ГЪБИ ПРИ БРЕМЕННА,ПОМОЩ...

  • 15 486
  • 20
  •   1
Отговори
  • Мнения: 88
Моля помогнете ако можете...в 6 месец сам бременна и получих  воднисто течение,и след микробиологиа ми казаха че имам вагинални трихомони.Назначиха ми да слагам свещи  "Флажил" 7 дни.,след което получих ужасно парене при уриниране и лек сьрбеж а след няколко дена се бях изранила и вьншно много сериозно..опитвам да правя промивки с лайка и малко сода  както и вьншно подмиване но вьтре не минават...Ако някой има подобен проблем +бременност  МОЛЯ ДА СПОДЕЛИ КАКЖО Е ПИЛ?бЛАГОДАРЯ

# 1
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Изобщо не си прави експерименти, недей да правиш никакви промивки!!!(с тях може да вкараш инфекцията в матката!) и заминавай веднага на лекар!

# 2
  • Мнения: 215
И намери някой свестен гинеколог да ти каже какво да правиш! Зарежи ги тези от поликлиниките!!! По-добре дай някой лев, но лекара да е читав!

# 3
  • Мнения: 1 195
за съжаление и аз съм със същия проблем моя лекар ми слага Гиназол много леко се понася и няма обичайните сърбежи и парене и е безопасно за бебето!!!!!!!!! слага се веднъж на месез в продължение на 3 месеца, но задължително се слага от генеколог!!!!!!!!!!111

# 4
  • Мнения: 1 170
Бягай на лекар! С инфекциите шега не бива (да не говорим, че сега съвсем не е момента да експериментираш с разни подочути методи Peace ). Разни проблеми- разни решения. И на твое място не бих чакала от тук да ми кажат как и какво да правя (ако някой го направи). Прекалено сериозен проблем е, че да го решаваш по този начин.
Хайде успех и бързо да се оправяш Hug  bouquet

# 5
  • Варна
  • Мнения: 439
Аз съм с гъби от на4алото на бременността. Вече свикнах, моля се да не пукнат преждевременно мехура. Предписват ми само Полижинакс, въпреки че не ми действа освен в периода на използването и вън6но се мажа с Низорал-крем.Низоралът според докторицата може да се ползва нон-стоп. Умишлено пиша имената на илачите ако някой е чувал нещо обратно на инфото от докторката да ми пише.
Според мен са адски безотговорни гинеколозите. Едната ми изписа Полижинакс още в първия месец от бременността и повече не отидох при нея. Втората ми каза, че вси4ките и бременни били с гъбички, тъй че да свиквам. Третата признава само Полижинакса. Като ги питам как ще раждам естествено с гъбите все ми обясняват колко били безвредни, още малко и полезни ще ги изкарат. При мен симптомите са кошмарни-зверско сърбене и парене и има нощи, в които не мога да мигна и само рева от бяс и умора.
Ако някоя мама е раждала естествено и е имала гъби моля да сподели имало ли е последствия за бебето.

# 6
  • София
  • Мнения: 3 787
И аз имах гъбки почти през цялата бременност.Нямах почти никакви симптоми,освен леко течение,без сърбежи и разни миризми.Но си бяха там,факт Sick
Лекувах ги в 5 месец с Гино Певарил и Низорал мехлем.След месец се появиха пак.Продължих да се мажа външно с Низорал до края,но без особен ефект.Две седмици преди термина,доктора ми изписа Макмирор Комплекс 500.Мисля,че ги изчистих,преди раждането.Поне ми казаха,че няма.
Родих нормално,без никакив проблеми.И без шевове.
Една година след раждането нямах гъбички,след това се появиха пак Sick

Задължително се консултирай с гинеколог.Той ще ти каже най-добре как да се бориш с неприятните гъбички WinkУспех Hug

# 7
  • Мнения: 19 272
Аз съм с гъби от на4алото на бременността. Вече свикнах, моля се да не пукнат преждевременно мехура. Предписват ми само Полижинакс, въпреки че не ми действа освен в периода на използването и вън6но се мажа с Низорал-крем.Низоралът според докторицата може да се ползва нон-стоп. Умишлено пиша имената на илачите ако някой е чувал нещо обратно на инфото от докторката да ми пише.
Според мен са адски безотговорни гинеколозите. Едната ми изписа Полижинакс още в първия месец от бременността и повече не отидох при нея. Втората ми каза, че вси4ките и бременни били с гъбички, тъй че да свиквам. Третата признава само Полижинакса. Като ги питам как ще раждам естествено с гъбите все ми обясняват колко били безвредни, още малко и полезни ще ги изкарат. При мен симптомите са кошмарни-зверско сърбене и парене и има нощи, в които не мога да мигна и само рева от бяс и умора.
Ако някоя мама е раждала естествено и е имала гъби моля да сподели имало ли е последствия за бебето.
какви гъби имаш?ако са кандида може да ги излекуваш.не яж сладко,канела и т.н.да ти изпишат някакви глобули и след като се оправиш може да направиш профилактично курс с Gynoflor през ден .не знам има ли го в Бг.той е натурален продукт с млечна киселина май и подобрява флората във вагината.сигурно има аналог в БГ.гъбите хич не са безвредни.
а за раждането аъ раждах нормално и имах стрептококи пък тогава.после 3дена ми слагаха антибиотик и на бебето също.

