Ефикасен лек срещу запичане?

  • 12 253
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 118
Мамчета, моля ви за съвет как да помогна на детето си /2м и половина/ да се изхожда по-често. От около месец, може и повече, му помагам да се изака на 2 дни с дръжката от листо намушкато....Много неприятна процедура, но нищо не помага, а не искам да прибягвам до използването на лекарства. Давам му чай Блевит Л, пие само чай от лайка, но уви, бебо не се изхойда сам, а като му "помогна" за това, излиза доста "ако", което опровергава написаното по книгите, че при изцяло кърмено бебе било нормално по 2 пъти в седмица да се изаква, че кърмата се усвоявала на 90%....Бебо си наддава нормално. Давам капки против колики "Инфакол" и си мисля, че най-вероятно запичането е предизвиокано от тях. Моля ви ако някоя от вас може да ме посъветва да го направи, страхувам се да не получи лениви черва от тази моя "помощ"......Благодаря предварително!

# 1
  • Мнения: 179
На нас ни помогна отвара от круша - педиатърката каза да взема една круша, да се почисти от семките и кората и да се свари, после се прецежда и се дава на детето само сока, вместо вода. Пробвай  Peace

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Пробвай с масажи и гимнастика Peace
За сок и отвари ви е много рано!
Лениви черва няма да получи-спокойно!

# 3
  • Мнения: 1 733
Ама детенцето е много малко за сок от круша! А това с мушкатото не е най-подходящото за целта, защото може да докараш на детето си "лениви черва".  Не знам дали сте на АМ, но ако сте, смени млякото с друга марка.

# 4
  • софия
  • Мнения: 432
Пробвай с масажи и гимнастика Peace
За сок и отвари ви е много рано!
Лениви черва няма да получи-спокойно!

Peace

# 5
  • Мнения: 10 983
Пробвай с тази техника Peace
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=189319
В темата има много отзиви, че върши работа. На нас ни помага за облекчаване на коремчето.

# 6
  • Мнения: 100
Моята бебка и помагах да се изхожда в продължение на почти 4 месеца всяка вечер, откакто яде и друга храна освен АМ вече се изхожда сама . Едвали ще получи лениви черва и твоят бебчо.

# 7
  • Мнения: 118
Благодаря ви за бързите отговори! Hug Да добавя,че Марти е само на кърма и че масажите на коремчето нямат ефект, нито гимнастиката.

# 8
  • в бяла къща с голямо дворче... след софийското околомръсно
  • Мнения: 908
Раадинела, как даваш чайчето Блевит и по колко?! Аз слагам сутрин и вечер по една мерителна лъжица в млякото и детето се изхожда всеки ден поне по два пъти. Вярно, че на "камъчета" ака напоследък, но като видя, че му е много зор и се мъчи - увеличавам дозата. Пробвай да увеличиш чая. Ако не иска да изпива по 100-200мл. можеш да сложиш повечко чай в по-малко вода и да - може от капките за колики да ти е запечен - по-добре пробвай без тях, защото ефект едва ли имат, а може би само си успокояваш съвестта давайки ги Peace

# 9
  • Мнения: 1 207
Ами СМЕНИ КАПКИТЕ за коликите ти сама пишеш ,че може да е от тях.Другия ми съвет е ако не те е страх,че ще се отбие да цедиш едно хранене кърма и да я затопляш малко повече.При нас по-топлото минава за разхлабително.
Когато ходих при частното педи преди  мен е имало детенце което не беше ходило 8 дни,но понеже не се е мъчило родителите не са го насилвали.Беше около 4-5 месеца.

# 10
  • София
  • Мнения: 53
Срещу запичане помага "овесена вода" - в 100ml вода се кипва 1 ч.л. овесени ядки, варят се докато се разварят, прецеждат се, долива се течността до 100ml, и пак се кипва. Може да се дава вместо вода.

# 11
  • Мнения: 76
най- добре е ти да ядеш овесени ядки или череши, от това няма как да не се изака бебчето Simple Smile

# 12
  • София
  • Мнения: 2 734
Щом кърмиш,яж редовно овесени ядки,череши и киви.Със сигурност ще помогнат за акането!Мой съвет-не давай сокчета,отвари от овесени ядки и такива неща-много ви е рано Peace

# 13
  • Мнения: 291
най- добре е ти да ядеш овесени ядки или череши, от това няма как да не се изака бебчето Simple Smile

а дали черешите няма да доведат до повече колики и газове на бебенцето  newsm78

# 14
  • Мнения: 222
Срещу запичане помага "овесена вода" - в 100ml вода се кипва 1 ч.л. овесени ядки, варят се докато се разварят, прецеждат се, долива се течността до 100ml, и пак се кипва. Може да се дава вместо вода.
Naughty Naughty NaughtyМного сте малки за овесени ядки,те са чак за след 6мес.Ние също имахме проблем с акането,но бяхме на АМ и просто го сменихме.

Общи условия

Активация на акаунт