Вагинални глобули в първия триместър

  • 4 532
  • 9
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 2 217
Здравейте,
зная, че повечето лечения с каквито и да било лекарства не са желателни през първия триместър, но тъй като на мен ми предписаха Гинопаверил, а аз нямам навършени 3 месеца, искам да попитам дали някой друг е ползвал някакви ваг. глобули  в този срок от бременността?
Не само това лекарство, може и друго да е било при другите жени, просто искам да разбера дали има и други случаи на по-ранно лечение като при мен.

# 1
  • Варна
  • Мнения: 3 227
Аз си слагах Клион-Д /мисля че така се казваха/ в 4тия месец, после в 9тия Полижинакс. Сега също имам засилено течение, но смятам да изчакам с лекуването му. На теб за течение ли са ти го изписали?

# 2
  • София
  • Мнения: 2 217
Да, за течение, което се засили и взе да става розово. Ходих на лекар и се оказа, че от матката няма нищо, просто съм с възпаление, което сега не може да се лекува, но поне за евентуалните гъбички да се вземат мерки. Ти си слагала, но чак в 4 месец, а я виж аз къде съм - 10 седмица - нямам и три месеца Sad

# 3
  • Мнения: 174
Чудесно е че доктор се е уверил, че розовия цвят не е кървене от матката!  Grinning

Ако бях на твое място щях да погледна каква е активната съставка на предписаното ми лекарство и да видя какво пише в нет-а по въпроса. Ето един доста приличен сайт даващ инфо за ползването на разл. медикаменти по време на бременност:

http://www.safefetus.com/Search.asp

# 4
  • Мнения: 5 539
Моят доктор каза, че гъбички в първия триместър е рисковано да се лекуват. Доверявам му се и започнах лечението през 4 месец. Не че беше успешно... засега Wink

# 5
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Аз слагах Гинодактарин в 10 седмица. Нямах проблеми след това.По добре ги лекувай. Peace

# 6
  • Мнения: 5 539
Забравих нещо важно - а на теб пуснаха ли ти изследване? Много е важно, не се съгласявай да ти предписват лечение ей така наизуст. Защото гъбичките не могат много да навредят на бебето, но една нелекувана бактериална инфекция е сериозна предпоставка за спонатнен аборт!
Според лекаря, който посещавам, нелекуваните бактериални инфекции са най-честата причина за спонтанен аборт между 4-7 месец на бременността. Затова съветва пациентките си да си правят микробиологични изследвания, при това по възможност на всеки месец и половина-два.

# 7
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
С всяка бременност съм лекувала гъбички още през 5-6 г.с. - именно с Гинопеварил.

# 8
  • София
  • Мнения: 2 217
Ох, благодаря ви момичета!

# 9
  • Мнения: 1 216
Лекарят ти сигурно е преценил, че е по-добре да ги слагаш, отколкото да изчакаш.
Иначе съм чела, че не е гот преди 25та седмица да се слагат глобули. Защо - не знам

Общи условия

Активация на акаунт