Въпрос за обезкосмяването

  • 3 264
  • 25
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 541
Бих искала да ви попитам, дали обезкосмяването с машинка(от тези, които скубят гадничко) е безопасно по време на бременност. Аз използвам такава- Филипс- за цялото си тяло(дори и на триъгълника), но понеже вчера видях вече  EFP и се замислих, дали е безопасно да продължавам с тази практика?
Благодаря ви предварително!

# 1
  • Мнения: 1 722
Не е желателно, особено за триъгълника, защото от болките може да получиш контракции. Но пък ако не те боли (свикнала си) мисля, че може.

# 2
  • На небето
  • Мнения: 5 530
Цитат на: me4eto
Бих искала да ви попитам, дали обезкосмяването с машинка(от тези, които скубят гадничко) е безопасно по време на бременност. Аз използвам такава- Филипс- за цялото си тяло(дори и на триъгълника), но понеже вчера видях вече  EFP и се замислих, дали е безопасно да продължавам с тази практика?
Благодаря ви предварително!

Не мисля, че ще има проблем. Болката ти ще си я търпиш това по никакъв начин не би навредило на бебето.

# 3
  • Мнения: 216
За триъгълника незнам дали е безопастно, но аз през цялата бременност си използвах епилатор, но за крака, подмишници и около триъгълника

# 4
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Не мисля че е проблем за краката. За триъгълника не знам. Аз понеже бях бременна в топлите месеци, ходих и на море та си махах космите редовно. Не съм имала проблеми.

# 5
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Забравих да кажа че си ги махах на триъгълника с кола маска. На краката с епилатор.

# 6
  • Мнения: 3 926
Аз си ходя на кола маска Grinning Внимавам да не получа контракции, но по принцип мен не ме боли Simple Smile

# 7
  • Мнения: 1 976
Аз си ходя на кола маска. Живот и здраве скоро няма да можеш сама да се справяш с триъгълника, та ще ти се наложи да търсиш алтернатини решения, като колата, например! Има достатъчно внимателни козметички, които са свикнали д а работят с бременни жени.

# 8
  • Мнения: 3 334
Аз лично се ограничавах в началото на бремеността,но после си се почиствах без проблем.На триъгълника обаче се бръснех праз бременоста-мен много ме болеше тогава,защото може би кожата ми бе станала по-чуствителна!

# 9
  • Мнения: 3 663
Ами аз си ходех на кола маска както обикновено
използвах и епилатора си, но сравнително рядко (той ми е като резервен вариант:)) а накрая хич, защото не можех да се свия Simple Smile
нямаше никакви проблеми
абсолютно никакви
даже една седмица преди раждането ме обезкосми козметичката ми тотално (ама един косъм нямах) и не се наложи естествено да ме бръснат в болницата Simple Smile
според мен няма от какво да се притесняваш

# 10
  • Мнения: 1 771
Цитат на: me4eto
Бих искала да ви попитам, дали обезкосмяването с машинка(от тези, които скубят гадничко) е безопасно по време на бременност. Аз използвам такава- Филипс- за цялото си тяло(дори и на триъгълника), но понеже вчера видях вече  EFP и се замислих, дали е безопасно да продължавам с тази практика?
Благодаря ви предварително!


Аз  през цялата бременност ползвах епилатор дори за триъгълника, но за по сигурно се консултирай с лекар.

# 11
  • Букурещ
  • Мнения: 7 827
Цитат на: Assinka
Аз си ходя на кола маска Grinning Внимавам да не получа контракции, но по принцип мен не ме боли Simple Smile


извинявам се за абсолютното невежество Embarassed , но ще ми е интересно и пък любопитно едновременно с това Simple Smile как може да се внимава да не се получат контракции.

още веднъж се извинявам за невежеството Blush

благодаря предварително за отоговора Grinning

# 12
  • Мнения: 1 809
Цитат на: Assinka
Аз си ходя на кола маска Grinning Внимавам да не получа контракции, но по принцип мен не ме боли Simple Smile

Много се радва за теб  Laughing
Смърт на космите   #2gunfire

Но все пак би ли споделила, моля те  Confused как точно внимаваш да не получиш контракции  Rolling Eyes

# 13
  • Мнения: 2 274
Освен за болката, която би могла да предизвика контракции, мисля, че трябва да се замислиш и за риска от инфекция...

# 14
  • Мнения: 3 926
Веднага отговарям на Лио и Цвети Grinning Изречението ми е леко непраилно формулирано Wink Козметичката първо ме напръсква с един обезболяващ спрей. После ми маха космите на малки участъци (говоря за триъгълника) и равномерно - от едната и от другата страна, да не би случайно ако получа контракция или някаква болка и се наложи да спрем да бъда неравномерно обезкосмена Grinning А аз мисля за хубави неща и гледам да не се стягам излишно преди дръпването Simple Smile
Ей това имах предвид под "Внимавам да не получа контракции" Wink  Heart Eyes

Общи условия

Активация на акаунт