Ужасно ме боли гърба

  • 11 186
  • 16
  •   1
Отговори
  • Мнения: 617
Здравейте, имам постоянни билки в гърба  Weary. През деня понеже се движа не боли толкова, но когато си легна не мога да си намеря място. Събуждам се от болки в гърба и после не мога да заспя. Правя раздвижване, мажа с фастумгел, мъжа ми ме разтрива, но уви нищо не помага. Така съм вече почти месец, все се надявам, че ще ми мине и няма да се събудя от болка.
Ако някой може да помогне .............

# 1
  • Мнения: 750
Целия гръб ли боли, мускулите болят ли или само костите? Каква точно е болката? Като ставаш от леглото, пукат ли ти прешлените на гръбначиния стълб? Спри да се мажеш. Спри разтривките. След два дни кажи какво точно чувстваш, за да е обективно. Пиши, ще видя с какво мога да помогна, но при всички случаи на лекар. Според мен на невролог. Това едва ли е причинено от тренировки или прекомерна физическа работа.

# 2
  • Мнения: 617
Боли ме някъде по средата на гърба, незнам дали са мускулите. Но докато се въртя в леглото ме боли, когато ставам и когато вдигам бебчо от кошарата

# 3
  • В Бургас,край морето!!!
  • Мнения: 136
Аз имам същия проблем,най-много ме боли когато съм била приведена(измила чинии,гладила и т.н.).Болката е ужасна,някъде посредата на гърба.Ходих на лекар,направиха ми снимка(излезе възпаление на 5-ти ломбален диск),изписаха ми Мидокалм и Енетра (които спрях след 3-дни,заради страничните ефекти-световъртеж,задушаване,не си усещах пръстите-каквото хванех го изтървах(даде ми отражение 6 месеца-това за пръстите).Не съм правила консултация с друг лекар,номисля да отида.Не ме боли само като съм с колан(за дископатия-35-40лв-българския.Има и френски но е 130лв който е по хубав).И така мен все още ме боли и все още не мога да разбера от какво се е получило така,дали не е от епидуралната упойка или от това че все чистя из къщи,не знам вече,писна ми да ходя само с този колан.Ако някой знае координатите на добар невролог,моля напишете ги или драснете едно лс.

# 4
  • Мнения: 175
Виждам,че  ти е малко бебчето,скоро  си раждала-може  да е изтощен организъм от бременноста и раждането.Щом те боли по цели  нощи и от вдигането на  бебчето,според мен това е липса на калций .Не говоря празни приказки-аз се чувствах по абсолютно  същия начин 6 или 8 месеца.С какво ли не си мазах гърба не знам,но това което ми помогна е че пих калций около месец-може и по-малко,детето което  постоянно ми беше в ръцете го сложих в проходилка и болките отминаха.Ако искаш пробвай първо с калция преди да отидеш на невролог,дано се оправиш по-бързо-знам какво е.                                                     

# 5
  • Мнения: 617
Благодаря на всички, които ми отговориха

# 6
  • Мнения: 75
Здравейте, имам постоянни билки в гърба  Weary. През деня понеже се движа не боли толкова, но когато си легна не мога да си намеря място. Събуждам се от болки в гърба и после не мога да заспя. Правя раздвижване, мажа с фастумгел, мъжа ми ме разтрива, но уви нищо не помага. Така съм вече почти месец, все се надявам, че ще ми мине и няма да се събудя от болка.
Ако някой може да помогне .............
здравей и аз имам същият проблем от три-четери години но ходих на лекар и ми остановиха скулиоза  трябва да се ходи на лечебна гимнастика това е изкривяване на гръбначния стълб и става по-сложно после.трябва да отидеш при отропед



# 7
  • Мнения: 524
Ще ти препоръчам Nimesil (нимезил) прахчета, те са болкоуспокояващи, само виж дали може да ги пиеш, ако кърмиш. И все пак трябва да отидеш на лекар. Съпруга ми имаше такъв проблем и му изписаха Diclac за мазане.

# 8
  • Мнения: 1 531
Здравейте, имам постоянни билки в гърба  Weary. През деня понеже се движа не боли толкова, но когато си легна не мога да си намеря място. Събуждам се от болки в гърба и после не мога да заспя. Правя раздвижване, мажа с фастумгел, мъжа ми ме разтрива, но уви нищо не помага. Така съм вече почти месец, все се надявам, че ще ми мине и няма да се събудя от болка.
Ако някой може да помогне .............

снимка направиха ли ти? прегледа ли те ортопед или невролог?

# 9
  • Мнения: 617
Не съм ходила на лекар, но смятам да отида скоро. Просто нямам на кого на оставя бебчо да го гледа, а не ми се мъкне бебчо по болници.

# 10
  • Мнения: 686
И аз имам същите болки,така че се записвам да следя темата.
Моите болки мисля ,че ми се появиха от бременностите или по точно от тежеста.Може наистина да е липса на калций.Имали някакво изследване,което може да покаже дали има липса на калций?

