Има ли майки с последици от епидурална упойка???

  • 11 851
  • 35
  •   1
Отговори
  • Мнения: 209
Здравейте мамчета - скоро ми предстои раждане и бях сигурна, че ще помоля за епидурална упойка, четох доста тук във форума мнения на майки раждали с такава упойка и повечето бяха много положителни, но все пак колкото и малък да е процента на вероятност от увреждане на нерв при поставянето на упойката все пак съществува такъв риск - интересува ме дали на някоя от вас й се случило подобно нещо или дали сте чували за такива увреждания след поставянето на епидурална упойка..... пък и симптомите след упойката малко ме притесняват - знам, че не при всички се появявт такива, но като знам каква съм "късметлийка" сигурно ще ги имам.... Колкото повече наближава момента, толкова повече започвам да се двуумя за епидуралната упойка  ooooh!

# 1
  • Мнения: 2 401
И да има да не мислиш, че някой ще ти каже в това ти състояние. Я си гледай кефа и не се тормози с таквиз мисли.

Последна редакция: ср, 23 май 2007, 19:22 от минзухар

# 2
  • Мнения: 561
Раждах с епидурална и съм много доволна от взетото решение. Понякога се появява главоболие, но по-скоро от спиналната упойка, не от епидуралната. Относно засегнатите нерви - май са само легенди това.
Не бих се поколебала пак да я поискам!!! Успех и не се бой.

# 3
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 377
Споко де!  Grinning
Преди да ти сложат Епидурална, ти правят тест.
Аз родих с Епидурална и съм много доволна!

# 4
  • Мнения: 2 631
Второто ми секцио беше със спинална!
Перфектно! Peace
Избрах си анестезиолога, предварително ме тества, обсъдихме, обясни ми всичко най-подробно.
Абсолютно никакви странични лоши ефекти.
Но имам един положителен - изчезна ми нетърпимата болка в кръста преди М и при физическа преумора. Може и да няма връзка с упойката, но друго обяснение не намирам.

УСПЕХ!  bouquet

# 5
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Упойката се поставя между трети и четвърти гръбначен прешлен и няма никакъв шанс да ти засегне каквото и да било PeaceОпасност има от всичко,о сега не ти е времето да мислиш!
Понякога се появява главоболие, но по-скоро от спиналната упойка, не от епидуралната. Относно засегнатите нерви - май са само легенди това.
Не бих се поколебала пак да я поискам!!! Успех и не се бой.

А,това как ти хрумна newsm78

# 6
  • На морето!
  • Мнения: 5 728
 Peaceзаписвам се,че темата силно ме вълнува.

# 7
  • welcome to the Jungle
  • Мнения: 979
но по-скоро от спиналната упойка, не от епидуралната[/sizeА,това как ти хрумна newsm78

Сиска, така е  Hug. АЗ раждах със спинална и после 10 дни ме сцепваше главата и врата от болка...умирах направо.
 ЕПИДУРАЛНА упойка -
Цитат
Техниката на епидуралната аналгезия изисква убождане (пункция) в междупрешленното (епидурално) пространство на гръбначния стълб с поставяне на специален, много тънък катетър в близост до гръбначния мозък за въвеждане на локалните аналгетици
.
СПИНАЛНА упойка - Методът е подобен на епидуралната аналгезия. Използва се еднократна пункция в областта на кръста с еднократно въвеждане на локален анестетик. За разлика от епидуралната аналгезия, тук се постига пълно обезчувствяване на анатомичните структури под нивото на пункцията. Упойката се поставя в гръбначния мозък, като първо леко се пунктира, за да е сигурно, че не е нацелен кръвоносен съд, а пунктираната течност (ликвора) е бистра.
Именно от загубата на няколко капки ликвор се появява това главоболие, просто защото количеството ликвор не е никак голямо за организма, а така и налягането се променя. До около 2 седмици ликворът се самовъзстановява.

# 8
  • Мнения: 669
Аз също родих с епидурална упойка. Имах главоболие първите 1-2дни, и ми се виеше свят, но това беше по-скоро от дългото лежане - след почти 24 часа прекарани в легнало положение е нормално да ти се завие свят като тръгнеш да се изправяш, та чак на по-следващия ден започнах да се изправям повечко. Но други неразположения не съм имала.
Аааааа и също акушерките бяха забравили да ми махнат тампона с йод, който ми бяха поставили на мястото където влизаше катетъра на кръста, и след 2 дни ми я видяха и я махнаха и се получи изгаряне на кожата и още ми стои белег от това. А и известно време след това усещах болка в кръста при определена стойка, когато се наведа или нещо подобно, но също не знам дали има връзка с упойката, или просто гръбначния стълб и стойката на тялото въобще си заема нормалната позиция. Имайки предвид че 9 месеца с този корем и  центъра на тежестта се е променил ............ та това е, но не е болка за умиране, а и май привсеки си е индивидуално.

# 9
  • Мнения: 128
И аз раждах втория път с епидурална. Нямах никакви странични действия- нито главоболие нито болки в кръста, нищо.
Само спомена от прекрасното и спокойно раждане ми остана.
Мисля, че е добре предварително да поговориш с анестезиолога за твое лично успокоение.
Желая ти успех.   bouquet

# 10
  • Мнения: 3 760
Страничните действия от епидуралната (когато ги има) не са по-страшни от , да речем последствията от едно продължително напъване. Главоболие (особено след 3-я ден), болки в кръста на мястото на убождането... такива нещица, но отшумяват до дни. Ако раждането е продължително епидуралната е голямо облекчение.
П.С. На мен никой не ми е правил тестове за алергия или поносимост...Отидох да раждам, казах, че искам епидурална и ми я поставиха  Shocked Това в Шейново... Повече няма да раждам там!  Crossing Arms|

# 11
  • Мнения: 772
Не съм имала проблеми!Нито главоболие,нито пък нещо друго!Може пък и да е имало нещо,но покрай емоциите от срещата с беба забравих че трябва да ме боли Mr. Green
Леко раждане!

# 12
  • Мнения: 108
И аз раждах втория път с епидурална. Нямах никакви странични действия- нито главоболие нито болки в кръста, нищо.
Само спомена от прекрасното и спокойно раждане ми остана.
все едно аз съм го писала yes
разликата в раждане със и без епидурална е огромна, но ражданията и на двете ми деца са ми оставили само хубави спомени, болката е поносима и се забравя много бързо. после следва хубавата част  ylinfant каквото и да решиш, ти пожелавам леко раждане и здраво и спокойно бебче  bouquet

# 13
  • Мнения: 8 505
Ако е епидуралната анестезия е правилно поставена,не би трябвало да има никакви странични ефекти.Поинтересувай се дали на мястото,където ще раждаш,е практика да се поставя такава упойка.Ако да-вероятността за некадърен анестезиолог е доста по-малка.
Леко раждане!

# 14
  • Мнения: 2 950
Аз раждах със спинална. Главата не ме болеше, защото послушах лекаря си, който ми каза да пия много много много вода. Пиех по 10 л вода и сокове на ден, без да преувеличавам. И глава не ме боля ама никак. А мамите, които не пиеха вода, ги цепеше главата и врата жестоко.

Общи условия

Активация на акаунт