Родата на БНД и връзките с нея

  • 2 517
  • 27
  •   1
Отговори
  • Мнения: 357
Днес за първи път някой от родата на таткото проявил интерес към сина ми!!!
Детето беше с баба си на село (където в момента живее и баща му и цялата му рода), случайно се видели с брата на бившия и неговото момченце и се спрели за малко, защото двете деца се познават и като две деца искат да си играят, после всеки по пътя си.
След малко брата на бившия завел детето си да играе със сина ми и с още едно детнце от махалата, даже седял на пейката с майка ми и провел почти нормален разговор!!! През цялото време предупреждавал сина си да внимава да не удари Иво, защото той е малък.
Това много ме изненада, защото за година и половина до сега никой от таз рода не прояви реален интерес към Ивайло, освен разни подпитвания тук-там дали е проходил, колко е пораснал, говори ли, кой го гледа, ходи ли си на село и такива глупости.
А децата се познават, защото аз съм в добри отношения с другата баба на братовчедчето и така сме ги събирали, но рядко и все пак смятам, че е редно да се познават и да са в добри отношения, защото са братовчеди.
Та този неочакван интерес към Ивайло освен, че ме изненада, ме и притесни. Чудя се сега какво следва? Аз съм в добри отношения и с майката на момченцето, чудя се дали да й се обадя да излезем с децата в неделя Thinking Притеснява ме какво ще стане, когато бившият разбере за това, дали и на него ще му се прииска най-после да си види детето? Мисля, че все още ме притеснява евентуална среща с него, не защото имам чувства, а защото знам какво ще стане, той ще се държи добре, аз отново ще повярвам, че все пак той не е чак толкова черен и поне заради детето ще е възможно да поддържаме някакви нормални отношения, но това ще е ден до пладне, докато мама пак не то изкомандва с дистанционното. Неискам да му вяравам, не го искам близо до себе си тоя човек, а в същото време искам детето ми да знае кой е баща му и че майка му и баща му въпреки всичко някога наистина са се обичали ooooh!
Май голяма каша стана пак, но ако някой все пак е разбрал нещо, нека да каже какво мисли!

# 1
  • София
  • Мнения: 6 477
Мама Хриси, да разбирам, че опозиционната баба е Великия кормчия, който управлява поведението на таткото? Ух, трудна работа....Ама нищо, ако таткото поиска да си види детето и ти можеш да понесеш това - мисля, че за детенце ще е добре. А и не знаеш - може наистина на БНД да му трепне нещо и да не е толкова марионетка в ръцете на майка си. Можеш да събереш информация и отзиви от другата баба, за която казваш, че сте в добри отношения и от майката на братовчедчето. Да имаш идея какво да очакваш от опозицията. А за близкото допускане на БНД - зависи той колко ще иска да бъде близо до сина си. Аз съм решила въпроса лесно, понеже нашия БНД много напорист се оказа в това отношение - 3 пъти седмично ми се видя разумно за по час-два. Случва се и да попрескача вижданията на 2 пъти седмично, ама хайде сега Wink Но при мен ситуацията е по-различна - имам пълната подкрепа и симпатия на опозицията.
Стискам палци и при вас да има положително развитие на нещата Hug Hug Hug

# 2
  • Мнения: 1 732
mama_chrisy  , направи го - нищо не губиш!  Peace
Току виж, че на таткото му е дошъл акъла...Даже и да не подобрите отношенията си, поне ще знаеш че си направила всичко възможно детенце да си има баща, макар и по такъв начин!   bouquet
 
 

# 3
  • Пловдив
  • Мнения: 2 102
Какво е БНД? Предполагам че е някакво вътрешнофорумно същращение за баща но нещо не загрявам  Embarassed Дано не звучи като заяждане.

# 4
  • Мнения: 1 732
Какво е БНД? Предполагам че е някакво вътрешнофорумно същращение за баща но нещо не загрявам  Embarassed Дано не звучи като заяждане.

БНД - бащата на детето.
Това в по-културния вариант  Mr. Green

Иначе е просто "генетичният материал"  Sick

# 5
  • Мнения: 2 863
Ох мале, какво мазало стана:)
Първо по темата- не парви нищо, живей си живота и не си вкарвай наново тарележ в гащите във вид на нови очаквания бащата да се освести и да си спомни, че е създал дете. Ако беше виждал детето, макар и рядко, да има някакъв интерес, или поне чувство на вина би могло да се очаква някакво чудо, но в този случай... не ми се вярва.
Така, че моето мнение е не парви нищо специално или целенасочено в посока предизвикване на бащиния интерес.


