Помощ, забравям!

  • 7 579
  • 29
  •   1
Отговори
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мили мами,
От няколко месеца започнах да забравям. Забравям ангажиментите, които съм поела, забравям минали събития, дори и да са били съвсем скоро, разсеяна съм и не мога се концентрирам.

Не е обичайното "оглупяване", дължащо се на бременността и раждането, защото съм родила преди повече от година. Не е и от преумора, защото напоследък повече си почивам. Пих Гинко Билоба дълго време, но нямаше никакво подобрение. И освен това съм само на 30, уж в разцвета на живота си.

Защо забравям така?  newsm78

Моля помогнете! Cry

# 1
  • Мнения: 1 404
Най-добре се консултирай с невролог.Късмет и бързо оправяне ти желая Hug

# 2
  • Мнения: 334
Направи си изследване на хормоните.

# 3
  • Мнения: 2 401
А майчинството къде го слагаш? Там оглупяването е най-пълно.
Иначе и аз го имам тоя проблем. При мен се случва в периоди на стрес, бременност и...майчинство. 

# 4
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Благодаря за бързите отговори.
Минзухарче, периода с оглупяването отмина, не е това за съжаление. Иначе тогава си беше много забавно.

# 5
  • Мнения: 2 401
Ами да не е стрес тогава? И мойта работа беше адски натоварена (сега съм в майчинство  Wink), изпадала съм в страшно малоумни ситуации, добре, че съм русичка   Laughingиначе може би диагноза щяха да ми поставят.
А иначе мога да те посъветвам да не се  "вторачваш" в този проблем, игнорирай го, може да се дължи на много неща и да  се саморазреши .

# 6
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Ще взема да се изруся, поне да си имам оправдание.  Joy Дано се пооправя, че не ме бива вече в работата.

# 7
  • Мнения: 1 217
И аз съм така.Почнах да оглупявам и забравям от 4-я месец на бременността.
 doh #Puppy dog doh #Shocked #SillyТа така е до днес.
Направо се чудя на себе си.
Елементарно неща ми се обясняват по 100 пъти. smile3506 smile3516

# 8
  • Мнения: 2 237
То и аз така.....Забравям  даже вчера какво съм правила.Снощи като си тръгвах от танците,забравих да си събуя танцовите обувки и си тръгнах с тях  Embarassed Върнах се.После си тръгнах,но пак се сетих че съм си забравила блузата.Пак се върнах.Забравям задачи,поставени ми в офиса.Разсеяна съм.Дано е само временен период при теб и да отмине.Ако не,консултирай се със специалист (обаче какъв да е този специалист....  newsm78 )

# 9
  • Мнения: 5 595
Направи си изследване на хормоните.

На кои хормони по-точно и каква е връзката им с паметта?

# 10
  • Smallville
  • Мнения: 994
Мили мами,
От няколко месеца започнах да забравям. Забравям ангажиментите, които съм поела, забравям минали събития, дори и да са били съвсем скоро, разсеяна съм и не мога се концентрирам.
Записвай си,не се шегувам Naughty
Колкото по ти е свободно съзнанието,толкова по добре ще работи,а когато се стремиш да запомниш много работи и се натоварваш,най много да блокираш,както и ти се случва... Не си товари "хард диска" с излишни неща.Аз така правя и нищо не забравям.....вече PeaceУспех  bouquet

# 11
  • Мнения: 334
Направи си изследване на хормоните.

На кои хормони по-точно и каква е връзката им с паметта?
На щитовидната жлеза, хормона ТСХ.
При мен забравянето,хроничната умора и др.се оказаха хипотиреодизъм.Не го казвам,за да я плаша,а за информация.

# 12
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Цитат
На щитовидната жлеза, хормона ТСХ.
При мен забравянето,хроничната умора и др.се оказаха хипотиреодизъм.Не го казвам,за да я плаша,а за информация.

Ще взема да отида на изследвания. То хроничната умора вече си мисля, че е част от живота ми, но това забравяне ме съсиспва. Забравям кога са консултациите на децата и кога за последно съм им давала лекарства, какво съм обещала да свърша, И дори какво съм  обядвала.

# 13
  • Мнения: 5 595
И мен ме интересува този проблем.Но някой знае ли на какво се дължи забравянето от физиологична гледна точка?Някой беше казал да се консултираш с невролог,друг с ендокринолог.При какъв специалист да се отиде и какви изследвания да се направят?

# 14
  • Linz
  • Мнения: 11 619
И аз съм така, чак ме хваща яд и срам понякога.

Общи условия

Активация на акаунт