Вземане на шофьорска книжка от КАТ

  • 61 966
  • 52
  •   1
Отговори
# 30
 Hug mnogo ti blagodaria, ste si proveriavam po telefona, dano liatoto ne im se otrazi na srokovete:)

usmihnata subota

# 31
  • Мнения: 2 653
Днес ще ходя в КАт(София) да подавам документите.А знаете ли точно къде там се отива?А в какъв срок се издава книжката , или както лк за какъвто си платя?
На мен ми казаха да нося и доплом за завършено у-ще(нач., средно или висше  Rolling Eyes)

# 32
  • Мнения: 4 916
Днес ще ходя в КАт(София) да подавам документите.А знаете ли точно къде там се отива?А в какъв срок се издава книжката , или както лк за какъвто си платя?
На мен ми казаха да нося и доплом за завършено у-ще(нач., средно или висше  Rolling Eyes)

Виж в Клюкарника - там има такава тема. Оказва се, че от юли насам наистина се иска диплома за завършено образование.

# 33
  • Мнения: 178
Нека и аз да извадя темата от архива.  Embarassed

Моят казус е следният: взех си изпитите за правоуправление в София, но тогава личната ми карта беше с постоянен адрес в провинцията (следователно, протоколът от изпита е заминал натам). Сега имам нова ЛК, с постоянна адресна регистрация в София, но се притеснявам дали няма да ми направят проблем в КАТ София, когато ида да подавам документи за книжка. Нали към датата на изпита за правоуправление постоянният ми адрес е бил друг... Confused

Вие как мислите, ще ме върнат ли от КАТ?

В сайта им пише "В Отдел"Пътна полиция" - СДП се издават свидетелства за управление само на водачи, чиито постоянен адрес се намира на територията на град София" и в този смисъл, не би трябвало да има проблем, след като настоящата ми ЛК е с адрес в София. Но все пак, дали имате някакви координати, където мога да звънна, за да попитам?  Praynig

# 34
  • Мнения: 2 653
Ванче, моята карта беше точно с адреса ми във Видин.Преди да се явя на кормуване си я смених по съвет на инструктора, за да не се размотавам после с ваденето на книжката, защото за в протокола се записва този адрес и после протокола автоматично заминава за съответното селище-и от там се взема книжката след това.
Най-добре, ако си сигура , че протокола ти е изпратен вече към провинцията, накарай някой близък там да отиде на място и да обясни ситуацията и да пита.

# 35
  • Мнения: 178
Юхухууу Simple Smile Изнамерих някакъв телефон на КАТ и ми казаха, че щом изпитът е държан в София и вече имам постоянен адрес тук, няма проблем да си подам заявление в КАТ София.  dance

# 36
  • Мнения: 2 653
Юхухууу Simple Smile Изнамерих някакъв телефон на КАТ и ми казаха, че щом изпитът е държан в София и вече имам постоянен адрес тук, няма проблем да си подам заявление в КАТ София.  dance
ЕЕЕ Браво!Като знам каква е бюрокращина навсякъде направо не очаквах....

# 37
  • Мнения: 1 321
И аз изрових темата от архива но имам въпроси. Laughing
Къде точно се намира КАТ?Не мога нищо да открия в гуглето. EmbarassedОсвен това някой може ли да ми каже къде да вися понеже ще ходя с малкия и не знам как ще се оправим по-бързичко?
И какво е това копие на медицинското?Оригинала не стига ли? newsm78
Ами това е благодаря ви предварително.  bouquet

# 38
  • София
  • Мнения: 558
И аз изрових темата от архива но имам въпроси. Laughing
Къде точно се намира КАТ?Не мога нищо да открия в гуглето. EmbarassedОсвен това някой може ли да ми каже къде да вися понеже ще ходя с малкия и не знам как ще се оправим по-бързичко?
И какво е това копие на медицинското?Оригинала не стига ли? newsm78
Ами това е благодаря ви предварително.  bouquet

Оригинала на медицинското се иска. Ето тук е КАТ http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=649b043bd12429b7f69d058f1e8fd3 … =6&start.y=12
А с малкия... Rolling Eyes Ще се "пъхнеш" напред дори и да мърморят...опашките са големи! Все пак не всеки ходи там с дете Mr. Green

# 39
  • Мнения: 1 321
Тала благодаря ти.Оф знаех си че са големи сигурно опашките ама трябва да е с мен няма кой да го гледа.. #Cussing out

# 40
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Здравейте
И аз имам въпрос. Има ли някой идея имат ли срок взети листовки, но скъсан на кормуване? В смисъл през 1999год си взех листовките, но ме скъсаха на кормуването, а след това вече не живея в България, та ми е интересно ако си взема допълнителни часове, ще мога ли да мина само кормуване и изпит или пак ще трябва да се явавам на изпит и за листовки?