# 8
  • Мнения: 3 069
В никакъв случай не се самолекувай.Спешно посети гинеколог и се консултирай с него.В МЦ Фемина при д-р Виолета Димитрова, препоръчват ти я, ако няма при кой друг да отидеш.На нея можеш да се довериш!
Сама не се лекувай и остави тази сода!

# 9
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Аз съм с гъби от на4алото на бременността. Вече свикнах, моля се да не пукнат преждевременно мехура. Предписват ми само Полижинакс, въпреки че не ми действа освен в периода на използването и вън6но се мажа с Низорал-крем.Низоралът според докторицата може да се ползва нон-стоп. Умишлено пиша имената на илачите ако някой е чувал нещо обратно на инфото от докторката да ми пише.
Според мен са адски безотговорни гинеколозите. Едната ми изписа Полижинакс още в първия месец от бременността и повече не отидох при нея. Втората ми каза, че вси4ките и бременни били с гъбички, тъй че да свиквам. Третата признава само Полижинакса. Като ги питам как ще раждам естествено с гъбите все ми обясняват колко били безвредни, още малко и полезни ще ги изкарат. При мен симптомите са кошмарни-зверско сърбене и парене и има нощи, в които не мога да мигна и само рева от бяс и умора.
Ако някоя мама е раждала естествено и е имала гъби моля да сподели имало ли е последствия за бебето.
Аз си имам хронифицирана гъбична инфекция и по време на всяка бременност непрекъснато съм имала гъбички, лекувани с всички варианти за лекове на пазара Confused И двата пъти съм раждала вагинално и на бебетата нищо не им е имало - даже млечница не са имали (която се причинява от същите гъбички).
За предпазване от гъбите се спазва диета - без захари !, без неща с мая, без алкохол, без ферментирали продукти, без прекаляване с млечните, без АБ. И пак по време на бременност се благоприятстват основно от хормоналните промени, но пък с диета вероятно ще успяваш по-лесно да ги държиш под контрол.
Другото, което също помага, е да се ползва ежедневно за външно измиване интимния гел Лактацид-Фемина - той съдържа млечна киселина и променя киселинността на средата, така че я прави неблагоприятна за гъбите.
Има много други лекарства освен споменатите дотук, които също са подходящи за бременни - а курсовете с пробиотици (Лактофлор, Нормофлор) също са много полезни. Има и локални пробиотици, които се слагат във влагалището - изобщо, варианти има цял куп. Така че ако предписват само едно и също, а ефект от него няма, може да проведете свое проучване и да питате за конкретни възможности.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 439
Благодаря ви за съветите! Ще си купя от вагиналните глобули с млечно-кисели бактерии, че такива още не съм пробвала...
Успех на всички с лечението  bouquet

# 11
  • Мнения: 163
На мен в 7 месец ми изписаха Гино Дактарин - имаха страхотно действие и гинеколожката ми каза,че няма никакъв риск за бебето,а тя е много добра и и имам страхотно доврие.Пет месеца след раждането пак получих гъби и пак пробвах с ГД и пак изчезнаха ( този път на своя глава),така че може да се консултираш с накой лекар за тях.Успех ти желая!

# 12
  • Мнения: 263
На мен в 7 месец ми изписаха Гино Дактарин - имаха страхотно действие и гинеколожката ми каза,че няма никакъв риск за бебето,а тя е много добра и и имам страхотно доврие.Успех ти желая!
И при мен беше така!!!

# 13
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 311
В началото на бременността ми откриха Трихомони. Хич не са обикновени гъби, така че иди на лекар. Още тогава лекарката ми изписа Флажил за пиене+Клион-Д глобули. Флажила не е много редно да се пие през първите 3м. на бременността, но аз, като не знаех и пих. Поне ги пих в по-малка доза и по-малко дни. Не се оправих. След това АГ-то ми ми изписа Макмирор, после Флажил глобули, Гино Паверил. Сега последно съм на Полижинакс. Дано поне за раждането да съм по-чиста откъм гъби.

# 14
  • София
  • Мнения: 5 720
Трихомоните не са гъбички. Тях излекува ли ги? Колко дни след началото на лечението се получиха сърбежа и паренето? Може да е алергична реакция към лекарството, при мен се е случвало, но с друг вид глобули.
Изобщо не си прави експерименти, недей да правиш никакви промивки!!!(с тях може да вкараш инфекцията в матката!) и заминавай веднага на лекар!
Подкрепям с две ръце и два крака!  Peace

Общи условия

Активация на акаунт