За университетите в Германия

  • 3 307
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 229
Здравейте,
я кажете кои университети в Германия се славят като по -добри за икономика.
 Моя близка в бг кандидатсва на 20 места  и сега се чуди къде да ходи  Simple Smile  . Аз съм чувала,че тези в Берлин и Хайделберг са едни от най-добрите университети в Германия.Моля ви кажете вашето мнение Simple Smile .

# 1
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Хмм за икономика съм чувала Франкфурт и долу Hohenheim/Щутгарт. Бе я нека изчете учебните програми, че всеки университет си има свои си неща, да отиде там, където и харесват предметите. Или да следи в Spiegel за класациите на университетите

# 2
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
също така Köln и  Berlin. Но наистина zависи и от това, каква специалност, каква специалиzация я интересува.

# 3
Mannheim ist die beste Uni für Wirtschaftswissenschaften

# 4
  • Мнения: 351
Привет, преди някъде три години за VWL LMU München беше на първо място, знам, 4е и Humboldt- Berlin се движи добре в класациите. За BWL не знам. ( Аз съм VWL в TU - Berlin - там не го препоръ4вам, тъи като икономи4еският факултет ще търпи много промени в следващите години, ако и не го закрият ). Сега нали излизат т.нар. 10 елитни уни-та - може по това да се ориентира моми4ето. Но аз биха имала в предвид и навлизането на Studiengebühren при избора си на университет - вси4ки Bundesländer, управлявани от CDU ги въвеждат от следващия семестър. А, забравих да спомена, 4е в
LMU München във Vordiplom-a е реза4ка от класа...

# 5
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: Aia_
...А, забравих да спомена, 4е в
LMU München във Vordiplom-a е реза4ка от класа...

То да беше само там... Neutral Face

# 6
  • Мнения: 351
хехе Simple Smile , има нещо такова, 4е по4ти във всяко уни режат като невидели във Vordiplom-a. Но понеже там съм го изживяла, го знам със сигурност. Имаше и слухове даже, 4е от випуск само 20 % минавали в Hauptstudium. А като знам колко завършват и толкова ми се струва много Grinning . При нас сега в ТУ-Берлин примерно не е 4ак толкова фрапантно - има си секири на отделни изпити, но не е практика.

# 7
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Aia_
Но аз биха имала в предвид и навлизането на Studiengebühren при избора си на университет - вси4ки Bundesländer, управлявани от CDU ги въвеждат от следващия семестър. ...

И още нещо да допълня... трябва да се има предвид и града. Примерно има раzлика, дали следваш в  München или в Köln или някой друг малък град по отношение на цените и свободните   квартири.
Цитат на: Aia_
хехе Simple Smile , има нещо такова, 4е по4ти във всяко уни режат като невидели във Vordiplom-a. .

Ами да, с цел да не zавършва сульо и пульо... Wink


Ето тук може да види момичето класация на университетите http://www.stern.de/CHE5/CHE5?module=Show&tmpl=ha2

# 8
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: rosa

Ами да, с цел да не zавършва сульо и пульо... Wink


Ето тук може да види момичето класация на университетите http://www.stern.de/CHE5/CHE5?module=Show&tmpl=ha2


Е то не че сульо и пульо си дават и много зор де Neutral Face Като знам колко идват надъхани и се предават още на първата година, или пък колко са тук само "на хартия" студенти...Хайде да не отварям дума за това, че.....

# 9
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: pepelyashka
Като знам колко идват надъхани и се предават още на първата година, или пък колко са тук само "на хартия" студенти...Хайде да не отварям дума за това, че.....

Taka e, сега обаче поне май са ги поспряли/понамалили с Langzeitstudiengebühren Thinking

# 10
  • Мнения: 351
ми то не е само до надъханост в краина сметка. Защото на студентите, на които се налага изцяло сами  да се издържат, не им е хи4 лесно и само вдъхновение не стига, т.е. не е въпрос на некадърност окапването им по някое време, така да се каже. ( говоря предимно за 4уждестранните студенти ). има толкова разли4ни слу4аи в университетите тука, 4е байа време ще ни трябва да ги нищим  Simple Smile
леле, тамън про4етох под линка, които роза даде, 4е от завършилите VWL 5 % са безработни, дано да не увели4а броиката скоро ...

# 11
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: Aia_
ми то не е само до надъханост в краина сметка. Защото на студентите, на които се налага изцяло сами  да се издържат, не им е хи4 лесно и само вдъхновение не стига, т.е. не е въпрос на некадърност окапването им по някое време, така да се каже. ( говоря предимно за 4уждестранните студенти ). има толкова разли4ни слу4аи в университетите тука, 4е байа време ще ни трябва да ги нищим  Simple Smile
леле, тамън про4етох под линка, които роза даде, 4е от завършилите VWL 5 % са безработни, дано да не увели4а броиката скоро ...

Разбирам те напълно, защото и аз съм на тоя хал. Още ми горчи първото лято, вместо да пиша изпити се наложи да ходя да работя, че иначе глад Imp  Думата ми беше за такива, които са на издръжка на мама и тате и те най-много реват после, като ги ексматрикулират или им откажат виза, заради това, че нямат Studienleistung.

# 12
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: Aia_
леле, тамън про4етох под линка, които роза даде, 4е от завършилите VWL 5 % са безработни, дано да не увели4а броиката скоро ...

Ти пък какво вzе, че прочете #Puppy dog  Недей да се паникьосваш, това нещо си zависи и от човека Flutter

# 13
  • сред цветята
  • Мнения: 3 032
Цитат на: pepelyashka
...им откажат виза, заради това, че нямат Studienleistung.

Това наистина ли може да го направят? Неzнаех...

# 14
  • Германия
  • Мнения: 8 096
Цитат на: rosa

Ти пък какво вzе, че прочете #Puppy dog  Недей да се паникьосваш, това нещо си zависи и от човека Flutter

Хихихихи, тя само така май, профилактично Wink  като мен. Доста и е добра специалността, за да остане без работа ( си мисля аз)

Общи условия

Активация на акаунт