Защо счукания чесън позеленява?

  • 5 465
  • 6
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 494
Предполагам на всеки се е случвало да купи от вносния чесън с големите глави. Забелязали ли сте, че на следващия ден счукания чесън от бял е станал....синьо-зелен? И това става само с вносния.
Чудя се защо. Явно става някаква реакция, но защо не се получава същото с нашия чесън? Дали това означава нещо?

# 1
  • BABYLAND
  • Мнения: 3 409
И на мен ми се е случвало. За това предпочитам като ми трябва счукан чесън да го правя на момента.

# 2
  • Мнения: 502
Китайския чесън от оцета позеленява.
Да си караме на български  Hug

# 3
  • Мнения: 27 524
Да, има нещо такова. Не знам защо. Тук все вносен купувам, при счукване или пресоване не ми е давал дрфуг цвят, но при оцет (правя си люти чушки в марината и там го слагам) след време винаги е отровно зелен  Sick често - непоносимо лют  Confused

# 4
  • casa dolce casa
  • Мнения: 172
И на мене точно от комбинация с оцет ми е позеленявал.Явно има нещо гнило Thinking
Но нормален чесън все по трудно се намира.Май само по пазарите.Този едрия има и по различен вкус.

# 5
  • Мнения: 1 427
Не съм забелязала, но аз просто го правя на момента, не го оставям за следващи дни счукан.

# 6
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
И на мене точно от комбинация с оцет ми е позеленявал.Явно има нещо гнило Thinking
Но нормален чесън все по трудно се намира.Май само по пазарите.Този едрия има и по различен вкус.

Някъде бях чела, че китайския е генномодифициран (не съм 100 % сигурна, ама не искам и да рискувам),отделно, че китайския като го готвя и ми мирише на стари чорапи Sick.

та затова не го купувам, а си търся някой неугледен, ама с натуралния си вкус.

Общи условия

Активация на акаунт