Що за гавра е това с болничните???

  • 2 717
  • 53
  •   1
Отговори
  • Мнения: 252
КСак можаха да измислят тази простотия с изплащането на болничните от НОИ?
Февруари месец (първите две седмици) бях в детско отделение с малката - болничните ми още не са изплатени. Звънях 300 пъти сигурно до НОИ, първоначално се оказа че самият болничен е внесен в НОИ  от работодателя прекалено късно на 12.04 (най вероятно тогава са ни внесени осигурвоките за сответния период) което съща е невероятно абсурдно. После ми казах че е обработен и ще бъде изплатен преди две седмици - познайте дали  изплатен. Вече е 23.05 а паричките още ги няма - може би смятат че щом сме изкарали досега ще може да почакаме още малко. За да се свържеш пък с тях по телефона ти отнема поне час непрекъснато звънене докъто някой ти вдигне.
Сигурна съм че не съм единствената потърпевша от невероятната система за изплащане на болничните, не е нормално дали някога ще се оправи тази скапана държава.....

# 1
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
ако можеш дай телефона , щото и аз трябва да ги тормозя Mr. Green

# 2
  • Мнения: 5 622
Хаха. А, добър ден  Joy

Мъжът ми от януари, чак април си ги получи  hahaha

# 3
  • Мнения: 73
Ха, една колежка е в болничен от март, защото е бременна, след месец някъде ще ражда, но болнични и до днес не са й изплатили.... питай я нея с големия корем как се разкарва да си ги търси Thinking Thinking Thinking

# 4
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
я да ви питам нещо малко извън темата.
през април бяхме в болница с малкия, дадох на счетоводителката болничния. Сега през май си подавах декларацията за детските и в бележката за дохода никъде не фигурираше да съм ползвала болничен и съответната сума. То не съм и ги получила още де! Пък може и ако ми е объркан болничния и да не ги получа...та въпросчето ми беше дали въобще е трябвало да ги напишат , при положение , че не са изплатени? newsm78
да не ме викат после на разстрел в социалните, за укриване на доходи - то и с тях пак ще ме броят за детските Mr. Green, става въпрос за пет дена...

# 5
  • София
  • Мнения: 5 604
я да ви питам нещо малко извън темата.
през април бяхме в болница с малкия, дадох на счетоводителката болничния. Сега през май си подавах декларацията за детските и в бележката за дохода никъде не фигурираше да съм ползвала болничен и съответната сума. То не съм и ги получила още де! Пък може и ако ми е объркан болничния и да не ги получа...та въпросчето ми беше дали въобще е трябвало да ги напишат , при положение , че не са изплатени? newsm78
да не ме викат после на разстрел в социалните, за укриване на доходи - то и с тях пак ще ме броят за детските Mr. Green, става въпрос за пет дена...
Ти пък. не се притеснявай. Аз при мен бях забранила да си взимат болнични. Водих си ги , че са си на работа. Но една мацка беше в болница 10 дни края на януари- началото на февруари, та никой още не и е изплатил болничните. Затова ако са те водили на работа, по-добре си трай. Hug

# 6
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
я да ви питам нещо малко извън темата.
през април бяхме в болница с малкия, дадох на счетоводителката болничния. Сега през май си подавах декларацията за детските и в бележката за дохода никъде не фигурираше да съм ползвала болничен и съответната сума. То не съм и ги получила още де! Пък може и ако ми е объркан болничния и да не ги получа...та въпросчето ми беше дали въобще е трябвало да ги напишат , при положение , че не са изплатени? newsm78
да не ме викат после на разстрел в социалните, за укриване на доходи - то и с тях пак ще ме броят за детските Mr. Green, става въпрос за пет дена...
Ти пък. не се притеснявай. Аз при мен бях забранила да си взимат болнични. Водих си ги , че са си на работа. Но една мацка беше в болница 10 дни края на януари- началото на февруари, та никой още не и е изплатил болничните. Затова ако са те водили на работа, по-добре си трай. Hug
ми пуснали са ми болничния в нои, ама не знам ще има ли някакъв резултат Mr. Green, и да не ме викат после в социалните, ако направят някаква справка и излезе...

