за захранването

  • 557
  • 8
  •   1
Отговори
  • София ж.к. Надежда 1
  • Мнения: 708
Здравейте  bouquet  bouquet  bouquet
Аз съм от мамите хранещи бебчетата си с АМ.Четох много за захранването,и реших да почна от 4-тия месец.Проблема ми е че чета много различни мнения и не мога да си направя схема-с какво да почна и някаква последователност на храните,коя след коя да въвеждам и по кое време (кои месец).Има ли някаде такава схема (табличка) или някоя мама да ми сподели нейната, ако има,разбира се.

Извинявайте за въпросите,може да ви се видят смешни,но мен много ме е страх от това захранване и искам да не объркам нещата Embarassed Rolling Eyes

Благодаря много  bouquet  bouquet  bouquet  bouquet

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се притеснявай, всички сме питали и питаме, научени няма, нали форумът е затова  Hug
След 4-ти месец е чудесно начало за захранване. Може да избираш межу три неща - оризова каша, плодово пюре и зеленчуково пюре.
Аз съм за плодовото пюре. Най-лесно се приема, най не дразни, най-вкусно е. Аз лично опитах с оризова каша и докарах на сина ми ужасни повръщания. После се поправих с пюре от банани. Като за начало съм за купените, чисти са и съобразени. Подходящи са от ябълка, банан, круша.

# 2
  • Мнения: 1 217
Здравей.Ти имаш още време да мислиш. :peace
Калоян като стана на 3 месеца дадох сок от ябълка,но го спрях защото нещо не му хареса.
Сега 3 ден давам сок от моркови-харесва му.
Като стане на 4 месеца почвам с пюре от картоф или ранни моркови -ще помисля още.
И почвам да пробвам видовете пюрета.
Калоян е на АМ от 40-я ден и затова реших да започна със захранването,но тук доста мами са против това.
Най-добре ти си прецени.
Почва се с еднокомпоннентни пюрета т.е. само от един вид.
Ще предпочета в началото купените,а не аз да си ги правя.

# 3
  • София
  • Мнения: 2 298
Ние в 5-ти месец започнахме със зеленчуково пюре, по мое убеждение и съвет на педиатъра. Купешко (на Хип) - заради контрола на нитратите най-вече. Въвеждах всеки нов зеленчук след 3-4 дни изчакване.
След месец дадох плодово пюре, след още месец започнахме месните, като винаги съм се съобразявала с правилото за изчаквне (3-4 дни) след всяка нова храна.

# 4
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Не се притеснявай, всички сме питали и питаме, научени няма, нали форумът е затова  Hug
След 4-ти месец е чудесно начало за захранване. Може да избираш межу три неща - оризова каша, плодово пюре и зеленчуково пюре.
Аз съм за плодовото пюре. Най-лесно се приема, най не дразни, най-вкусно е.
Аз лично започнах с пюре от тиква, след него сливи, ябълки, круши. Това въведох първият месец. Когато навърши 5 месеца започнах със зеленчукови пюрета- картоф, морков, тиквички. На 6-каши, на 7-месни и т.н. Избрах да систематизирам така по месеци новите етапи в храненето.

# 5
  • Мнения: 2 677
Може да избираш межу три неща - оризова каша, плодово пюре и зеленчуково пюре.

 Peace
Аз захраних с плодово пюре, след това дадох зеленчуково и накрая каша.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 198
Аз съм за млечно-зеленчуково пюре в началото, след това-плодово, и след това-каша.

Ето една таблица:
http://www.bg-mamma.com/site/content/view/1043/77/
И една тема:
Наръчник з … 77;то

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 00:00 от Vivi

# 7
  • Мнения: 104
Аз запо4нах от в4ера със зелен4уково!Друго не съм давала досега Naughty
ще продължа с каша и плодово пюре-сок след годинката! Hug

# 8
  • Мнения: 3
Здравейте мами!Имам проблем,синът ми е на 7 месеца и не иска да се захрани.Първо давах плодови сокове-не ще,след това изкупих на всички фирми плодовите пюрета-пак не ще,след това правих картофено пюре,резултатът:хапва две лъжички и след това стиска устата и рев.Дайте идеи как да го накарам да яде това дете,защото започнахме да падаме на килограми.Предварително ви благодаря Grinning

Общи условия

Активация на акаунт