какво е перитониална диализа

  • 2 291
  • 2
  •   1
Отговори
  • Мнения: 914
  Здравейте Др Слънчева  

Мога ли да попитам кога трябва да започне перитониалната диализа На сина ми преди 21 дена креатинина бе 32,4 mg soit 286,7micromol.преди 15 дена бе 29 mg,, днес е 30 Лекуващата му лекарка иска да започне диализа перитониална ,но аз бих искала да попитам още някой Живея в Мароко и нямам приятели  и познати Какво представлява тази диализа,какви са първите признаци за да я започнем БЛАГОДАРЯ ВИ

# 1
  • Мнения: 914
Извинявам се пропуснах да напиша сина ми е на 2 год и 8 мес с диагноза Бъбречна недостатъчност и от преди година и половина креатинина е постоянно 22 ,а неочаквано скочи на 32 Благодаря

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Този тип диализа се прави при Остра бъбречна недостатъчност или при хронична при невъзможност за фистула и извършване на венозна. Целта е да се пречисти кръвта от високите стойности на креатинина използвайки големите възможности на перитонеума- обвивка богато кръвоснабдена, която покрива червата. Предполагам, че вашият лекар е специалис нефролог и е напълна наясно с проблема. При всички случае е необходима да се нормализира бъбречната функция и се изчисти организма от токсичните продукти. Ако това не стане се стига до общо увреждане на организма и най-вече централната нервана система.

Общи условия

Активация на акаунт