Чувството да те правят на идиот?

  • 2 046
  • 19
  •   1
Отговори
  • Мнения: 200
Така се чувствам от известно време .В старанието си да угодя и да играя по -свирката на всички се оказах най- големият идиот. Боли ме ,чувствам се обидена и унижена от определени хора .Не мога да мразя, но искам по- някакъв начин да ги накарам и тях да ги боли .Но от всеки мой опит, унижената съм аз. И пак остава болката само за мен .
Вие как сте излизали от такова положение? Карали ли са ви да се чувствате като нищожество?

# 1
  • Мнения: 223
да,но понякога наистина неможеш да направиш нищо..просто гледай да не попадаш в такава ситуация..избегния


 

# 2
  • Мнения: 223
или спирам да мисля за проблема и не се опитвам да си връщам нищо,лошото е че не си дала конкретния пример и незнам как да те посъветвам

# 3
  • Мнения: 200
или спирам да мисля за проблема и не се опитвам да си връщам нищо,лошото е че не си дала конкретния пример и незнам как да те посъветвам

Прекалено лично е и не мога да споделя ,но се чувствам силно наранена .Искам да разбера оставялили сте се да стигнете до такова положение и ако е така как сте се справяли с пожинието?

# 4
  • Мнения: 223
по принцип съм излизала винаги от положение..може би не ми се е случвало нищо толкова сериозно,но ако ми се случи бих поправила грешката си да непозволявам на никой да ме прави на идиот...помили как би се променило това положение в твоя полза

# 5
  • Мнения: 2 495
като се правиш на мил и отстъпчив човек винаги ще те правят на идиот...ако  лъжеш и мамиш по ще те обичат....за съжаление това е голата истина Rolling Eyes

# 6
  • Мнения: 804
Малко е трудно да ти се даде съвет, защото всяка ситуация е различна, но ще споделя нещо за себе си. Имах такъв период в който всички ми се бяха качили на главата - децата, баща им, майка ми, колегите - въобще кошмар. Отстъпвах и се товарех, само и само да не нараня, обидя или разочаровам някой. После прочетох, че първата стъпка да се измъкнеш е да се научиш да казваш НЕ и НЕ ИСКАМ /включително и когато става дума за секс/, втората да започнеш да заявяваш категорично, не грубо, мнението си по даден проблем. Не става веднага, в началото е много трудно, но повярвай действа. Постепенно виждаш как започват да се съобразяват с теб и да не смятат, че могат да те натоварят с всичко. Лично на мен ми трябваха почти 2 години. Опитай, потърси литература по този въпрос, ако трябва поговори с психолог. Успех  bouquet

# 7
  • Мнения: 200
Малко е трудно да ти се даде съвет, защото всяка ситуация е различна, но ще споделя нещо за себе си. Имах такъв период в който всички ми се бяха качили на главата - децата, баща им, майка ми, колегите - въобще кошмар. Отстъпвах и се товарех, само и само да не нараня, обидя или разочаровам някой. После прочетох, че първата стъпка да се измъкнеш е да се научиш да казваш НЕ и НЕ ИСКАМ /включително и когато става дума за секс/, втората да започнеш да заявяваш категорично, не грубо, мнението си по даден проблем. Не става веднага, в началото е много трудно, но повярвай действа. Постепенно виждаш как започват да се съобразяват с теб и да не смятат, че могат да те натоварят с всичко. Лично на мен ми трябваха почти 2 години. Опитай, потърси литература по този въпрос, ако трябва поговори с психолог. Успех  bouquet

Не казвам че съм перфектна или безгрешна ,но определено прекалената ми доверчивост ,търпение и наивност ме докараха до това положение. Колкото до психолога и до там опрях, помогна ми до една известна степен да се осъзная за някои сериозни неща,които щяха да се окажат фатални за любими хора.Знам че начина да се чувстват като парцал ,точно както аз се чувствам е да се променя,опитвам се, но не е лесно.

# 8
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
И аз доскоро бях като Сливка и babche, но реших че това е неправилно и се натоварвам с хората и техните мнения. Просто ще казвам каквото мисля, ще отказвам когато искам. Ще се интересувам само от хората, които се интересуват от мен. Ще контактувам само с тези, с които ми е приятно. Няма да се притеснявам от това какво мислят хората.

# 9
  • Мнения: 1 629
Случва се. Пуша една цигара, уверявам се в собствената си значимост и спира да ми пука. Свиркай си сложни мелодии, може из някоя опера.

# 10
  • Мнения: 836
Случвало ми се е. Проблемът при мен е защото понякога трудно казвам "не".  smile3537

# 11
  • Мнения: 304
Мълчание и само мълчание. Peace От това боли най-много. Все едно, че не ти пука за нищо минаваш и заминаваш като трамвай и ще видиш как ще ти вървят по гайдата. Наистина изпуши една дори 2 цигарки и ще спре да ти пука. Simple Smile
Дано всичко се оправи!

# 12
  • Разпиляна във въображението
  • Мнения: 24 439
Мълчание и само мълчание. Peace От това боли най-много. Все едно, че не ти пука за нищо минаваш и заминаваш като трамвай и ще видиш как ще ти вървят по гайдата. Наистина изпуши една дори 2 цигарки и ще спре да ти пука. Simple Smile
Дано всичко се оправи!

Започнах да го правя. Игнорирам постепено хората, които ме "натоварват" психически, хора, които и без туй само дежурно поздравявам. Така ще се отърва от "паразитите" и ще ми олекне.

# 13
  • Мнения: 200
Мълчание и само мълчание. Peace От това боли най-много. Все едно, че не ти пука за нищо минаваш и заминаваш като трамвай и ще видиш как ще ти вървят по гайдата. Наистина изпуши една дори 2 цигарки и ще спре да ти пука. Simple Smile
Дано всичко се оправи!

Започнах да го правя. Игнорирам постепено хората, които ме "натоварват" психически, хора, които и без туй само дежурно поздравявам. Така ще се отърва от "паразитите" и ще ми олекне.

При мен се случи обратното .Аз говорех и питах има ли проблем отговаряше ми се с не ри след това мълчание.Е, писна ми да ставам натрапница и започнах да се чувствам идиотски тъпо. Вярно е ,че боли ,защото няма и обяснение. Имам чувството ,че съм сгрешила с нещо или някъде Но край, колелото се завъртя на мълчанието и аз започнах да отговарям с мълчание.

# 14
  • Мнения: 431
Имаш проблеми със самочувствието, наблягай в тази посока. Не е нужно да си винаги добра, мила и разбираща. Никой няма да го оцени и медал няма да ти дадат. Не знам, дали в твоя случай номерът с мълчанието ще помогне, след като продължава да те гризе отвътре.

Общи условия

Активация на акаунт