въпрос към привържениците на късното захранване

  • 1 086
  • 18
  •   1
Отговори
  • варна
  • Мнения: 193
на 5 навършени месеци започнах да захранвам със зеленчуково пюре. в момента съм захранила с всички видове зеленчуци на хип. заместили сме обедното хранене и ги ядем с апетит. сега сме почти на 6месеца. въпросът ми е да въвеждам ли плодови, или може би каша- след обяд. страх ме е да не изостана съвсем. по принцип предпочитам по-полека. не бързам за никъде все пак. но все пак не можем да сме вечно на мляко

# 1
  • Бургас
  • Мнения: 404
Аз бих те посъветвала да продължиш с каши, без глутен на първо време и постепенно да заместиш следобедното хранене. Освен това след 6-тия месец можеш да даваш суров банан и постепенно да продължиш със сезонни плодове като череши, диня, пъпеш, а на есен круши и грозде, които също се въвеждат постепенно и внимателно. Плодовите пюрета не заместват хранене и може да ги даваш за разнообразие между храненията. Аз предпочитам пресните плодове.

# 2
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Със сигурност няма да изостане детето със захранването!Аз,започнах на 6 м.тепърва да захранвам.Спокойно можеш да въведеш безглутенова каша,а след това и плодови пюрета,а и обратното да направиш пак няма да сбъркаш Peace

# 3
  • София
  • Мнения: 6 011
Аз когато захранвах-първия месец от захранването беше само на зеленчуци,след това въведох плодовете и накрая кашите.

# 4
  • Бургас
  • Мнения: 10 809
И според мен можеш да продължиш с каша,но млякото/кърма или АМ/ си остава основна храна до годинката.Така че има още мнооооого време.

# 5
  • Мнения: 27 524
Да, въвеждай, време е.

# 6
  • София
  • Мнения: 15 197
Аз бих въвела плодовите пюрета. Моето дете не обичаше кашите чисти-предпочиташе ги смесени с плодово пюре. Ако не бях дала него първо, сигурно щях да мисля, че изобщо не харесва кашите и да се чудя как да му ги давам. А с плодово пюре си беше ОК.
Но-това е нашият случай. Може да въведеш и каша преди плодовете.

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 08:29 от Vivi

# 7
  • Мнения: 1 986
  Аз захранвах със зеленчуково пюре в продължение на 1 месец;след това въведох плодовото пюре и кашите-в момента давам по 1/2 бурканче плодово пюре между първото и обедното хранене Peace,и 3 пъти седмично-безглутенова каша,с която замествам следобедното хранене.

# 8
  • Мнения: 241
Чакай малко, аз нещо не разбрах....започнала си на 5 навършени месеца, сега още нямате 6.Така излиза, че за по-малко от 30 дена си захранила със всички зеленчуци.Колко на брой са тези зеленчуци, че нещо ми се струва доста бързичко си въвела храните.За колко дни даваш само от един вид храна?И всъщност от какво изоставаш, това не е състезание  коя майка ще въведе първа всичките храни.Това е бебешко стомахче и изисква повече време да свикне с твърдите храни, нещата трябва да стават бавно, внимателно, плавно да увеличаваш количествата, да следиш за алергични  реакции.Казвам ти всичко това изключително с най-добри чувства, просто за да бъдеш внимателна при захранването.Беб4е няма да остане гладно, млякото е по-калорично от пюретата. Оризовата каша се води хипоалергична и най-нежна към стомахчето, може нея да въведеш и после по мъничко плодово пюре да прибавяш към нея.Но не е проблем и първо плодови пюрета да дадеш, въпрос на избор.По-важен  е  подходът към захранването.Желая ти успех Peace

# 9
  • Мнения: 277
Чакай малко, аз нещо не разбрах....започнала си на 5 навършени месеца, сега още нямате 6.Така излиза, че за по-малко от 30 дена си захранила със всички зеленчуци.Колко на брой са тези зеленчуци, че нещо ми се струва доста бързичко си въвела храните.За колко дни даваш само от един вид храна?
И аз имам същия въпрос??? #Crazy newsm78

# 10
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Чакай малко, аз нещо не разбрах....започнала си на 5 навършени месеца, сега още нямате 6.Така излиза, че за по-малко от 30 дена си захранила със всички зеленчуци.Колко на брой са тези зеленчуци, че нещо ми се струва доста бързичко си въвела храните.За колко дни даваш само от един вид храна?
И аз имам същия въпрос??? #Crazy newsm78
на 5 навършени месеци започнах да захранвам със зеленчуково пюре. в момента съм захранила с всички видове зеленчуци на хип. заместили сме обедното хранене и ги ядем с апетит. сега сме почти на 6месеца. въпросът ми е да въвеждам ли плодови, или може би каша- след обяд. страх ме е да не изостана съвсем. по принцип предпочитам по-полека. не бързам за никъде все пак. но все пак не можем да сме вечно на мляко

Тя жената си е написала!

# 11
  • Мнения: 277



Тя жената си е написала!

Аз мога да чета и виждам какво е написала! Въпроса е, че тя пише:
по принцип предпочитам по-полека. не бързам за никъде все пак.
И от там е идва и моя въпрос. Защото аз не виждам как човек захранващ БАВНО, ще въведе за няма и един месец - морков, картоф, тиквички, тиква, броколи, карфиол, царевица, пащернак, има и спанак със сметана.
Затова ако много съм те подразнила с въпроса си, ИЗВИНЯВАЙ siska79 !

# 12
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 457
Естествено,че не си ме подразнила Grinning
Спанака със сметаната се надявам,че не го е въвела/той беше май за по-големи месеци/

# 13
  • София
  • Мнения: 2 298
Аз бих въвела плодовите пюрета. Моето дете не обичаше кашите чисти-предпочиташе ги смесени с плодово пюре. Ако не бях дала него първо, сигурно щях да мисля, че изобщо не харесва кашите и да се чудя как да му ги давам. А с плодово пюре си беше ОК.
Но-това е нашият случай. Може да въведеш и каша преди плодовете.

И аз след зеленчуковото захраних с плодово, и вие се захранвате във времето както беше при нас. Кашите ни бяха на трето място, но моята дори и с плодово пюре не ги харесваше, така, че кашите въобще ни се разминаха.

# 14
  • Мнения: 1 555
Аз ти предлагам да не даваш плодови пюрета а направо пресни плодове, а иначе сега мини след зеленчуковото пюре на каша безглутенова и безмлечна, като можеш да добавяш след 6м и малко намачкан банан вътре

Общи условия

Активация на акаунт