Психологически тест за работа,моля за помощ...

  • 16 129
  • 23
  •   2
Отговори
  • Мнения: 318
Мaми,кандидатствам за работа в държавния сектор и един от изпитите които трябва да положа е психологически тест.Моля,aко някой се е явявал на подобен тест да ме насочи за какво точно става въпрос.Aко може и линк към примерен такъв ще ви бъда благодарна.Предварително благодаря на всички,които ми отговорят.За първи път се явявам на подобен тест и ми е много притеснено.

# 1
  • Мнения: 27 524
Не се плаши, не са страшни. Лесни са и е трдуно да сбъркаш. Дават чертички, триъгълници, отсечка колко пъти ще се побере в спирала с определена дъжлина, разбъркани букви да кажеш коя е думата, думи с липсващи буква, да кажеш кои са, такива неща. Не е трудно, уверявам те, не се стряскай. Линк едва ли ще намериш, тези неща не са официално изнесени.
А, писмен или устен тест? Устният е гадничък...

# 2
  • Мнения: 318
Теста ще е писмен,доколкото разбрах е объркващи въпроси.Нямам представа от какъв характер.

# 3
  • Мнения: 27 524
Е, тогава е лесно. Да, объркващи са, но целта им е по-скоро да видят дали не си ку-ку, а и дали имаш някакво елементарно ниво на интелигентност. Не са сложни, честно. Само не бързай и не се шашкай, аз съм минавала 3-4 такива, винаги с около 155 точки от 160, изобщо не са сложни. Все едно решаваш забавната страница на съботно-неделен всекидневник. И е по-лесно. Не бързай, чети внимателно условието, често то е подвеждащо. Даже понякога го няма отговорът в дадените отговори, тогава не отговаряй, ако не си сигурна. Ще се справиш, стискам палци. Ако има още нещо - питай  Hug

# 4
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
в кой сектор ще кандидатстваш?

# 5
  • Мнения: 5 228
Има страшно много видове психологически тестове - тестове за интелигентност, личностни тестове, тестове за различни умения и какви ли още не. Най-вероятно ще бъде или първия, или втория вариант. Ако е личностен въпросник, единственото, което трябва да правиш, е да отговаряш искрено. Нямаш нужда от предварителна подготовка.

# 6
  • Варна
  • Мнения: 1 306
Според мен ще ти дадат тест за тип мотивация, характер и т.н., а не такъв  с чертички и точки. Въпросите са затворени (т.е. с примерно 5 възможни отговора), трябва да избереш. Между тях има "уловки", които са тестови въпроси за лъжа, има ги във всеки професионален тест, но няма как да познаеш точно кои са. Просто си отговаряй откровено.
Принципно избират тестове с въпроси, които касаят работата ти, взаимоотношения с другите, лидерство, конформизъм, такива неща.

# 7
  • Мнения: 193
Ако е личностен въпросник, единственото, което трябва да правиш, е да отговаряш искрено. Нямаш нужда от предварителна подготовка.
Точно така трябва да постъпиш.

# 8
  • на село
  • Мнения: 3 844
Ако е за такъв в системата на МВР, преди години когато аз се бях засилила да кандидатствам имаше 2 психолог. теста - писмен и устен.
Писменият е като тези, които ти е описала Блонди - с геометричните фигури и чертички и т.н, в нас имах преди време, ако не съм ги изхвърлила утре ще ги погледна.
Устният е вече гаден, там  питат за мотивациите и могат да те объркат.
Но не се шашкай, кураж и бъди уверена в себе си.
Стискам палци  Peace.

Важното е да имаш желание за тази работа, аз в последствие  реших, че това не е за мен, в една система, в която всеки една стъпка над теб ти се прави на началник, сега поне имам само 1 шеф  Wink.

# 9
  • Мнения: 318
Pаботата е в системата на МВР.Теста е псехологически за изследване на интегритет,емоционална стабилност,работа в екип и неща от този род.Теста за интелигентност беше първият,който положихме.

# 10
  • Сливен
  • Мнения: 1 022
Pаботата е в системата на МВР.Теста е псехологически за изследване на интегритет,емоционална стабилност,работа в екип и неща от този род.Теста за интелигентност беше първият,който положихме.

Муцка Simple Smile Не се шашкай, само не се мъчи да се надскачаш.
Просто бъди ти ... и хубаво си помисли колко я искаш работата за която кандидатстваш  Mr. Green

# 11
  • Мнения: 193
Задания с чертики и всякакви геометрични фигури има по-скоро в тестове за интелигентност, а не в личностните. В последните има зададени конкретни ситуации, като целта е да се изследва твоята реакция в случая. Тези ситуации могат да бъдат пресъздавани няколко пъти в теста по различен начин. Затова трябва да отговаряш искрено. Тестовете, на които съм се явявала досега са били конструирани по този начин.

# 12
  • Мнения: 27 524
Pаботата е в системата на МВР.Теста е псехологически за изследване на интегритет,емоционална стабилност,работа в екип и неща от този род.Теста за интелигентност беше първият,който положихме.

Моята най-добра приятелка ги тества тези неща  Laughing Тестовете са по-различни и гаднички. Най-важното - не се шашкай! Предпочитат да бъдеш объркана и неуверена, но просто искрена. Със сигурност ще има и устен  Peace

# 13
...Между тях има "уловки", които са тестови въпроси за лъжа, има ги във всеки професионален тест, но няма как да познаеш точно кои са...

Бе, не е като да не са скрити, ама чак пък и шифърът на Леонардо не са.

# 14
  • Мнения: 318
Благодаря много на всички,които се отзовахте.НелиСа,ако можеш да намериш нещо което ще ми бъде от полза ще ти бъда задължена.

Общи условия

Активация на акаунт