# 11
След раждане често се получават гръбначни проблеми, не само от самата бременост а и от натоварването след това. Аз вече 8 години си нося тежкия гръб и кръст. Всичко започна 9-10 месеца след раждането, просто един ден не можах да стана от болка. Проведох лечение е инжекции и витамини, но понеже не успях да си почина, тъй като и аз нямаше на кой да оставя бебето болките продължиха до навършване на 2 години на детето, когато то си стана по-самостоятелно. За тези години с дископатия /лумбаго/ се понаучих сама да се предпазвам и да намалявам болката. Първо трябва да си направиш снимка-в хубава лаборатория за да е ясна/аз съм доволна от ВМА-София/, след това след косултация с невролог и ако не пречи на кърменето малко физиотерапия-ефекта не е мигновен, но помага. Вскякакви инжекции и лекарства в общи линии са без ефект само пречат на стомаха. А болко успокойтелните са с краткотраен ефект. На мен много ми помагат масажите-задължително при професионален кинезитерапевт, защото ако е самоук може да те осакати. Освен това е желателно да спиш на сравнително твърд и най-вече прав матрак. Навеждането се замяня клакне с разтворени крака а тежестта се поема от двата крака и ръцете, без да се криви гърба. Усукването на тялото е много нежелателно. Обувките също имат значение-високия ток уморява гръбнака. Носенето на специален колан небива да е постоянно , защото така се намалява мускулния тонус и това всъщност помага да се уморяваш по-бързо. Колана се носи при по-голями натоварвания-почистване , миене на прозорци или спорт. Но и аз знам че с бебе, майката си е винаги уморена-използвай всяка минута за почивка, намали всички излишни натоварваниоя, напр. гладене на горни дрехи или спално бельо-детето се нуждаее от здрава майка преди всичко.Разбира се първо трябва да отидеш на лекар, дано да намериш светен, аз още не съм го открила. Успех, изинявам се че стана дълго, исках да съм полезна

# 12
  • Мнения: 19 289
аз имам същия проблем.боляха ме кръста,гърба,ставите на таза още преди раждането.след раждането всичко много се влоши.особено болките в гърба.преди това се бях мъкнала по невролози и ортопеди и всички ми изписваха някакви безполезни мазила.накрая един ортопед ми  предписа гимнастика.имам голямо облекчение.кинезитерапевтката каза,че всичките ми проблеми идват от слабите мускули на гърба.най-интересното е ,че винаги съм спортувала,но обикновено каране на колело или джогинг,все неща,които не тренират целенасочено гръбната мускулатура.

# 13
  • Мнения: 617
След раждане често се получават гръбначни проблеми, не само от самата бременост а и от натоварването след това. Аз вече 8 години си нося тежкия гръб и кръст. Всичко започна 9-10 месеца след раждането, просто един ден не можах да стана от болка. Проведох лечение е инжекции и витамини, но понеже не успях да си почина, тъй като и аз нямаше на кой да оставя бебето болките продължиха до навършване на 2 години на детето, когато то си стана по-самостоятелно. За тези години с дископатия /лумбаго/ се понаучих сама да се предпазвам и да намалявам болката. Първо трябва да си направиш снимка-в хубава лаборатория за да е ясна/аз съм доволна от ВМА-София/, след това след косултация с невролог и ако не пречи на кърменето малко физиотерапия-ефекта не е мигновен, но помага. Вскякакви инжекции и лекарства в общи линии са без ефект само пречат на стомаха. А болко успокойтелните са с краткотраен ефект. На мен много ми помагат масажите-задължително при професионален кинезитерапевт, защото ако е самоук може да те осакати. Освен това е желателно да спиш на сравнително твърд и най-вече прав матрак. Навеждането се замяня клакне с разтворени крака а тежестта се поема от двата крака и ръцете, без да се криви гърба. Усукването на тялото е много нежелателно. Обувките също имат значение-високия ток уморява гръбнака. Носенето на специален колан небива да е постоянно , защото така се намалява мускулния тонус и това всъщност помага да се уморяваш по-бързо. Колана се носи при по-голями натоварвания-почистване , миене на прозорци или спорт. Но и аз знам че с бебе, майката си е винаги уморена-използвай всяка минута за почивка, намали всички излишни натоварваниоя, напр. гладене на горни дрехи или спално бельо-детето се нуждаее от здрава майка преди всичко.Разбира се първо трябва да отидеш на лекар, дано да намериш светен, аз още не съм го открила. Успех, изинявам се че стана дълго, исках да съм полезна


Мерси наистина ми бе полезна! Peace

# 14
  • Мнения: 4 414
можеш да отидеш на лекар, за да се изключат някой неща като възможен вариант за болките...
иначе и аз имах такъв проблем...започна от 5-6 месец на бременността и продължи доста...по време на бременността се "лекувах" единствено с йога сутрин и вечер. и след като родих, йогата ме е спасявала...и досега ми действа много добре. междувременно започнах и хомеопатично лечение по друг повод, но ми се отрази много добре и на болките в гърба и кръста...всъщност от декември месец вече нямам проблеми.
успех в лечението ти желая  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт