Жълтък по колко пъти ?

  • 762
  • 4
  •   1
Отговори
  • Мнения: 193
Мами педито ми каза да почвам да давам жълтък на бебо 2 пъти в седмица ,но незнам за захранването не трябва ли да давам всеки ден като увеличавам количеството постепенно? newsm78

# 1
  • Мнения: 241
Аз ще дам жълтък след годинката, първо няколко трохички и така по съвсем мъничко ще увеличавам количеството, но не всеки ден.

# 2
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Не се дава всеки ден - обикновено се препоръчва редуване на пюретата с месо и зеленчуково с жълтък (т.е. един ден месо, един ден жълтък). Разумно е да дадеш малко количество и да наблюдаваш за реакции. Ако не си сигурна, че искаш да даваш жълтък - спокойно може да изчакаш и да дадеш по-нататък.

# 3
  • Мнения: 753
Аз зная, че се дава на седмица- 7 дена - два пъти, т.е. давам през два дена. Започнах с 1/4 от 1/4 на яйцето, т.е 1/16 Wink и бавно увеличавам.
И аз бях много раздвоена дали да давам или не...но давам от седмица след навършването на 7 месеца.

# 4
  • Мнения: 1 517
Аз давам от 7 месеца, започнах с 1/8.Май всичко опира до лична преценка, така ми се струва, но не мисля да давам повече от 2 пъти седмично. Довери се на усета си, аман от схеми и таблици smile3515

Общи условия

Активация на акаунт