 

Последна редакция: нд, 27 май 2007, 19:46 от Бейб

# 6
  • Мнения: 357
Ох мале, какво мазало стана:)
Първо по темата- не парви нищо, живей си живота и не си вкарвай наново тарележ в гащите във вид на нови очаквания бащата да се освести и да си спомни, че е създал дете. Ако беше виждал детето, макар и рядко, да има някакъв интерес, или поне чувство на вина би могло да се очаква някакво чудо, но в този случай... не ми се вярва.
Така, че моето мнение е не парви нищо специално или целенасочено в посока предизвикване на бащиния интерес.


 

Колкото повече мисля по въпроса, толкова повече се убеждавам, че точно така трябва да постъпя, защото май изгледи таткото да се освести няма.
Показателен е факта, че днес се засякохме в едно кафе, аз не бях с детето, а той беше с брат си и неговото дете - нищо!!! Даже не се поздравяваме, не че много държа да ме поздравява, но на съседната маса беше седнал, разговорите си чувахме и се чудех мъничко поне не му ли става неудобно??? Явно няма да се оправи човека!

# 7
  • Varna, Bulgaria
  • Мнения: 464
Аз съм съвсем в началото на развода, но с бившия ми мъж водим що годе нормални разговори(ако не говорим за делене-тъй като сме все още в развод). С родителите му (когато се случва да се видим) минава добре, но каката "не ме вижда" където и да се срещнем,за което не ми пука разбира се. Колкото пъти я видя, ще я поздравявам,смятам,че е нормално след като си делил живота си с тези хора през последните 10 години поне едно здравей да им кажеш.
Само се надявам да не се промени нейното отношение към дъщеря ми,макар таткото да казва,че няма начин да стане, но тя си е чишит и това е.
Смятам,че е в интерес на детенце да се спазват добрите начини на общуване-до колкото ситуацията и отношенията позволяват.

# 8
  • Мнения: 357
И аз смятам, че е нормално да се поздравяваме и ред други работи смятам за нормални, но те явно не са по силите на тази рода!
При мен въпроса за бившето свеки и за лелята на сина ми изобщо не стои, тези две вещици няма да се доближат до детето ми по никакъв повод, за чичото - бих поддържала някакви взаиможотношения с него, само защото искам децата да си общуват, а за таткото - вече казах, мисля, че ще направя опит, но няма аз да съм инициатора, ако той реши, че иска, ще му позволя да види сина си (август месец по рожденния ден може пък нещичко да му трепне като миналата година ooooh!)

# 9
  • Мнения: 76
Какво е БНД? Предполагам че е някакво вътрешнофорумно същращение за баща но нещо не загрявам  Embarassed Дано не звучи като заяждане.

БНД - бащата на детето.
Това в по-културния вариант  Mr. Green

Иначе е просто "генетичният материал"  Sick

Да не бъркаме "донора" на този материал  smile3527с "бащата".  smile3528Баща е нещо повече, струва ми се.

# 10
  • Мнения: 604
Мамо Кристи, няма еднозначен отговор на въпроса за общуването с родата на БНД...
Ти сама трябва да прецениш как да действаш. И аз имам подобен проблем, макар и по-объркан, дъщеря ми е със синдром на Даун, доскоро не я бях виждала, бившата ми свекърва беше ходила и всъщност тя ми каза, че детето е далеч по-добре отколкото предполагах. Та в случая тя се оказа добрата фея и сега ще си взема детенцето да си го гледам у дома. Пратих мейл на таткото /за мен бивш съпруг/, който живее извън Бългрия, той отвърна да оставим нещата както са били, т.е. детето да си живее в социалния дом, а ние да сме мислели за бъдещето  #2gunfire. Бабата обаче иска да съм й я водела и да стоя с нея при тях, защото се тревожи дали детето ще свикне с тях /те живеят в едно далечно селце/. На мен никак не ми се ще, не са лоши хората, знам, че обичат детето, но нямам желание да общувам с тях, дори и заради това, че свекито редовно ме информира за бившия, а мен никак не ме интересува. При вас също е деликатна ситуацията, защото живеете на едно място, рано или късно детето ще научи че именно Това е баща му, ще започнат въпроси и т.н. Дъщеря ми от няколко дни ме притиска с въпроси, първо дали аз си имам татко и къде е /родителите ми са разведени отдавна и баща ми не се интересува от децата си, а и аз нямам нито един хубав спомен от него/, а след това ме пита ми каза, че Тя иска Татко и на този етап съм обещала да си "купим", така че ако чуете за пазар за татковци, моля да ме информирате  Joy Когато аз я попитах дали тя си има татко, ми отговори "нямам" и се наложи да я уверя, че всеки има татко, и че нейния живее далеч... баааа

# 11
  • Мнения: 1 732
И аз имам подобен проблем, макар и по-объркан, дъщеря ми е със синдром на Даун, доскоро не я бях виждала, бившата ми свекърва беше ходила и всъщност тя ми каза, че детето е далеч по-добре отколкото предполагах. Та в случая тя се оказа добрата фея и сега ще си взема детенцето да си го гледам у дома. 

