Давали ли сте подкуп в университета?

  • 3 355
  • 45
  •   1
Отговори
  • София
  • Мнения: 3 249
Темата за шофьорските книжки ме подтикна да пусна тази. Ако смятате, че повтарям друга скорошна такава тема, моля да ме извините.

Питането ми е абсолютно конкретно - плащали ли сте "под масата" в университета? Тежък изпит, заял се преподавател, опасност от прекъсване поради слаб успех? В зависимост от отговорите смятам после да попитам и какви суми сте плащали.

Уточнение за отговор №5 - имам предвид помагане на преподавател с явна цел да му се подмажеш - например да му преведеш 100 страници доклад, защото много искаш да му го преведеш или пък да му помогнеш да пренесе N+1 кашона бумаги от стария му кабинет в новия... Такива работи.

Не държа да обяснявате защо сте го правили, нито пък да се оправдавате/нападате. Участието в анкетата е достатъчно.

Благодаря!

# 1
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не съм и много се гордея с това. Също се гордея и че съм завършила университет, в който подкупите не вървяха, т.е. дипломите са ни от знания и взети изпити с четене.
Дори се носиха легенди за един много строг преподавател, който трудно даваше изпити, как някакъв студент му е предложил подкуп и този същият студент не е могъл да завърши след това.
Сега може и положението да се е променило, но тогава нямаше такива неща, поне не в моя факултет.

# 2
  • Мнения: 3 423
Не. Нито в българския, нито в германския.
Но познавам един юнак, дето беше съветник
в една от комисиите в парламента, разказвал
ми е, че доста от изпитите си е вземал с пари.

# 3
  • Мнения: 2 792
 Не, не съм и никой не ми е искал дори, ама аз съм си читанка, когато ми се наложи.

# 4
  • София
  • Мнения: 3 249
Не, не съм и много се гордея с това. Също се гордея и че съм завършила университет, в който подкупите не вървяха, т.е. дипломите са ни от знания и взети изпити с четене.

Евала, браво! Моля те, кажи ми, че си завършила медицина!

# 5
  • Мнения: 1 555
Не никога не съм давала подкуп, просто защото не ми се е налагало, макар че имам 2 висши и в момента уча магистратура, но определено ако ми се наложи няма много да го мисля  Whistling

# 6
  • Мнения: 419
Не, не съм и никой не ми е искал дори, ама аз съм си читанка, когато ми се наложи.
Peace това е и моето мнение, като отговорът включва и кандидатстудентския изпит.
А и не съм чувала колеги да споделят  Thinking въпреки че някои много подозрително си взимат успешно изпитите .

# 7
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
Не, не съм и много се гордея с това. Също се гордея и че съм завършила университет, в който подкупите не вървяха, т.е. дипломите са ни от знания и взети изпити с четене.

Евала, браво! Моля те, кажи ми, че си завършила медицина!
Тц, но можеш да си дадеш детето да го науча на математика. Grinning

# 8
  • Мнения: 27 524
Пари - не.
Имах ядове с един хахо по педагогика, само ме късаше, накрая взех всички изпити, предадох си дипломната работа, излезе ми рецензията, а при него все си седях с двойка. Имах последен шанс за изпит и ако не ме пуснеше, изгарях с дипломната и защитата след два дена  Shocked Бях изкълавала всичко брилянтно. Пак се тръгна на лошо, при все че отговарях идеално. Оказа се, че човекът е върл защитник на ВМРО, набарах тънката струна и засвирих на политическа вълна. Излязох с огромно облекчение и пълно 6  Grinning

# 9
  • Мнения: 6 167
не, никога.
била съм студентка до 2000г.

# 10
  • София
  • Мнения: 3 249
Не никога не съм давала подкуп, просто защото не ми се е налагало, макар че имам 2 висши и в момента уча магистратура, но определено ако ми се наложи няма много да го мисля  Whistling

Ми... щом до сега не ти се е наложило, не вярвам и занапред да се случи.  Laughing  Peace

# 11
  • София
  • Мнения: 2 079
Не съм давала подкупи, но и не ми се е налагало.
Бях прилежна студентка - максимално присъствие на лекции, явяване навреме на изпити .... Blush Embarassed

# 12
  • София
  • Мнения: 1 074
Мисля че отговорът "не съм бил студент" само размива анкетата и процентите.  Peace

# 13
  • Пловдив
  • Мнения: 14 061
При второто висше - някаква висша математика. Завършила съм музикално училище и съм учила математика до 9 клас и изведнъж ми лепват някакви матрици, интеграли и не знам още какво си, дори не знаех за какво може да става дума. А и не виждах как може да наваксам за толкова кратко време няколко години материал. Купих една бутилка уиски на господина и той ми писа тройка  Mr. Green

# 14
  • Мнения: 5 393
Не, никога. И нямам намерение да го правя.

Общи условия

Активация на акаунт