Помощ!Бебето ми вика!

  • 10 097
  • 44
  •   1
Отговори
  • Мнения: 7 414
 Здравейте!Бебето ми е на почти 5 месеца.Едно темпераментно, жизнерадостно и усмихващото се момченце!
 От една седмица ,обаче, е започнало да вика!
 Напряга се целия и вика много силно и много сърдито.Ядосват го най-неочаквани неща:играчките,на които досега се е радвал,това,че го слагам на моята възглавница,макар че досега това само го успокояваше.Вика,когато се разхождаме с количка.Вика ,вика и вика!
 В къщи няма никакви промени.Същото семейство сме си,както и досега(същите хора,същата атмосфера)
 Усещам ,че бебока е ядосан!Но какво го ядосва толкова?
 Дали това е временно или това е проява на някаква черта на характера му,с която трябва вече да се примиря?
 Ако сте се сблъснали с подобен проблем бихте ли ми хвърлили малко повече светлина върху него. Praynig
 Как да успокоя бебето ми?
 Как трябва да се държа с него?
 Дали ще остане такъв викльо?

# 1
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ма това е най-нормалното нещо за тази възраст. детето опознава света и се радва Laughing


сега видях, че бил ядосан като викал....
не си ли сменя физиономията, ти да се радва, ту да се ядосва? newsm78

# 2
  • софия
  • Мнения: 432
според мен опознава звуците и му е интересно

# 3
  • Мнения: 7 414

не си ли сменя физиономията, ти да се радва, ту да се ядосва? newsm78
    да,прави го.....

# 4
  • в Tara
  • Мнения: 3 287
ами значи всичко е наред Grinning

това е

според мен опознава звуците и му е интересно

# 5
  • Мнения: 7 414
Имам чувството, че ни е ядосан за нещо.
Не разбирам за какво... Thinking
Досега е издавал най-различни звуци,но не е имало яд в гласа му.Освен това,той напряга цялото си тяло:изпъва ръчичките и краченцата,целия се зачервява.Определено протестира за нещо!
Ето,тази вечер едвам го приспахме,викаше до последно! Shocked

# 6
  • Ямбол
  • Мнения: 28 236
И аз бях много изненадана, когато дъщеря ми още от бебе започна да вика, големият не е правил така. Приех го като темперамент. Сега е почти двегодишна и положението е същото, само че и децибелите се увеличиха. Гледам да не й обръщам много внимание, че се е научила като викне и да я оставя, ако нещо й се карам или като играе с брат си и ако иска нещо да вземе, а той не го дава - започва да вика, направо пищи.
Силен й е гласът, вече се опитва да пее, мисля да я стимулирам с пеенето, поне там да се изявява, че викането е по-дразнещо.

# 7
  • Мнения: 2 211
Честито, имате певец в семейството! Grinning Радва се на гласчето си детето, не се безпокой. Да ти е жив и здрав!

# 8
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
 LaughingНе е ядосан!Някои бебета така си викат, все едно си имаш папагал Simple Smile

# 9
  • на кого му пука
  • Мнения: 923
Просто си тренира гласа.Всички бебета го правят, но явно твоето ще е с по-силен глас.

# 10
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Открил е, че има силен глас и го изпробва. Бебетата така изпробват всички начини за изразяване докато опознават света наоколо. Дъщеря ми също вика когато е недоволна, когато сме на разходка, когато иска нещо, мен, баща си и въобще винаги, когато иска да ни привлече вниманието.

# 11
  • Мнения: 1 701
Сигурно иска да ви каже нещо, но не може и се ядосва!  #Cussing out Освен това е открил възможностите на гласа си и ги тренира!  Mr. Green Подгответе се психически /и вие и съседите/, че от сега нататък с тишината е свършено!  Wink

# 12
  • Мнения: 7 414
  Благодаря ви за отговорите!  bouquet  bouquet  bouquet
  Идеята за певец в семейството ми хареса! Wink Laughing
  
  

# 13
  • София
  • Мнения: 3 610
Точно в тази възраст започват да викат и моя го мина.Някъде четох,че това им е естествен етап в развитието,не се шашкай Wink

# 14
  • Мнения: 423
Въобще не се притснявай миличка! Много е малък и тепърва ще се променя, със сигурност той самия не влага нищо в това викане!

Общи условия

Активация на акаунт