Грип - как да предпазя бебето?

  • 4 452
  • 13
  •   1
Отговори
  • Мнения: 1 180
В къщи първо баткото беше с червено гърло, но бързо се оправи. Сега аз съм пред ангина, с лека хрема , а и мъжа ми не е много добре. Давам на бебо вит. С и есберитокс, аз съм на антибиотик от днес, а кърмя. Имате ли идея как да предпазим бебето? Струва ми се, че покашля, не мога да разбера дали не е от лигавенето. Помогнете, ако можете!!!

# 1
  • Мнения: 6 315
Цитат на: tanya.d
В къщи първо баткото беше с червено гърло, но бързо се оправи. Сега аз съм пред ангина, с лека хрема , а и мъжа ми не е много добре. Давам на бебо вит. С и есберитокс, аз съм на антибиотик от днес, а кърмя. Имате ли идея как да предпазим бебето? Струва ми се, че покашля, не мога да разбера дали не е от лигавенето. Помогнете, ако можете!!!


Аз да ти кажа мисля, че правиш най-доброто в случая - т.е. кърмиш. Така в бебето ти отиват антителата, които произвеждаш борейки се с грипа. Simple Smile

# 2
Какво дати кажа, аз не можах да го опазя. Каката се разболя преди две седмици, после малкия, баща им и аз. Преди няколко дни ни повтори всички. Изобщо тази година това е някакъв кошмар, и не знам кога ще му видя края. Само пипам челата за температури, само се наслушвам кой кашля и как кашля. Полудях вече.

# 3
  • Мнения: 2 596
От как съм родила, се разболях поне 4 пъти от грип, таткото веднъж, но здраво. А на бебчо му нямаше нищо всичките пъти. Отдавам всичко на кърменето. В кърмата има всичко необходимо, за да се предпази бебчо. Не си втълпявай, че е болно. Просто мисли, че факта, че се кърми, ще го предпази.

# 4
  • Мнения: 5 539
Носете маски Embarassed

# 5
  • Мнения: 883
Точно така- вземете си маски и ги сменяйте на 2-3 часа (ако сте постоянно при бебето де).

# 6
  • sofia
  • Мнения: 769
Кърми и можеш профилактично да даваш на бебето oscilococcinum по 1/2 глобула през 3 дни разтворена в малко вода с лъжичка поне 20 мин преди хранене.

# 7
Благодаря на всички за съветите! Ходихме на лекар, понеже вече кашля и казаха, че му се стича отзад сопол и освен физиологичен разтвор, друго засега не мога да му давам. А, и зиртек на капки - изсушавал лигавицата. Така, че сега чакаме - или ще се влоши, ако слезе на долу, или ще се оправи /дано!!!/. Средно положение няма. Е, милички това е живота... Аз се шашкам прекалено много за най-дребните неща, но повече от това на този етап не може да се направи. Желая на всички приятни почивни дни и мноооого ЗДРАВЕ!

# 8
  • Мнения: 1 180
Аз съм госта, нещо съм се побъркала!

# 9
Дано да се размнете само с това. Моие и двамата вече цял месец си раменият вируси и по два пъти боледуват. Сега пак малкия е с Т и кашля. Пак ще викам частен лекар. Писна ми вече. Кажете какво да правя. Един лекар казва пийте антибиотици, другият - не пийте.

# 10
  • Мнения: 18 542
Аз давам профилактично Осцилококциум. На опаковката пише в кои ситуации как се дава.
Да чукна на дърво, за сега действа.

# 11
а ти кажа, преди две години давах на дъщеря ми Осцилококцинум, изпи го и се тръшна от страшен грип.

# 12
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
Цитат на: Мама Ваня
а ти кажа, преди две години давах на дъщеря ми Осцилококцинум, изпи го и се тръшна от страшен грип.

Помага много,но трябва да се дава при първи симптоми.Голям човек може да ги усети,но малко дете няма как да каже Sad

# 13
  • Мнения: 4 458
Аз категорично съветвам хомеопатия или друга алтернатива!
Аз ползвам алготерапия с го препоръчвам горещо на всички.

Общи условия

Активация на акаунт