моля кажете спешно при температура освен панадол ....

  • 497
  • 10
  •   1
Отговори
  • Мнения: 446
какво друго мога да дам.Имаме 38.3 ,но се чудя дали да дам панадол пак,защото преди 3 часа дадох смакна я за малко до 37.5 и след това пак се вдигна и ме е страх да не вдигнем още по висока през ноща,а и панадола вече го пием 3 пъти за деня , а на указанието пише че повече от 4 пъти за 24 часа не е добре.какво да и дам?

# 1
  • софия
  • Мнения: 432
ако имаш свещички ефералган, но само ако е над 38.5 и има интервал от 4 часа /най малко / след приема на панадола.

Последна редакция: чт, 24 май 2007, 01:25 от bisac

# 2
  • Мнения: 748
първо ето ти малко полезно инфо за температура, за да не се притесняваш толкова следващия път  Wink
иначе масовото схващане е, че до 38.5 не е нужно да се прави нищо.
панадол и ефералган са парацетамол. можеш, ако е много висока Т и не действа лекарството да редуваш панадола с друго, което не съдържа парацетамол, например нурофен, за да избегнеш предозирането. но при такава Т като вашата това не се налага. дори е по-добре да не я сваляш, за да се пребори по-лесно, като разбира се следиш да не се повиши.

скорошно оздравяване!  Peace

# 3
  • Мнения: 3 760
Подкрепям аз! Тази температура не изисква намеса. Ако стане по-висока (над 38,5) - редуване на парацетамол-съдържащи с нурофен (примерно). При това е по-добре да се поставят свещички, отколкото да се дава орално - по-ефективно е.
Консултирай се с педиатър! Не давай понижаващи температурата препарати на своя глава.  Peace

# 4
И ние имахме такава температура.Освен панадол нищо друго не съм давала,и то през 4 часа.Правих му студени компреси с вода и оцет и повече течности newsm53

# 5
  • Мнения: 1 931
ако имаш свещички ефералган, но само ако е над 38.5 и има интервал от 4 часа /най малко / след приема на панадола.

# 6
  • Мнения: 7 201
Аз също съм правила студени компреси с вода и оцет,но не бих оставила такава Т.без лекарство-Нурофен е добро предложение! Peace

# 7
  • Мнения: 1 006
Разсъбличане, компреси, свещички Peace

# 8
  • Мнения: 407
Еферелган

# 9
  • София
  • Мнения: 4 294
първо ето ти малко полезно инфо за температура, за да не се притесняваш толкова следващия път  Wink
иначе масовото схващане е, че до 38.5 не е нужно да се прави нищо.
панадол и ефералган са парацетамол. можеш, ако е много висока Т и не действа лекарството да редуваш панадола с друго, което не съдържа парацетамол, например нурофен, за да избегнеш предозирането. но при такава Т като вашата това не се налага. дори е по-добре да не я сваляш, за да се пребори по-лесно, като разбира се следиш да не се повиши.

скорошно оздравяване!  Peace


И аз съм на това мнение. Не се тревожи след като има 38,3. Нашата педиатърка до 38,5 нищо не предписва  Naughty

# 10
  • София
  • Мнения: 3 804
Парацетамол на свещички,но само когато Т е над 38,5.

Общи условия

Активация на акаунт