# 7
  • Варна
  • Мнения: 3 227
я да ви питам нещо малко извън темата.
през април бяхме в болница с малкия, дадох на счетоводителката болничния. Сега през май си подавах декларацията за детските и в бележката за дохода никъде не фигурираше да съм ползвала болничен и съответната сума. То не съм и ги получила още де! Пък може и ако ми е объркан болничния и да не ги получа...та въпросчето ми беше дали въобще е трябвало да ги напишат , при положение , че не са изплатени? newsm78
да не ме викат после на разстрел в социалните, за укриване на доходи - то и с тях пак ще ме броят за детските Mr. Green, става въпрос за пет дена...
gerii, няма как да посочат сума за болничния, след като тя е мистерия сигурно и за самото НОИ. Работодателя не получава обратна информация за размера на изплатения болничен.

# 8
  • 1st floor
  • Мнения: 9 075
значи съм оправдана, и няма да ме викат , така ли? Laughing

# 9
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Пишете бе Wink
На омбудсмана... Нали за това получава заплата.
Линка е в подписа ми  Mr. Green

Иначе днес четох в Труд, че НОИ ще търси друг начин на изплащане
на болничните. Какъв обаче ще е ... щели да се събират с експерти  Mr. Green

# 10
  • Мнения: 73
я да ви питам нещо малко извън темата.
през април бяхме в болница с малкия, дадох на счетоводителката болничния. Сега през май си подавах декларацията за детските и в бележката за дохода никъде не фигурираше да съм ползвала болничен и съответната сума. То не съм и ги получила още де! Пък може и ако ми е объркан болничния и да не ги получа...та въпросчето ми беше дали въобще е трябвало да ги напишат , при положение , че не са изплатени? newsm78
да не ме викат после на разстрел в социалните, за укриване на доходи - то и с тях пак ще ме броят за детските Mr. Green, става въпрос за пет дена...

Ако ти е предала болничния в НОИ и е объракан, би трябвало да са се свързали с теб, за да ти кажат, че е объркан, а ако не е в несен в НОИ като попиташ трябва да ти кажат дали са го получили или не. Моята клежка се разхожда до НОИ поне веднъж седмично и са и казли, че за трите месеца не са и внесен болничните при тях...  А за бележката за детските мисля, че не се отбелязват болничните, все пак (се предполага, че) ти ги изплащат, знам ли и аз, попитай счетоводителката ви да ти обясни малко по- подробно, аз толкова мога да помогна Flutter

# 11
  • Мнения: 1 520
Хаха. А, добър ден  Joy

Мъжът ми от януари, чак април си ги получи  hahaha

Аз от януари - още не съм го получлиа. Ама нямах и телефон, та неможех да звъня.
Сега имам - ама са празници.

Егати и системата. Добре че не разчитам за нещо на тия пари, че иначе.

Живи и здрави да сме ще се оправим. Ама така да ти съсипват времето.

# 12
  • Мнения: 7 107
ТруП хубави слухове пуска. Дано вземе някой да ги чуе.  Grinning

# 13
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
ТруП хубави слухове пуска. Дано вземе някой да ги чуе.  Grinning

Хубави я Wink Хем на първа страница има коментар

Цитат на: Мира РАДЕВА,  За болните - милост!
Добрата новина: Националният осигурителен институт се кани да облекчи изплащането на болничните. Най-сетне глътка кислород за десетки хиляди българи. Кихащи, кашлящи, с гипсирани крака, няма повече да влачат бумаги от гише на гише. И да чакат с месеци парите за болест. А ще ги взимат веднага, за да купят лекарства и нахранят семействата си. Лошата новина: експерти тепърва щели да мъдруват как да променят сегашната безумна порядка за болничните. В здравното министерство и агенцията по плащания пак тепърва щели да одобряват (или не одобряват!) техните идеи, други спецове пък да пишат нова наредба.
    Кога ще стане всичко това? Не е ясно. Навик ни е да правим всичко по рецептата “яваш-яваш”. Само че тук тя не върви. Повече от 16 000 боледували още не са взели парите си. Милост за тях! Да не забравяме, че никой не е застрахован. Утре може да се влее в редиците им.

# 14
  • Мнения: 7 107
Мда, по трупски пак нищо ясно не са казали.  Tired Слухове да има.
Елементарно е - работникът да има избор как да бъдат изплащани. От работодател или административно.

Общи условия

Активация на акаунт