Браво! Страхотно решение!   bouquet

# 12
  • Мнения: 2 863
Мамо Кристи, няма еднозначен отговор на въпроса за общуването с родата на БНД...
Ти сама трябва да прецениш как да действаш. И аз имам подобен проблем, макар и по-объркан, дъщеря ми е със синдром на Даун, доскоро не я бях виждала, бившата ми свекърва беше ходила и всъщност тя ми каза, че детето е далеч по-добре отколкото предполагах. Та в случая тя се оказа добрата фея и сега ще си взема детенцето да си го гледам у дома. Пратих мейл на таткото /за мен бивш съпруг/, който живее извън Бългрия, той отвърна да оставим нещата както са били, т.е. детето да си живее в социалния дом, а ние да сме мислели за бъдещето  #2gunfire. Бабата обаче иска да съм й я водела и да стоя с нея при тях, защото се тревожи дали детето ще свикне с тях /те живеят в едно далечно селце/. На мен никак не ми се ще, не са лоши хората, знам, че обичат детето, но нямам желание да общувам с тях, дори и заради това, че свекито редовно ме информира за бившия, а мен никак не ме интересува. При вас също е деликатна ситуацията, защото живеете на едно място, рано или късно детето ще научи че именно Това е баща му, ще започнат въпроси и т.н. Дъщеря ми от няколко дни ме притиска с въпроси, първо дали аз си имам татко и къде е /родителите ми са разведени отдавна и баща ми не се интересува от децата си, а и аз нямам нито един хубав спомен от него/, а след това ме пита ми каза, че Тя иска Татко и на този етап съм обещала да си "купим", така че ако чуете за пазар за татковци, моля да ме информирате  Joy Когато аз я попитах дали тя си има татко, ми отговори "нямам" и се наложи да я уверя, че всеки има татко, и че нейния живее далеч... баааа

Ще коментирам само последната част на поста ти- ако детето ти е на 6 години, както показва лентичката, много е странно и силно погрешно да й кажеш,че може да се купи баща. Би трябвало вече да знае от къде идват децата и защо в крайна сметка човек има  баща и майка. Дъщеря ми е на 3 и вече знае, та съм силно учудена, че си избрала вариянт "купуване" щото не знам какво ще й кажеш, когато другите деца й обяснят, че бащите не се купуват.
Освен ако нямаш предвид, че тези въпроси ги задава детенцето с Даун, което е отскоро с теб и не знаеш какво да кажеш.....но възможно ли  е да не си я виждала 6 години newsm78

# 13
  • Мнения: 604
Jaly, не мисля, че детето ми е обърнало чак такова внимание на "купуването" на баща, ситуацията не беше от тези, в които имаш време да обмислиш отговора си, не се тревожи относно правилната информираност относно как се появяват децата и други въпроси, полека лека ще намеря начин и момент да й обясня.
Възможно е, няма да обяснявам тук как и защо се е случило, не го пожелавам на никого.

# 14
  • Мнения: X
Ако отсрещната страна има желание да общува с детето, бих приветствала идеята. Но ако беше така те досега да са го направили.
От друга страна - хората се променят - може пък нещо да ги удари по главата - след като се срещате отвреме-навреме случайно...  newsm78
Ти да ги търсиш може би смисъл няма - знаеш - аз съм го правила няколко пъти без резултат.
Незнам, много е сложно. Дори не мога да преценя за себе си дали детето има смисъл да познава такъв човек като баща си..

Но в твоя случай, както и в моя, мога да ти обещая, че след еди колко си години те ще се сетят за децата си, още повече че са момчета. Но ще се сетят , като станат големи децата и биха могли да са им от полза по някакъв начин. Ако разбираш за какво говоря. Така че смисъл да се криеш и да ги избягваш също няма - все някога ще цъфнат на вратата, след като е имало брак и в крайна сметка някакви по-сериозни отношения.

Общи условия

Активация на акаунт