и с акрилни боички но за разлика от водните при акрила няма възможнсот за корекция.

# 4
  • Мнения: 1 080
зависи какви по обем неща искаш да рисуваш....ако са много големи и шарени направи ги или с темпера или пак с латекс като сложиш вътре оцветител някакъв...контура с маркер, няма слънце,няма да избелее бързо....можеш да добавиш спрей някакъв,ама си слагай маска гледам,че си бременна..... Peace Flutter

# 5
  • Мнения: 3 810
Гледах някъде с латекс с малко оцветител.
Правиш си шаблонче и с валячето отгоре мац-мац.
така един и същ мотов можеш да наредиш в редичка или да има в различен мащаб на елемента или в различни цветове.
Това мисля да го правя в детската, по време на ремонта който планирам.
А наши познати направиха едно охлювче в детската на сина си- като той се повтаря и на леглото и на бюрото в различни цветове

# 6
  • Мнения: 6 472
Аз изрисувах нашата стая с мечо пук. Само че не са повтарящи се мотиви а големи картинки. Нещо ме домързя да цъцкам цял бордюр Embarassed Ще го сниам като стане дребната

# 7
  • Мнения: 6 315
Аз съм рисувала с водни боички Simple Smile.

но си мисля,че после трябва да се лакира,за да не се напука.поправиме,ако греша

Правила съм и големи неща и не се е напуквало. Simple Smile

# 8
  • София
  • Мнения: 983
Няма начин акварела да се напука върху латекса, освен ако самата стена не е напукана. Виж, температа би могла, особено при напластяване. Ако избереш темпера, най-добре й добави С200, за да се подсигуриш. Някой те беше посъветвал да лакираш с лак за коса - ако използваш маркер, не го прави, защото ще ти се разтече. Друг вариант за рисуване върху латекс са оцветителите за латекс - тези, които са по-гъсти (като температа) - излиза сравнително евтино. Доста по-скъпо, но за това пък най-добро е да рисуваш с акрилни бои. След изсъхване нямат мърдане. Не е вярно, че няма възможност за корекция - продават се специални препарати за отстраняване на засъхнал акрил. Има и специални бои за стенописи, но съм виждала само големи разфасовки, които излизат доста скъпо.

# 9
  • Мнения: 3 835
С всякаква на водна основа. Обожавам да рисувам по стените в къщи. Едвам се спрях, да не изрисувам цялата къща. Можеш да рисуваш със силно разреден латекс, оцветен. Може с акварелни боички. А много лесно става, с акварелни моливи, рисуваш смело, и след това с четка и вода, става разкошно. Точно като акварелна рисунка, понеже и стената има лек релеф, като акварелния лист.  bouquet

# 10
  • Мнения: 405
Мерси много за изчерпателните отговори, много ми беше полезно!   bouquet Спрях се на акварелни моливи, а и с тях няма нужда да използвам маркер за контур Simple Smile Мерси teo7777 че ме светна за съществуването им, въобще нямах идея за тях!
Също и с латекс по-нататък смятам да си поиграя, ама т'ва ще е като започнем да правим детската Simple Smile
Много вдъхновение ви желая!  Hug

Общи условия

Активация на акаунт