затопля ли се пюрето???

  • 8 852
  • 31
  •   1
Отговори
  • Мнения: 983
Затопляте ли пюрето и как , преди да го дадете на бебчо? Питам, защото на бурканчето пише, че се съхранява 48 часа в хладилник. Но като го извадя от хладилника е доста студено  newsm78

# 1
  • Мнения: 503
От хладилника-да,но на стайна темп. не ги затоплям!

# 2
  • Между гори и планини
  • Мнения: 9 379
Моя син не обича нищо студено или леко хладно.
Нормално, когато е някакъв вид готвено и има мазнина да е по-вкусно топло.
Не съм топлила плодово пюре и плодово кисело мляко давам на стайна температура.

# 3
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Когато го вадех от хладилник го слагах в уреда за затопляне на бурканчета.Но когато е било със стайна температура го давах директно.Бебетата не обиат топли храни-тава да сумите на педиатърката ни.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 891
Аз мъничко ги затоплям на водна баня.Само риба като давам не я топля.

# 5
  • София
  • Мнения: 2 967
От хладилника-да,но на стайна темп. не ги затоплям!

Точно така Simple Smile

# 6
  • Мнения: 4 451
Аз не ги топля. Давам ги със стайна температура. Когато е било в хладилник, го изваждам няколко часа по-рано, за да е готово, когато се храним.

# 7
  • София
  • Мнения: 1 368
Аз не ги топля. Давам ги със стайна температура. Когато е било в хладилник, го изваждам няколко часа по-рано, за да е готово, когато се храним.

# 8
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 459
Аз,ги затоплям,защото дъщеря ми не обича студени храни Peace

# 9
  • Мнения: 1 230
Зеленчуковите винаги ги топля (както и другите основни яденета - АМ, каша)- топлата храна е по-добра - ароматите и вкусовите възприятия се засилват, предизвикват слюноотделяне и отделяне на стомашни сокове, а оттам и по-добро храносмилане.
Затоплям винаги в микровълнова  Sunglasses

# 10
  • София
  • Мнения: 6 011
Неотворените ги давам със стайна температура.Отворените и съхранени до 48 ч. в храдилник ги затоплям в МВ.

# 11
  • Мнения: 326
само плодовите не ги затоплям

# 12
  • Пловдив
  • Мнения: 343
Според мен трябва да усетиш как му харесва на бебо.Слушах някаква история за бебе,което упорито отказвало да яде пюрета,докато майка му и педиатърката не разбрали,че ги харесва студени. smile3521

# 13
  • Бургас
  • Мнения: 10 810
Почти всичко топля,а от хладилник задължително.

# 14
  • Мнения: 27 524
Затоплям сега, понеже слагам масло или зехтин. И изяжда цяло бурканче. Преди - отсипвам си необходимото количество и тогава затоплям, ако остане нещо - хвърлям го. Другото в хладилника го топля на другия ден. Топля в микрото.

Общи условия

Активация на акаунт