Към скачалите с бънджи имам един въпрос

  • 3 585
  • 22
  •   1
Отговори
  • Мнения: 6 902
Преди известно време имах намерение да скачам с бънджи, но винаги ме е притеснявал факта, че те връзват за крака, а аз не обичам да вися с главата надолу. Като отидох на моста и видях действително колко време трябва да прекарам обърната се отказах тотално. Та приятеля ми беше питал дали не може да те вържат за кръста (през гърба става по-точно). Казали са му, че е възможно по принцип, но го правели само на хора, които вече са скачали и имат опит, защото иначе имало опасност въжето да те удари при скока.
Та въпросът ми е може ли това да е вярно? Защото днес даваха рекордите на Гинес за България и едни хора правеха рекорд за най-много скокове в рамките на 24 часа. Еми абсолютно всичките ги връзваха през гърба, а повечето не бяха скачали преди. Та се зачудих дали да не пробваме пак да питаме и дали е вярно това, което ни бяха казали преди?

# 1
  • Мнения: 25 600
Не разбирам от бънджи, за съжаление (а как ми се скача само!   Laughing), но предполагам, че проблемът се състои в това, че горната част на човешкия труп е по-тежка от долната. Т.е., където и да си вързана, щом скочиш, неминуемо в един момент ще застанеш в позиция с главата надолу. Стига разстоянието до земята да е достатъчно голямо, разбира се.  Mr. Green
Не мога да си представя как би било възможно да те вържат така, че да останеш с краката надолу. Може би с нещо като сбруята на парашутите?  newsm78

# 2
  • Мнения: 1 153
Аз като скачах ме вързаха за краката,но скоро видях  за скачещи за 1 път да се връзват за кръста и гърба

# 3
  • Мнения: 6 902
Не разбирам от бънджи, за съжаление (а как ми се скача само!   Laughing), но предполагам, че проблемът се състои в това, че горната част на човешкия труп е по-тежка от долната. Т.е., където и да си вързана, щом скочиш, неминуемо в един момент ще застанеш в позиция с главата надолу. Стига разстоянието до земята да е достатъчно голямо, разбира се.  Mr. Green
Не мога да си представя как би било възможно да те вържат така, че да останеш с краката надолу. Може би с нещо като сбруята на парашутите?  newsm78
Не остават с главата надолу, през гърба ги връзват. А това за парашутите не го знам какво е.

# 4
  • Мнения: 25 600
Не остават с главата надолу, през гърба ги връзват. А това за парашутите не го знам какво е.

Нещо такова, може би?


Но си мисля, че скокът с главата надолу е същността, иначе няма да е същото.  Peace

# 5
  • Мнения: 6 902
Не съм сигурна, може и нещо подобно да е. Но въжете не е на раменете, а се пада отзад на гърба.
Иначе нямам нищо против скока с главата надолу, въпросът е, че после се виси много. Първо докато се спре въжето и после докато те издърпат. 

# 6
  • Мнения: 25 600
Не гледай коланите на раменете. Всъщност тези, които са между краката държат тялото. Там пада тежестта. Другите служат главно да поддържат изправеното му положение.
А за висенето с главата надолу - ами това е. Иначе и баба може.  Mr. Green

# 7
  • Мнения: 6 902
А за висенето с главата надолу - ами това е. Иначе и баба може.  Mr. Green
Е щом казваш Laughing На мен ми харесва свободното падане, заради това ми се скача. Но да стоя с главата надолу ми е изключително неприятно. Май по-добре направо да си търся скокове с парашут и без друго ме влекат повече Mr. Green
Ако някой все пак може да ме просветли по темата за бънджито да си каже Wink

# 8
  • Мнения: 1 629
Бухтичке, само ще вметна, че висенето с главата надолу, всред цялта еуфория на скока, изобщо няма да го усетиш. Grinning Спускат те много бързо до лодката(ако така ще те прибират) и изобщо не остава време да си мислиш за вързаните крака. Аз лично предпочитам това връзване.

# 9
  • Мнения: 13 512
Аз стоях около 5 мин. с главата надолу. трябваше сама да се набера и да се разкопчея, но не можах....и докато дойдат да ме разкопчеят...минаха едни 4-5 минути. след това един месец  ме болеше гръбнака от екстензията/ е, аз имам чупени прешлени ,затова/. Много ми се скачаше и  от Витиня, но лекарите ми забраниха заради гръбнака.
В началото ме беше шубе и се чудех на моста, качена на парапета.... а синът ми- на 5 години тогава, ми вика"Хайде, бе ,мамо...ако ще скачаш,скачай...няма да стоим цял ден на това слънце"....е, като чух това- скочих,...няма да оставя 5 год. ми син да ми се смее,че ме е страх hahaha

# 10
  • Мнения: 6 902
Мюриел, като исках да скачам преди 2 години ходих на Аспаруховия мост и гледах. Нямаше лодки, спускат ти някакво въже, трябва да го хванеш и да се закачиш, нещо подобно беше. И времето не беше малко.
И в този ред на мисли знаете ли къде най-близо до Варна има скокове с парашут от самолет?

# 11
  • Мнения: 1 629
 извини ме, аз скачах доста отдавна.
Скокове с парашут, допреди пет години нямаше наблизо. Дано сега има, свиркай, ако разбереш. Ако няма, да ходим в Казанлък, а?

# 12
  • Мнения: 6 902
Казанлък малко далеч ми се вижда, дано да има и по-наблизо.
Между другото това с рекорда за 24 часа ще го има и във Варна на 24-ти юни. Та се замислям, може и да отида, точно един ден след последния ми изпит е Joy

Едит: Намерих ги парашутните скокове:
 III. ПАРАШУТИЗЪМ:

Цена на курса: 300,00 лв.
Цена на курса за ученици и студенти: 200,00 лв.
Цена на един скок с парашут: 50,00 лв.
Тандемен скок: 300,00 лв.
Видеозаснемане: 100,00 лв.
Парашутните скокове се провеждат в гр. Казанлък и гр. Стара Загора.

# 13
  • Мнения: 1 680
И двата пъти скачах вързана за кръста. Само си избираш къде да те вържат. Фирмата е Вертикален свят.
Ако се чудиш за място - без съмнение Витиня!

# 14
  • София
  • Мнения: 1 775
Ако нямах два спукани диска на гръбначния стълб със сигурност щях да съм сред вас- скачалите. Това ми е несбъднатата мечта Sad

Последна редакция: сб, 26 май 2007, 09:53 от Lovi

Общи условия

Активация на акаунт