# 41
  • Мнения: 0
Някой мойе ли да ми каже телефон на КАТ-Бургас, където да получа информация за издаване на шоф.книжка

# 42
Здравейте
И аз имам въпрос. Има ли някой идея имат ли срок взети листовки, но скъсан на кормуване? В смисъл през 1999год си взех листовките, но ме скъсаха на кормуването, а след това вече не живея в България, та ми е интересно ако си взема допълнителни часове, ще мога ли да мина само кормуване и изпит или пак ще трябва да се явавам на изпит и за листовки?

Здравейте и моят случай е подобен - взех си листовките и ме скъсаха на кормуването , някой може ли да ми каже какъв е реда от тук нататък, в смисъл, трябва да взема някакви документи от стария ми инструктор и да ги занеса  в КАТ...? Ако някой знае линк, където да прочета повече - колко допълнителни часа; колко струват; повече информация

# 43
  • Мнения: 6 155
Здравейте
И аз имам въпрос. Има ли някой идея имат ли срок взети листовки, но скъсан на кормуване? В смисъл през 1999год си взех листовките, но ме скъсаха на кормуването, а след това вече не живея в България, та ми е интересно ако си взема допълнителни часове, ще мога ли да мина само кормуване и изпит или пак ще трябва да се явавам на изпит и за листовки?

Здравейте и моят случай е подобен - взех си листовките и ме скъсаха на кормуването , някой може ли да ми каже какъв е реда от тук нататък, в смисъл, трябва да взема някакви документи от стария ми инструктор и да ги занеса  в КАТ...? Ако някой знае линк, където да прочета повече - колко допълнителни часа; колко струват; повече информация
Когато е изминала повече от 1год. от успешно полагане на теоретичния изпит, за допускане до практически изпит кандидатите полагат нов теоретичен изпит. (чл.10, ал.3 Наредба №38 /2004г.)

До изпит се допускат само лицата, от чието последно явяване на теоретичен или практически изпит, или от издаването на свидетелството за завършено теоретично и/или практическо обучение, или от издаването на удостоверението за допускане до теоретичен изпит или удостоверението за
допускане до практически изпит, са изминали не повече от шест месеца. (чл.16, ал.3 Н№38)

Чл. 18а. (Нов - ДВ, бр. 4 от 2008 г., в сила от 15.01.2008 г.) (1) При повторно и всяко
следващо представяне на кандидата на изпит за придобиване на правоспособност за
управление на МПС се представя заявлението по чл. 18, ал. 1, т. 1.
(2) Когато кандидатът не се е явил на теоретичен изпит 6 месеца след издаването на
удостоверението за допускане на теоретичен изпит или са изминали повече от 6 месеца от
последното явяване на теоретичен изпит, се представя и копие на удостоверение за допускане
до теоретичен изпит, в което е отразено, че след изтичане на посочените срокове кандидатът е
положил нов вътрешен изпит.
(3) При повторно или всяко следващо явяване на практически изпит, в срок до 6 месеца
от последното явяване, се представя и удостоверение за допускане до практически изпит, в
което е отразено, че кандидатът е преминал съответното допълнително обучение по
управление на МПС.
(4) При повторно или всяко следващо явяване на практически изпит, когато са изминали
повече от 6 месеца от последното явяване, се представя и удостоверение за допускане до
практически изпит, в което е отразено, че кандидатът е преминал допълнително обучение по
управление на МПС и че след изтичане  на посочените срокове е положил нов вътрешен
изпит.



НАРЕДБА № 38



Чл. 111. (Изм. - ДВ, бр. 71 от 2002 г., изм. - ДВ, бр. 101 от 2005 г.) За организиране и провеждане на изпит за придобиване на правоспособност за управление на МПС се събират следните такси:
1. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 22.12.2006 г.) за теоретичната част на изпита - 10 лв.;
2. (изм. - ДВ, бр. 105 от 2006 г., в сила от 22.12.2006 г.) за практическата част на изпита - 10 лв.

(Тарифа №5 за таксите, които се събират МТ)


Изпитите се провеждат от ИА"Автомобилна администрация" - Процедура

# 44
  • Eemnes, NL
  • Мнения: 421
Благодаря за информацията.  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт