До каква възраст

  • 815
  • 3
  •   1
Отговори
  • Мнения: 2 908
Здравейте,Др.Слънчева!
Искам да ви питам до каква възраст трябва да се стерилизират приборите на бебето,защото от около половин месец ги стерилизирам по веднъж дневно,а сега почти не стерилизирам.Само ги измивам добре с вода и веро.Дали не е погрешно?

# 1
  • Мнения: 2 908
Искам и да ви питам -моята докторка ми предписа да давам по 14 капки дневно в 2 приема Малтофер на бебето ,защото ни измериха хемоглобин 101.Давам също през ден по 1/2 жълтък,ще почвам тези дни и месото.Не са ли много?Каза също заради хемоглобина да почвам с даването на черен дроб-не е ли рано?

# 2
  • Мнения: 5 760
Здравейте! Хемоглобина е в долната граница на нормата и би трябвало да се повиши при включване на месо или жълтък ежедневно в менюто. Този дозировка за малтофера е малко висока. Черният дроб е сюбпродукт и ако има опаразитяване на животното това е първата бариера. Порати този факт не се препоръчва особено при деца.

# 3
  • Мнения: 2 908
Благодаря,Др.Слънчева!
Искам да питам още до каква степен да се притеснявам,защото от раждането-ние сме недоносени,роди се 3 седмици по-рано с тегло 2.100кг-сме с нисък хемоглобин и от тогава пием Малтофер,но не се вдига,бяхме на смесено хранене от началото,от 4-тия месец сме на изкуствено,а нали в адаптираните млека има желязо повече newsm78Давам редовно каши,които също са обогатени със желязо,но до сега няма възход на хемоглобина ConfusedЧестно казано-чудя се вече.Акото ни е почти редовно черно и твърдо...Дано наистина жълтъка и месото да го вдигнат,че ще се видя в чудо.Започвам да мисля,че не се усвоява желязото-ако е така какво следва?
Относно стерилизацията какво ще ми кажете?

Последна редакция: вт, 29 май 2007, 22:30 от афродита

Общи условия

Активация на акаунт