Много трудна ситуация в дтската градина.

  • 2 714
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 128
Ох,не знам как да ви го обясня.Ще карам направо.
Съпругът ми е учител в училище със деца от 1  до 18 години.Вчера в детската гадина една колежка е намерила две момченца на по пет годинки в ситуация в която клекнало едното е ядяло пишата на другото.Очевидно е че децата на тази възраст не могат да знаят какво точно означава това,но ситуация най малко  навежда до размисли.Учителите вчера са били в шок.Едната от теорийте е,че може да са видяли нещо от родителите и да го повтарят.Ами ако е нещо по сериозно?Много често се говори за педофилий, но като че ли го виждаме като далечно,а може да е много близо до нас без изобщо да предполагаме.
Струва ми се нужно да го споделя.

# 1
  • Мнения: 3 098
Много гнусна история.
Според мен са го видяли от родителите или по телевизията.
Как мислят да изяснят ситуацията,Фрики?

# 2
  • Мнения: 1 128
Още не си  е дошъл от работа.Когато си дойде ще ти кажа.Имаха намерение психоложката да говори с децата.

# 3
  • Мнения: 3 423
Според мене би било наистина гадно,
ако някой от възпитателите беше на
мястото на едно от децата. Предполагам,
че това е опознаване на другарчето и се
надявам да няма отхапани пишки, щото
сигурно много боли, пък и ще им трябват.
Не го намирам за драматично. Може би
ако децата бяха на по 10-12 години, бих
се позамислила, но на 5 си е чисто и съвсем
несъзнателно подражание или експериментиране.

# 4
  • в едно миланско село
  • Мнения: 4 124
при вси4ки положения е редно да се говори с родителите, а може би и с психолог. най_вероятно е подражание на неЩо видяно в къЩи и в този слу4ай бива обяснено.
разбирам, 4е ситуацията е конфузна, но това са деца все пак, няма поро4на мисъл.

# 5
  • Мнения: 2 051
Фрики, и аз мисля че са малки са за да е съзнателно търсене...
Сигурно са видяли ала-бала, има толкова родители, които позволяват гледане на какво ли не в късните часове...а любопитството е огромен двигател.
Ако не бяха видяли, сигурно щяха да се ограничат до нормалното за възрастта опипване, знам ли...

Но родителите трябва да се уведомят! Защото това не идва от училище, но ако не се спре ще се разпространи и тогава училището ще е на топа на устата.

# 6
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
при вси4ки положения е редно да се говори с родителите, а може би и с психолог. най_вероятно е подражание на неЩо видяно в къЩи и в този слу4ай бива обяснено.
разбирам, 4е ситуацията е конфузна, но това са деца все пак, няма поро4на мисъл.

Напълно съм съгласна. Любопитно ми е как биха го обяснили децата. Защо точно 2 момченца? Дали е коментирано между няколко деца? Дали някое по-голямо и "отракано" дете не ги е принудило, и те от любопитство...? newsm78
Психолога трябва да е много внимателен в случая Thinking

# 7
  • La casa de Mickey Mouse
  • Мнения: 1 368
незнам но не го намирам за нормално дори и за 5г деца провокирано е от неЩо и трябва да се разбере каква е при4ината да го сторят
моля те кажи ни какво е станало

# 8
  • Мнения: 1 128
Днес не е бил в предучилищната и не е видял никого от там.Затова не мога да кажа нищо.

# 9
  • Мнения: 1 072
Интересно ми е, че за пръв път виждам подобна тема, при условие, че според моите наблюдения това се случва очевидно доста често.
Няма да се обяснявам надълго, защото самата аз пусках подобна тема, но в един друг форум, така че просто ще дам линка, за да прочетете примерите, които съм дала там и как съм ги намерила и няма смисъл да се повтарям.
http://forum.abv.bg/index.php?showtopic=38557
Ако някой разбира холандски, http://www.ouders.nl/lseks.htm ето и страницата, където има много много шокиращи примери, вкл. секс между братя и сестри на много крехка възраст, за които въпреки всичко се казва, че е нормално поведение. А за 5 годишна възраст да не говорим...
Така че, според мен случката е неприятна и шокираща, но... нормална.

# 10
  • Мнения: 3 394
кофти-направо ме побиха тръпки:(

Кажи ни като измислят как да решат проблема

# 11
  • Мнения: 677
Според мене би било наистина гадно,
ако някой от възпитателите беше на
мястото на едно от децата. Предполагам,
че това е опознаване на другарчето и се
надявам да няма отхапани пишки, щото
сигурно много боли, пък и ще им трябват.
Не го намирам за драматично. Може би
ако децата бяха на по 10-12 години, бих
се позамислила, но на 5 си е чисто и съвсем
несъзнателно подражание или експериментиране.

Ти така ли си казала на твоето, да лапа пишките на другите, че да ги опознае?
Луда ли си, или на луда се правиш?!!

# 12
  • Мнения: 1 072
Ти така ли си казала на твоето, да лапа пишките на другите, че да ги опознае?
Луда ли си, или на луда се правиш?!!
Що за реакция? Да, така му е казала. Даже предполагам, че го е викнала да покаже как трябва.
А на теб ти предлагам ако го видиш твоето да прави нещо такова, първо да го пребиеш, ама яко, тъй де, това е супер срамно, разбира, не разбира, не е важно, после да го заведеш на психиатър, да не се объркаш, не психолог, а психиатър, и за по-сигурно да го затвориш, да не се вижда с други деца. Така ще предотвратиш повторения. До определена възраст, де...

# 13
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
....
Ти така ли си казала на твоето, да лапа пишките на другите, че да ги опознае?
Луда ли си, или на луда се правиш?!!
ох, извинявам се, темата наистина е много сериозна ама не мога повече Joy Joy Joy Joy

# 14
  • Мнения: 677
Ти така ли си казала на твоето, да лапа пишките на другите, че да ги опознае?
Луда ли си, или на луда се правиш?!!
Що за реакция? Да, така му е казала. Даже предполагам, че го е викнала да покаже как трябва.
А на теб ти предлагам ако го видиш твоето да прави нещо такова, първо да го пребиеш, ама яко, тъй де, това е супер срамно, разбира, не разбира, не е важно, после да го заведеш на психиатър, да не се объркаш, не психолог, а психиатър, и за по-сигурно да го затвориш, да не се вижда с други деца. Така ще предотвратиш повторения. До определена възраст, де...

Ако някое от моите деца беше изпаднало в такава ситуация определено нямаше да го пребия или да го заведа на психиатър, а щях аз да си запиша час за такъв, за да разбера как съм ги възпитавала та са стигнали до там на 5 години да лапат пишки заради опознаване!
Изобщо не го намирам за нормално и считам, че да се стигне до там вина имат РОДИТЕЛИТЕ!
Нормално би било да са си смъкнали гащите от любопитство какво има другото,  ако са разнополови ....  ама пък да му го лапат .....
И понеже си много загрижена за моите деца, да те успокоя - научени са от най-ранна възрастщо е това е privacy и какви са границите.


Общи условия

Активация на акаунт